Kategorier

Avslutad
Halllampa och vägglampa, glas/metall, 1900-tal.
59978
Halllampa och vägglampa, glas/metall, 1900-tal.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Bjällerkrans, kaffekvarn m.m, 8 delar, 1900-tal.
59985
Bjällerkrans, kaffekvarn m.m, 8 delar, 1900-tal.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Ytterfoder, 3 st, keramik, 1900-tal.
59997
Ytterfoder, 3 st, keramik, 1900-tal.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Tomtar, 2 st, lergods, 1900-tal.
60000
Tomtar, 2 st, lergods, 1900-tal.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Kandelaber, mässing, för 5 ljus, Neue München, Kunstwerk stätten, Tyskland, 1900-talets början.
60004
Kandelaber, mässing, för 5 ljus, Neue München, Kunstwerk stätten, Tyskland, 1900-talets början.
Slutpris1 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Avslutad
Diverse föremål, 7 delar, olika material, bl. a Höganäs.
60021
Diverse föremål, 7 delar, olika material, bl. a Höganäs.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Frimärken m.m, ett parti.
60039
Frimärken m.m, ett parti.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Vuxentidningar, 23 st, FIB Aktuellt, Lektyr och Se, 1978/1979.
60043
Vuxentidningar, 23 st, FIB Aktuellt, Lektyr och Se, 1978/1979.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Köksassistent, Bosch Universal, med tillbehör.
60048
Köksassistent, Bosch Universal, med tillbehör.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Förstärkare, Hagström BT-80 Solid State, med låda.
60067
Förstärkare, Hagström BT-80 Solid State, med låda.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Taklampa, metall/glas, Smith´s Konsthantverk.
60073
Taklampa, metall/glas, Smith´s Konsthantverk.
Slutpris175 SEK
Avslutad
"Darwin", arbetsstol, ställbar sits och rygg, konstskinn/metall/plast, AJ Produkter.
60083
"Darwin", arbetsstol, ställbar sits och rygg, konstskinn/metall/plast, AJ Produkter.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Nallar och leksakshund på hjul, 3 delar, textil, bl.a Steiff.
60085
Nallar och leksakshund på hjul, 3 delar, textil, bl.a Steiff.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Motorcyklar och vespa, 13 delar, bl.a Maisto.
60105
Motorcyklar och vespa, 13 delar, bl.a Maisto.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Bordslampa, onyx/gulmetall, typ 60, Nafa, 1960-tal.
60113
Bordslampa, onyx/gulmetall, typ 60, Nafa, 1960-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Kikare, 10x50, Vanguard Marine.
60177
Kikare, 10x50, Vanguard Marine.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Fotogenlampa, glas/bronserad gjutmetall.
60180
Fotogenlampa, glas/bronserad gjutmetall.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Raija Uosikkinen, saltkärl, porslin, ''Sirpa'', Arabia, Finland, 1960-tal.
60183
Raija Uosikkinen, saltkärl, porslin, ''Sirpa'', Arabia, Finland, 1960-tal.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Flätade korgar m.m, ett parti.
60201
Flätade korgar m.m, ett parti.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Krukor, 2 st, keramik.
60225
Krukor, 2 st, keramik.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Trasmattor och matta, 3+1, textil.
60258
Trasmattor och matta, 3+1, textil.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Bijouterier, ett parti.
60271
Bijouterier, ett parti.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Parasollfot.
60296
Parasollfot.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Bordslampor, 2 st, glas/textil/metall, "Sakura", Holmegaard.
60298
Bordslampor, 2 st, glas/textil/metall, "Sakura", Holmegaard.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Servisdelar, 55 st, porslin, Upsala-Ekeby, Karlskrona.
60301
Servisdelar, 55 st, porslin, Upsala-Ekeby, Karlskrona.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Servisdelar, 22 st, porslin, Inger Waage, "Sera", Stavangerflint.
