Kategorier

Avslutad
Rullator, metall/plast, Trust Care.
60659
Rullator, metall/plast, Trust Care.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Bok, ''Svensk Bebyggelse, Malmöhus Län'', 1946.
42686
Bok, ''Svensk Bebyggelse, Malmöhus Län'', 1946.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Trehjuling, 3-växlad, S3 24, Skeppshult.
42976
Trehjuling, 3-växlad, S3 24, Skeppshult.
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Matbordsset, 5 delar, trä, Malaysia, samtida.
43241
Matbordsset, 5 delar, trä, Malaysia, samtida.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Tyg på rulle, 5 st, bl.a "Plask" design Agneta Hansson.
43263
Tyg på rulle, 5 st, bl.a "Plask" design Agneta Hansson.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Tyg på rulle, 6 st, bl.a "ON-LINE" design Björk-Forth, Arvidssons Textil.
43267
Tyg på rulle, 6 st, bl.a "ON-LINE" design Björk-Forth, Arvidssons Textil.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär, Stockholmsmotiv, olja på duk, otydligt signerad.
43289
Oidentifierad konstnär, Stockholmsmotiv, olja på duk, otydligt signerad.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Sparbössor, 12 st, plast/glas, bl.a "Skotte", Stig Lindberg för Handelsbanken.
43299
Sparbössor, 12 st, plast/glas, bl.a "Skotte", Stig Lindberg för Handelsbanken.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Barnvagn med lönnfack, trä/metall, 18/1900-tal.
43321
Barnvagn med lönnfack, trä/metall, 18/1900-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Figurin, isbjörn, porslin, Royal Copenhagen.
43331
Figurin, isbjörn, porslin, Royal Copenhagen.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Serveringsvagn, gulmetall/röktonat glas, IKEA, 1900-talets senare del.
43339
Serveringsvagn, gulmetall/röktonat glas, IKEA, 1900-talets senare del.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Soffbord, läder/trä, inkamotiv, Peru, 1960-tal.
43342
Soffbord, läder/trä, inkamotiv, Peru, 1960-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Ljusstake, porslin, Goebel.
43345
Ljusstake, porslin, Goebel.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Bokhylla, trä/metall, "Artist", IKEA, 1900-tal.
43368
Bokhylla, trä/metall, "Artist", IKEA, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Figurin, snöglob, ljuslykta, porslin, Goebel.
43370
Figurin, snöglob, ljuslykta, porslin, Goebel.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Fönster, blyinfattat glas.
43382
Fönster, blyinfattat glas.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Färgspruta, blåspistoler m.m, 5 delar, bl.a Meec Tools.
43387
Färgspruta, blåspistoler m.m, 5 delar, bl.a Meec Tools.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Krus, 4 st, stengods/keramik, bl.a Raus (4 liter) och Wallkåkra.
43403
Krus, 4 st, stengods/keramik, bl.a Raus (4 liter) och Wallkåkra.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Krus, 4 st, stengods/keramik, bl.a Raus (6 liter).
43407
Krus, 4 st, stengods/keramik, bl.a Raus (6 liter).
Slutpris150 SEK
Avslutad
Krus, 4 st, stengods/keramik, bl.a Höganäs.
43408
Krus, 4 st, stengods/keramik, bl.a Höganäs.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Dukar, ett parti, linne.
43427
Dukar, ett parti, linne.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Badrumsinredning, 14 delar, krom, Madeley, Elito.
43428
Badrumsinredning, 14 delar, krom, Madeley, Elito.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Badrumsinredning, 14 delar, krom, Madeley, Elito.
43429
Badrumsinredning, 14 delar, krom, Madeley, Elito.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Badrumsinredning, 14 delar, krom, Madeley, Elito.
43430
Badrumsinredning, 14 delar, krom, Madeley, Elito.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Skulpturer, 3 st, trä, signerade ÅM.
43455
Skulpturer, 3 st, trä, signerade ÅM.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Skärmvägg, 3 delar, rotting, 19/2000-tal.
43466
Skärmvägg, 3 delar, rotting, 19/2000-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Theo Tobiasse, litografi nr 149/200, signerad.
43495
Theo Tobiasse, litografi nr 149/200, signerad.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Ishinkar med tång, 2 st, metall/plast.
43499
Ishinkar med tång, 2 st, metall/plast.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Tallrikar, 6 st, stengods, Le Creuset.
43543
Tallrikar, 6 st, stengods, Le Creuset.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Matservis, 30 delar, porslin, Rörstrand.
43544
Matservis, 30 delar, porslin, Rörstrand.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Lampor, 4 st, metall/plast, bl.a Bosch och Eisemann.
43556
Lampor, 4 st, metall/plast, bl.a Bosch och Eisemann.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Cylinderhatt, Best London, samt hattask.
43560
Cylinderhatt, Best London, samt hattask.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Jordglob med belysning, plast.
43569
Jordglob med belysning, plast.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Tyger, 6 st, bl.a Marimekko.
43570
Tyger, 6 st, bl.a Marimekko.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Kittel och fat, koppar.
43582
Kittel och fat, koppar.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Tårtgafflar och sked, 3+1, silver 830, bl.a Svensk flora, 1900-tal.
43810
Tårtgafflar och sked, 3+1, silver 830, bl.a Svensk flora, 1900-tal.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Dalahästar, 2 st, trä,
43844
Dalahästar, 2 st, trä,
Slutpris150 SEK
Avslutad
Ljussstakar, 3 st, olika material, bl.a Gunnar Ander, Ystad Metall.
43850
Ljussstakar, 3 st, olika material, bl.a Gunnar Ander, Ystad Metall.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Vaser och skålar, 7 delar, glas, bl.a Eldoluft, Pukeberg och Bergdala.
43859
Vaser och skålar, 7 delar, glas, bl.a Eldoluft, Pukeberg och Bergdala.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Trädgårdssoffa, metall/plastrotting, 1900-tal.
43878
Trädgårdssoffa, metall/plastrotting, 1900-tal.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Bengt Edenfalk, glasservis, 21 delar, "Diadem", Skruf Glasbruk.
43899
Bengt Edenfalk, glasservis, 21 delar, "Diadem", Skruf Glasbruk.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Kniv, stål, vikingmotiv, Eskilstuna.
43902
Kniv, stål, vikingmotiv, Eskilstuna.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Bernard Buffet, litografi, signerad i trycket.
43909
Bernard Buffet, litografi, signerad i trycket.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Däckstol, teak, Ashby Garden.
43916
Däckstol, teak, Ashby Garden.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Mobiltelefoner, 5 st, Samsung och Doro.
43931
Mobiltelefoner, 5 st, Samsung och Doro.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Brevpress och vas, glas, Göran Wärff, Kosta/Orrefors, signerade.
43936
Brevpress och vas, glas, Göran Wärff, Kosta/Orrefors, signerade.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Lockurna, porslin, Echt Kobalt, Wallendorf.
43943
Lockurna, porslin, Echt Kobalt, Wallendorf.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Gunnar Kanevad, ljusstakar, 5 st, bemålat trä.
43945
Gunnar Kanevad, ljusstakar, 5 st, bemålat trä.
Slutpris150 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.