44442
Burkar och tekanna, 5 delar, plåt/koppar, bl.a Leksand Smedjan.
Slutpris175 SEK

44461
Sillbricka och skål, teak/keramik, Sagaform.
Slutpris200 SEK

44462
Stig Wernheden, olja på duk, signerad.
Slutpris150 SEK

44466
Sättugn/sättugnsplattor, 4 st, gjutjärn, 18/1900-tal.
Slutpris200 SEK

44470
Bokvagn med 6 st pärmar, metall/trä.
Slutpris150 SEK

44482
Soffbord, teakfanér, 1960-tal.
Slutpris100 SEK

44503
Nilsjohan, "Guldi", teskedar, 14 st, rostfritt stål 18-8.
Slutpris150 SEK

44507
Teleskopisk grensåg, spade m.m, 5 delar.
Slutpris150 SEK

44514
Verktyg, ett parti.
Slutpris150 SEK

44529
Öronlappsfåtölj, textil, Swedish modern, 1940-tal.
Slutpris150 SEK

44494
Ulrika Hydman Vallien, skål glas, Kosta Boda.
Slutpris200 SEK

44544
Golvlampa, mässing/metall, EWÅ, Värnamo.
Slutpris150 SEK

44545
Spegel, teak/glas, 1960-tal.
Slutpris200 SEK

44552
Vägglampa, glas/metall, märkt NAFA 484, Nybro, 1900-talets mitt.
Slutpris150 SEK

44554
"Iviken", bordslampa, glas, IKEA, 1990-tal.
Slutpris150 SEK

44556
Nyckelskåp, koppar/teak, Ystad Metall, 1960-tal.
Slutpris250 SEK

44570
Edvin Ollers, vas, glas, Elme Glasbruk, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

44578
Figuriner, 6 st, keramik, bl.a ''Tornväktaren'', Krukmakaren Ystad.
Slutpris225 SEK

44580
Jonas Bohlin, frukostera, 2 set, porslin, "Njut av stunden", Rörstrand.
Slutpris150 SEK

44583
Skålar och snipa, 3 delar, stengods, Marina/Fix, Rörstrand, 1900-talets mitt.
Slutpris150 SEK

44612
Nils Erik Johansson, litografi nr 7/180, signerad, daterad -85.
Slutpris175 SEK

44634
Taklampa och bordslampa, mässing, bl.a Borens.
Slutpris100 SEK

44642
Margareta Hennix, ljuslampetter, ett par, porslin, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.
Slutpris175 SEK

44649
Figurin och skulptur, elefant och äpple, glas, Pukeberg och Studio Åhus.
Slutpris125 SEK

44653
Dalahäst, trä, Nils Olsson, Nusnäs, Mora.
Slutpris175 SEK

44680
Filter med tillbehör, 6 delar, obegagnat.
Slutpris175 SEK

44691
Spelkonsol, Playstation 1, med tillbehör och ett spel.
Slutpris175 SEK

44698
Tändstickaskar och plåtburkar, ett parti, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

44702
Uppläggningsfat och mattallrikar, 5 delar, porslin, Rörstrand.
Slutpris150 SEK

44722
Elektrisk bordsmangel, "Populär", Husquarna.
Slutpris250 SEK

44727
Stereoanläggning, Xl-60, Sharp.
Slutpris150 SEK

44731
Piedestal, rotting/glas, 1900-talets andra hälft.
Slutpris150 SEK

44739
Limknektar, 3+1, metall, Hälleforsnäs.
Slutpris150 SEK

44749
Flagga, USA, textil.
Slutpris150 SEK

44756
Frimärken, ett parti, FDC/stämplat/postfriskt, 1800-2000-tal,
Slutpris150 SEK

44803
Slangvinda, Hozelock.
Slutpris150 SEK

44805
Blåslampor m.m, 4 delar, metall, bl.a Radius no 55.
Slutpris150 SEK

44825
Verktyg, verktygslådor och elborr, ett parti.
Slutpris150 SEK

44829
Skohylla och förvaringsvagn på hjul, bl.a. Jysk.
Slutpris150 SEK

44833
Vaser, 5 st, glas, Orrefors, bl.a ''Corona'', Lars Hellsten.
Slutpris175 SEK

44851
Symaskinsskåp, teakfanér, 1960-tal.
Slutpris150 SEK

44859
Mjölkmaskin, koppar/metall, 1800-tal.
Slutpris200 SEK

44217
Sidobord, teakfanér, 1950/60-tal.
Slutpris150 SEK

44879
Dukar, 8 st.
Slutpris150 SEK

44892
Krus, 3 st, stengods, Raus/Wallåkra.
Slutpris150 SEK

44896
Fiskedrag m.m, ett parti.
Slutpris200 SEK

44897
Kökshanddukar m.m, ett parti.
Slutpris225 SEK

44900
Matta, ull, rya.
Slutpris175 SEK