SV
Flest antal bud

59978
Halllampa och vägglampa, glas/metall, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

59985
Bjällerkrans, kaffekvarn m.m, 8 delar, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

59997
Ytterfoder, 3 st, keramik, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

60000
Tomtar, 2 st, lergods, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

60004
Kandelaber, mässing, för 5 ljus, Neue München, Kunstwerk stätten, Tyskland, 1900-talets början.
Slutpris1 400 SEK
Värdering4 000 SEK

60021
Diverse föremål, 7 delar, olika material, bl. a Höganäs.
Slutpris175 SEK

60039
Frimärken m.m, ett parti.
Slutpris250 SEK

60043
Vuxentidningar, 23 st, FIB Aktuellt, Lektyr och Se, 1978/1979.
Slutpris200 SEK

60048
Köksassistent, Bosch Universal, med tillbehör.
Slutpris250 SEK

60067
Förstärkare, Hagström BT-80 Solid State, med låda.
Slutpris225 SEK

60073
Taklampa, metall/glas, Smith´s Konsthantverk.
Slutpris175 SEK

60083
"Darwin", arbetsstol, ställbar sits och rygg, konstskinn/metall/plast, AJ Produkter.
Slutpris225 SEK

60085
Nallar och leksakshund på hjul, 3 delar, textil, bl.a Steiff.
Slutpris175 SEK

60105
Motorcyklar och vespa, 13 delar, bl.a Maisto.
Slutpris175 SEK

60113
Bordslampa, onyx/gulmetall, typ 60, Nafa, 1960-tal.
Slutpris150 SEK

60177
Kikare, 10x50, Vanguard Marine.
Slutpris150 SEK

60180
Fotogenlampa, glas/bronserad gjutmetall.
Slutpris200 SEK

60183
Raija Uosikkinen, saltkärl, porslin, ''Sirpa'', Arabia, Finland, 1960-tal.
Slutpris200 SEK

60201
Flätade korgar m.m, ett parti.
Slutpris200 SEK

60225
Krukor, 2 st, keramik.
Slutpris175 SEK

60258
Trasmattor och matta, 3+1, textil.
Slutpris175 SEK

60271
Bijouterier, ett parti.
Slutpris200 SEK

60296
Parasollfot.
Slutpris175 SEK

60298
Bordslampor, 2 st, glas/textil/metall, "Sakura", Holmegaard.
Slutpris300 SEK

60301
Servisdelar, 55 st, porslin, Upsala-Ekeby, Karlskrona.
Slutpris225 SEK

60306
Servisdelar, 22 st, porslin, Inger Waage, "Sera", Stavangerflint.
Slutpris300 SEK

60349
Grytor, 3 st, gjutjärn/metall, bl.a Kockums Jernverk.
Slutpris250 SEK

60372
Ytterfoder och ljusstakar, 3 delar, keramik, Paradisverkstaden, Öland.
Slutpris250 SEK

58758
Karameller, 5 st, glas, Murano.
Slutpris200 SEK

60391
Hyllor med lådor, ett par, trä, AB Olle Svensk Konsthantverk
Slutpris250 SEK

60401
Ingemar Salebrant, ''Allén'', olja på duk, signerad, 1967.
Slutpris175 SEK

60403
Förstadagsbrev m.m, ett parti.
Slutpris225 SEK

60443
Ägghöna, keramik, Tyskland, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

60481
Miniatyrvaser, 3 st, glas, Bertil Vallien, Kosta Boda och Höganäs Glasbruk, en signerad.
Slutpris175 SEK

60484
Krus, 15 liter, stengods, Ystad Keramik.
Slutpris225 SEK

60487
Fotogenkök, metall, 1800/1900-tal.
Slutpris225 SEK

60489
Tapio Wirkkala, vas, porslin, Rosenthal Studio-Linie, Tyskland.
Slutpris200 SEK

60492
Fotogentaklampa, 3 ljuspunkter inkluderat fotogenlampan, metall/glas.
Slutpris200 SEK

60498
Hertha Bengtson, karott, porslin, ''Koka'', Rörstrand.
Slutpris175 SEK

60523
Skålar, m.m, 4 delar, bl.a Trelleborg.
Slutpris200 SEK

60541
Säng, ställbar, Mio, med fjärrkontroll.
Slutpris225 SEK

60573
Stereodelar, 3 st, Pioneer Receiver VSX-415 och Yamaha P-28 och DSP-100.
Slutpris350 SEK

60581
Böcker, 4 st, "Ystads Historia Del 1-3" och "Bevarandeplan för den medeltida stadskärnan i Ystad".
Slutpris225 SEK

60622
Gotthard Sandberg, ''Utsikt från S Åkarp'', olja på duk, signerad, 1933.
Slutpris175 SEK

60639
Geod och ljuslykta, agat/saltsten.
Slutpris250 SEK

60641
Anna Ehrner och Monica Backström, Vaser, 2 st, glas, Kosta Boda, bl.a ''Atoll''.
Slutpris225 SEK

60649
Kamera, Konica FC-1, med blixt och väska.
Slutpris175 SEK

60650
Kuddar, ett parti.
Slutpris225 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


