43948
Oscar Borgström, väskor, 4 st, canvas, Sverige.
Slutpris150 SEK

43955
Viktor Rasmussen, olja på pannå, 3 st, signerade.
Slutpris175 SEK

43964
Dessertgafflar, 2 st, silver 830, "Svensk flora", 1966.
Slutpris150 SEK

43968
Blomtillbehör,ett parti, metall/trä, delvis obegagnat.
Slutpris125 SEK

43982
Flaskor, 2 st, grönt glas med tre kronor, sekelskiftet 1800/1900.
Slutpris150 SEK

43995
Ljusstakar och vägglampett, 6 delar, mässing, bl.a Stjärnmetall.
Slutpris150 SEK

44009
Matta, ull, handknuten, oritentalisk.
Slutpris150 SEK

44011
Vinkyl, Candy, samtida.
Slutpris300 SEK

44015
Ljusstakar, 5 st, mässing/malm, bl.a Ystad Metall.
Slutpris150 SEK

44023
Nattljusstakar, 4 st, mässing/malm, bl.a Scandia Malm.
Slutpris150 SEK

44052
Domkraft, metall, 2000 kilo.
Slutpris200 SEK

44072
Verktygslåda och sorteringshylla med innehåll, ett parti.
Slutpris150 SEK

44074
Bilskyltar, 6 st, California, USA.
Slutpris150 SEK

44093
Polermaskiner, 2 st, Eagle/ETC tools.
Slutpris150 SEK

44109
Jordglob med lampa, Columbus Duo Jordglob, Bonnier.
Slutpris175 SEK

44126
Skrivbordslampor, 2 st, metall.
Slutpris150 SEK

44130
Arbetshandskar, 14 par, olika storlekar, bl.a Activewear.
Slutpris175 SEK

44131
Slutpris175 SEK

44133
Golvlampa, mässing, Hemi Klot, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Slutpris150 SEK

44145
Skor m.m, 10 par, dam, olika modeller och material, bl.a Rieker.
Slutpris150 SEK

44159
Färg och murbruksmixer, Einhell Bavaria BFMR 1100.
Slutpris225 SEK

44174
Korgar, 9 st, flätade.
Slutpris175 SEK

44188
Mortlar med stöt m.m, 5 delar, metall/sten/porslin, bl.a Skeppshult och Kockums.
Slutpris150 SEK

44190
Micro Machines, 2 set, samt bilar, plast, 1900-talets senare del.
Slutpris150 SEK

44195
Damejeanne i korg, trä/glas.
Slutpris150 SEK

44211
Sara Woodward, tumblerglas, 10 st, ''All about you'', Kosta Boda.
Slutpris225 SEK

44213
Damejeanne i korg, glas/trä, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

44220
Damejeanne, glas.
Slutpris125 SEK

44227
Medalj, silver, riksidrottsförbundet, 1947.
Slutpris175 SEK

44230
Ring, 18K guld, stl: 14mm.
Slutpris1 700 SEK

44251
Tidningsställ, gulmetall, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

44257
Bord, gjutjärn/konstmarmor, samtida.
Slutpris150 SEK

44256
Sybord, teak, 1950/60-tal.
Slutpris225 SEK

44264
Sekretär, trä, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

44288
Vaser, 3 st, porslin, bl.a Bing & Gröndahl.
Slutpris150 SEK

44300
Fickknivar, 2 st, Victorinox.
Slutpris125 SEK

44309
Blombord, trä, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

44327
Barnböcker, 61 st, bl. a. Walt Disney.
Slutpris175 SEK

44331
Hjördis Lindblad, "Incunabula", etsning nr 24/100, signerad, daterad 68.
Slutpris100 SEK

44343
Fåtölj, elektrisk, textil, "Oslo", Haga gruppen.
Slutpris175 SEK

44357
Julkrubba med figurer och belysning, samt julgransspira.
Slutpris150 SEK

44361
Anna-Lisa Thomson, fat, keramik, Upsala Ekeby.
Slutpris150 SEK

44364
Kapsylöppnare, andhuvud, mässing, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

44380
Cay Cedergren, "Backafallsflickan", keramik, signerad.
Slutpris175 SEK

44383
Bertil Vallien, ljusampel, glas/smide.
Slutpris150 SEK

44386
Ingemar Aulin, glasskulptur, obelisk, signerad, 1992.
Slutpris150 SEK

44392
Bestickservis, 39 delar, rostfritt stål, ''Silvana'', Gunnar Åkerlind, Nilsjohan, 1900-talets mitt.
Slutpris175 SEK

44407
Adventsljusstake, "Anders", Osram, elektrisk.
Slutpris150 SEK