60306
Servisdelar, 22 st, porslin, Inger Waage, "Sera", Stavangerflint.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Grytor, 3 st, gjutjärn/metall, bl.a Kockums Jernverk.
60349
Grytor, 3 st, gjutjärn/metall, bl.a Kockums Jernverk.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Ytterfoder och ljusstakar, 3 delar, keramik, Paradisverkstaden, Öland.
60372
Ytterfoder och ljusstakar, 3 delar, keramik, Paradisverkstaden, Öland.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Karameller, 5 st, glas, Murano.
58758
Karameller, 5 st, glas, Murano.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Hyllor med lådor, ett par, trä, AB Olle Svensk Konsthantverk
60391
Hyllor med lådor, ett par, trä, AB Olle Svensk Konsthantverk
Slutpris250 SEK
Avslutad
Ingemar Salebrant, ''Allén'', olja på duk, signerad, 1967.
60401
Ingemar Salebrant, ''Allén'', olja på duk, signerad, 1967.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Förstadagsbrev m.m, ett parti.
60403
Förstadagsbrev m.m, ett parti.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Ägghöna, keramik, Tyskland, 1900-tal.
60443
Ägghöna, keramik, Tyskland, 1900-tal.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Miniatyrvaser, 3 st, glas, Bertil Vallien, Kosta Boda och Höganäs Glasbruk, en signerad.
60481
Miniatyrvaser, 3 st, glas, Bertil Vallien, Kosta Boda och Höganäs Glasbruk, en signerad.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Krus, 15 liter, stengods, Ystad Keramik.
60484
Krus, 15 liter, stengods, Ystad Keramik.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Fotogenkök, metall, 1800/1900-tal.
60487
Fotogenkök, metall, 1800/1900-tal.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Tapio Wirkkala, vas, porslin, Rosenthal Studio-Linie, Tyskland.
60489
Tapio Wirkkala, vas, porslin, Rosenthal Studio-Linie, Tyskland.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Fotogentaklampa, 3 ljuspunkter inkluderat fotogenlampan, metall/glas.
60492
Fotogentaklampa, 3 ljuspunkter inkluderat fotogenlampan, metall/glas.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Hertha Bengtson, karott, porslin, ''Koka'', Rörstrand.
60498
Hertha Bengtson, karott, porslin, ''Koka'', Rörstrand.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Skålar, m.m, 4 delar, bl.a Trelleborg.
60523
Skålar, m.m, 4 delar, bl.a Trelleborg.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Säng, ställbar, Mio, med fjärrkontroll.
60541
Säng, ställbar, Mio, med fjärrkontroll.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Stereodelar, 3 st, Pioneer Receiver VSX-415 och Yamaha P-28 och DSP-100.
60573
Stereodelar, 3 st, Pioneer Receiver VSX-415 och Yamaha P-28 och DSP-100.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Böcker, 4 st, "Ystads Historia Del 1-3" och "Bevarandeplan för den medeltida stadskärnan i Ystad".
60581
Böcker, 4 st, "Ystads Historia Del 1-3" och "Bevarandeplan för den medeltida stadskärnan i Ystad".
Slutpris225 SEK
Avslutad
Gotthard Sandberg, ''Utsikt från S Åkarp'', olja på duk, signerad, 1933.
60622
Gotthard Sandberg, ''Utsikt från S Åkarp'', olja på duk, signerad, 1933.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Geod och ljuslykta, agat/saltsten.
60639
Geod och ljuslykta, agat/saltsten.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Anna Ehrner och Monica Backström, Vaser, 2 st, glas, Kosta Boda, bl.a ''Atoll''.
60641
Anna Ehrner och Monica Backström, Vaser, 2 st, glas, Kosta Boda, bl.a ''Atoll''.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Kamera, Konica FC-1, med blixt och väska.
60649
Kamera, Konica FC-1, med blixt och väska.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Kuddar, ett parti.
60650
Kuddar, ett parti.
Slutpris225 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.