Oscar Borgström, väskor, 4 st, canvas, Sverige.
43948
Slutpris150 SEK
Viktor Rasmussen, olja på pannå, 3 st, signerade.
43955
Slutpris175 SEK
Dessertgafflar, 2 st, silver 830, "Svensk flora", 1966.
43964
Slutpris150 SEK
Blomtillbehör,ett parti, metall/trä, delvis obegagnat.
43968
Slutpris125 SEK
Flaskor, 2 st, grönt glas med tre kronor, sekelskiftet 1800/1900.
43982
Slutpris150 SEK
Ljusstakar och vägglampett, 6 delar, mässing, bl.a Stjärnmetall.
43995
Slutpris150 SEK
Matta, ull, handknuten, oritentalisk.
44009
Slutpris150 SEK
Vinkyl, Candy, samtida.
44011
Vinkyl, Candy, samtida.
Slutpris300 SEK
Ljusstakar, 5 st, mässing/malm, bl.a Ystad Metall.
44015
Slutpris150 SEK
Nattljusstakar, 4 st, mässing/malm, bl.a Scandia Malm.
44023
Slutpris150 SEK
Domkraft, metall, 2000 kilo.
44052
Domkraft, metall, 2000 kilo.
Slutpris200 SEK
Verktygslåda och sorteringshylla med innehåll, ett parti.
44072
Slutpris150 SEK
Bilskyltar, 6 st, California, USA.
44074
Slutpris150 SEK
Polermaskiner, 2 st, Eagle/ETC tools.
44093
Slutpris150 SEK
Jordglob med lampa, Columbus Duo Jordglob, Bonnier.
44109
Slutpris175 SEK
Skrivbordslampor, 2 st, metall.
44126
Slutpris150 SEK
Arbetshandskar, 14 par, olika storlekar, bl.a Activewear.
44130
Slutpris175 SEK
44131
Slutpris175 SEK
Golvlampa, mässing, Hemi Klot, Danmark, 1900-talets andra hälft.
44133
Slutpris150 SEK
Skor m.m, 10 par, dam, olika modeller och material, bl.a Rieker.
44145
Slutpris150 SEK
Färg och murbruksmixer, Einhell Bavaria BFMR 1100.
44159
Slutpris225 SEK
Korgar, 9 st, flätade.
44174
Korgar, 9 st, flätade.
Slutpris175 SEK
Mortlar med stöt m.m, 5 delar, metall/sten/porslin, bl.a Skeppshult och Kockums.
44188
Slutpris150 SEK
Micro Machines, 2 set, samt bilar, plast, 1900-talets senare del.
44190
Slutpris150 SEK
Damejeanne i korg, trä/glas.
44195
Damejeanne i korg, trä/glas.
Slutpris150 SEK
Sara Woodward, tumblerglas, 10 st, ''All about you'', Kosta Boda.
44211
Slutpris225 SEK
Damejeanne i korg, glas/trä, 1900-tal.
44213
Slutpris150 SEK
Damejeanne, glas.
44220
Damejeanne, glas.
Slutpris125 SEK
Medalj, silver, riksidrottsförbundet, 1947.
44227
Slutpris175 SEK
Ring, 18K guld, stl: 14mm.
44230
Ring, 18K guld, stl: 14mm.
Slutpris1 700 SEK
Tidningsställ, gulmetall, 1900-tal.
44251
Slutpris150 SEK
Bord, gjutjärn/konstmarmor, samtida.
44257
Slutpris150 SEK
Sybord, teak, 1950/60-tal.
44256
Sybord, teak, 1950/60-tal.
Slutpris225 SEK
Sekretär, trä, 1900-tal.
44264
Sekretär, trä, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Vaser, 3 st, porslin, bl.a Bing & Gröndahl.
44288
Slutpris150 SEK
Fickknivar, 2 st, Victorinox.
44300
Fickknivar, 2 st, Victorinox.
Slutpris125 SEK
Blombord, trä, 1900-tal.
44309
Blombord, trä, 1900-tal.
Slutpris175 SEK
Barnböcker, 61 st, bl. a. Walt Disney.
44327
Slutpris175 SEK
Hjördis Lindblad, "Incunabula", etsning nr 24/100, signerad, daterad 68.
44331
Slutpris100 SEK
Fåtölj, elektrisk, textil, "Oslo", Haga gruppen.
44343
Slutpris175 SEK
Julkrubba med figurer och belysning, samt julgransspira.
44357
Slutpris150 SEK
Anna-Lisa Thomson, fat, keramik, Upsala Ekeby.
44361
Slutpris150 SEK
Kapsylöppnare, andhuvud, mässing, 1900-tal.
44364
Slutpris250 SEK
Cay Cedergren, "Backafallsflickan", keramik, signerad.
44380
Slutpris175 SEK
Bertil Vallien, ljusampel, glas/smide.
44383
Slutpris150 SEK
Ingemar Aulin, glasskulptur, obelisk, signerad, 1992.
44386
Slutpris150 SEK
Bestickservis, 39 delar, rostfritt stål, ''Silvana'', Gunnar Åkerlind, Nilsjohan, 1900-talets mitt.
44392
Slutpris175 SEK
Adventsljusstake, "Anders", Osram, elektrisk.
44407
Slutpris150 SEK