53932
Korgar, 8 st, flätade.
Slutpris150 SEK

53937
Fruktservis, 12 delar, keramik, Ekeby, 1930/40-tal.
Slutpris150 SEK

53944
Brevpress, glas, Göran Wärff, Kosta, Signerad.
Slutpris125 SEK

53945
Marianne Westman, serveringsfat, stengods,Röstrand.
Slutpris150 SEK

53955
Rullvagn, metall, Helgevagnen.
Slutpris150 SEK

53957
Ljusstakar och coasters, 4 delar, silverpläterade, England.
Slutpris150 SEK

54003
Byrå, 3 lådor, trä, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

54009
Matbord, mahogny/valnöt , 1920-talsklassicism 1900-talets första hälft.
Slutpris550 SEK

54015
Kikare, 6x30, Hensoldt Wetzlar, med väska.
Slutpris200 SEK

54016
Skrivmaskin, "Royal Standard", Royal Typewriter Co, New York, USA.
Slutpris175 SEK

54018
Brickor m.m, 5 delar, trä, Arabia Design.
Slutpris150 SEK

54025
Krus, 3 st, stengods, Höganäs Keramik och Raus.
Slutpris175 SEK

54026
Tyngdtäcke, 9 kg, 150x210 cm.
Slutpris150 SEK

54039
Karaffer, 3 st, glas.
Slutpris150 SEK

54042
Kakelskärare, Biltema TC 180.
Slutpris125 SEK

54044
Kobratelefon, plast, 1900-talets andra hälft.
Slutpris150 SEK

54049
Kaffeservis, 11 delar, porslin, Classic Rose, Rosenthal.
Slutpris150 SEK

53422
Armbandsur, Certina Certidate, 1960-tal.
Slutpris150 SEK

54102
Dynbox, plast, Kotor.
Slutpris125 SEK

54114
Yngve Blixt, bordslampa, stengods, Höganäs, signerad.
Slutpris225 SEK

54120
Fåtölj, rund, bambu/rotting, med dyna.
Slutpris150 SEK

54138
Bahco, skiftnycklar, två stycken.
Slutpris150 SEK

54141
Bahco , skiftnycklar m.m, 19 st.
Slutpris150 SEK

54156
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi nr. 260/375, signerad, daterad 1978.
Slutpris150 SEK

54171
Telefoner, 3 st, bl.a Kobratelefon.
Slutpris150 SEK

54189
Avfuktare, Sandström och bordsfläkt, Logik.
Slutpris150 SEK

54206
Artur Hansson, olja på duk, signerad.
Slutpris150 SEK

54219
Krus, 2 st, Höganäs och Wallåkra.
Slutpris150 SEK

54224
Vas och skulptur, glas, bl.a Kjell Engman, Kosta Boda.
Slutpris150 SEK

54273
Fat, tenn, delvis hamrat, Arboga, 1700/1800-tal, otydliga stämplar.
Slutpris200 SEK

54279
Skålar, 2 st, porslin, Imari, Japan.
Slutpris125 SEK

54288
Trädgårdsredskap m.m, ett parti.
Slutpris150 SEK

54291
Campingstolar, ett par, metall/textil, hopfällbara.
Slutpris150 SEK

54300
Ytterfoder, flintgods, majolika.
Slutpris150 SEK

54306
Krus, 12 liter, Höganäs.
Slutpris175 SEK

54324
Träningscykel, Pro-Racing Bike 4600, Body Sculpture.
Slutpris175 SEK

52991
Samovar, kannor m.m, 9 delar, metall.
Slutpris150 SEK

54380
Strömfördelarlock, 24 st, samt oljefilter, FRAM P1653A.
Slutpris150 SEK

54402
Solstolar, 3 st, ställbara, hopfällbara.
Slutpris175 SEK

54419
Högtalare, 2 par, Yamaha NS-555, och Pyramid TW28, samt kablar.
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK

54432
Fotogenbordslampa, porslin/glas, Delft Blue, Holland.
Slutpris150 SEK

54434
Matta, figural, vävd, ull.
Slutpris150 SEK

54435
Hallampa, glas/mässing.
Slutpris150 SEK

54461
Golvlampa, platst/metall, Eleneco Typ 219, 1970-tal.
Slutpris150 SEK

54476
Terriner, 7 st, flintgods, bl.a Villeroy & Boch.
Slutpris150 SEK

54485
Strykjärn, 9 st, metall, 1800/1900-tal.
Slutpris150 SEK

54453
Korgar, 12 delar.
Slutpris175 SEK

54452
Korgar m.m, 7 delar.
Slutpris175 SEK