45978
Dammsugare, "logo", Bosch.
Slutpris150 SEK

44281
Gasolkamin, Grad.
Slutpris300 SEK

44424
Smörkniv, sil och sax, silver/rostfritt, import.
Slutpris150 SEK

44593
Piedestaler, 2 st, bemålat trä/smide/keramik, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

45997
Trappstege, Rörets.
Slutpris175 SEK

46000
Leggings , 9 st, fodrade, obegagnade.
Slutpris125 SEK

46010
Fat, 2 st, porslin, ''Aramis'', Rörstrand.
Slutpris150 SEK

46011
Burkar, 3 st, keramik, bl.a Upsala-Ekeby.
Slutpris150 SEK

46019
Mortel med stöt m.m., 3 delar, morteln märkt K&R, 1805.
Slutpris150 SEK

46021
Tvåskruvna dragblock.
Slutpris200 SEK

46025
Bordsfotogenlampa, elektrifierad, mässing, glas och porslin, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

46026
Bordslampa, mässing/glas.
Slutpris150 SEK

46045
Parti dukar m.m.
Slutpris150 SEK

46049
Taklampa, metall/glas.
Slutpris150 SEK

46079
Böcker om Marilyn Monroe, 6 st.
Slutpris200 SEK

44316
Sparkbil, lastbil, trä, Brio.
Slutpris150 SEK

46123
Fotoramar, ett parti.
Slutpris125 SEK

46125
Krus, askfat och ytterkruka, lergods, bl.a Elfstrands Keramik.
Slutpris200 SEK

46151
Överhandsfräs, eldriven, med tillbehör och väska, Falke.
Slutpris150 SEK

45762
Bertil Vallien, ljuskrona, 9 ljuskällor, smide/glas, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

46157
Byggnader m.m. för modelljärnväg, 11 st, H0.
Slutpris150 SEK

46164
Väggprydnad, målad metall.
Slutpris150 SEK

46178
Ove Olson, litografi nr 36/250, signerad, daterad -72.
Slutpris175 SEK

46202
Fältstaffli, trä, Beckers.
Slutpris150 SEK

46211
Slutpris175 SEK

46214
Glöggskål och muggar, 13 delar, porslin, "Lingon", Jackie Lynd, Rörstrand.
Slutpris400 SEK

46228
Stengodsföremål, 8 delar, bl. a. Höganäs.
Slutpris150 SEK

46237
Parti juldukar.
Slutpris150 SEK

45877
Soptunna, metall, Norba.
Slutpris225 SEK

46242
Skulptur, "Kock", konstmassa.
Slutpris150 SEK

46254
Fat, celadon, Kina.
Slutpris300 SEK

46268
Pottskåp, trä, 1800/1900-tal.
Slutpris150 SEK

46292
Slutpris150 SEK

46296
Parti textil, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

46318
Ulrica Hydman Vallien, tryck, 2 st.
Slutpris175 SEK

46327
Hugo Zuhr, litografi nr. 219/255, signerad.
Slutpris150 SEK

46328
Hugo Zuhr, litografi H.C., signerad.
Slutpris175 SEK

46337
Jultallrik, fajans, Aluminia, Köpenhamn, Danmark, 1914.
Slutpris150 SEK

46351
Leksaksfordon, 6 st, metall, bl.a Dinky Toys.
Slutpris125 SEK

46391
Syskrin, trä, 1940-tal.
Slutpris150 SEK

46398
Gerhard Nordström, litografi nr 192/300, signerad.
Slutpris200 SEK

46409
Carl Berndtsson, "Husgavlar", olja på duk, signerad.
Slutpris150 SEK

46427
Gräfenroda, tomtar, 2 st, lergods, Tyskland.
Slutpris150 SEK

46429
Tomar, 3 st, lergods, bl.a Gräfenroda, Tyskland.
Slutpris125 SEK

46455
Barstolar och bord, 4 delar, krom/konstläder/trä, samtida.
Slutpris225 SEK

46483
Trälåda.
Slutpris150 SEK

46489
El-element, 4 st, 1500W.
Slutpris150 SEK

46491
Nötknäckare, Sven-Åke Ekberg, Kivik, signerad.
Slutpris150 SEK