Kategorier

Avslutad
Takampel, 5 ljuspunkter, mässing, empirestil.
54501
Takampel, 5 ljuspunkter, mässing, empirestil.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Trappstege, trä/metall, hopfällbar.
54510
Trappstege, trä/metall, hopfällbar.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Skolkarta, Nordamerika, Generalstabens Litografiska Anstalt 1972.
54515
Skolkarta, Nordamerika, Generalstabens Litografiska Anstalt 1972.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Reklamtavla, "Christl skönhetsvård", olika material.
54519
Reklamtavla, "Christl skönhetsvård", olika material.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Mjölkkannor, 2 st, porslin, Pilllivuyt, Frankrike.
54526
Mjölkkannor, 2 st, porslin, Pilllivuyt, Frankrike.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Skålar, 2 st, glas, Anne Nilsson, "Zenit", Orrefors och Anna Ehrner, "Kontrast", Kosta Boda.
54549
Skålar, 2 st, glas, Anne Nilsson, "Zenit", Orrefors och Anna Ehrner, "Kontrast", Kosta Boda.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Skomakarlampor, 4 st, glas/mässing, samtida.
54552
Skomakarlampor, 4 st, glas/mässing, samtida.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Kaffeservis, 24 delar, stengods, ''Heather'', Doverstone, Staffordshire, England.
54558
Kaffeservis, 24 delar, stengods, ''Heather'', Doverstone, Staffordshire, England.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Teservis, 13 delar, porslin, USSR.
54567
Teservis, 13 delar, porslin, USSR.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Verktyg, ett parti.
54592
Verktyg, ett parti.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Tvingar, klämmor m.m, ett parti.
54594
Tvingar, klämmor m.m, ett parti.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Boxningssäck med  handskar, 5 delar, Casall.
54598
Boxningssäck med handskar, 5 delar, Casall.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Stolar, 4 st, textil/metall, avtagbar klädsel, Mio.
54603
Stolar, 4 st, textil/metall, avtagbar klädsel, Mio.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Tallrikar m.m, 7 delar, porslin, "Mon Amie" och "Blå eld", Rörstrand.
54657
Tallrikar m.m, 7 delar, porslin, "Mon Amie" och "Blå eld", Rörstrand.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Frimärken (Sverige), förstadagsbrev, Elsa Beskow postkort, ett parti.
54673
Frimärken (Sverige), förstadagsbrev, Elsa Beskow postkort, ett parti.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Alexius Huber, blandteknik på papper, signerad.
54686
Alexius Huber, blandteknik på papper, signerad.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Handdukar och bordsdukar, 12 delar.
54694
Handdukar och bordsdukar, 12 delar.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Barbro K Poggats, "Oppas/Orört snötäcke", blandteknik, numrerad HC, signerad, daterad 07.
54710
Barbro K Poggats, "Oppas/Orört snötäcke", blandteknik, numrerad HC, signerad, daterad 07.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Piedestal, tre hyllplan, trä, 1900-tal.
54721
Piedestal, tre hyllplan, trä, 1900-tal.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Muggar m.m, 10 delar, keramik, KEB, Böste.
54303
Muggar m.m, 10 delar, keramik, KEB, Böste.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Såll/sikt, furu/rotting, 1900-tal.
54735
Såll/sikt, furu/rotting, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Bänkslipmaskin, Metabo.
54736
Bänkslipmaskin, Metabo.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Sidobord med låda, mahogny/skinnklädd skiva, engelsk stil, 1900-tal.
54792
Sidobord med låda, mahogny/skinnklädd skiva, engelsk stil, 1900-tal.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Arbetslampa.
54820
Arbetslampa.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor.
54842
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Karaffer med propp, ett par, glas, "Karlshamn", Skruf.
54851
Karaffer med propp, ett par, glas, "Karlshamn", Skruf.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Figuriner, 4 st, porslin, Lladro och Nao, Spanien.
54856
Figuriner, 4 st, porslin, Lladro och Nao, Spanien.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Johnny Friedlaender, etsning med akvatint, 2/10 épreuve d´artiste, signerad.
54872
Johnny Friedlaender, etsning med akvatint, 2/10 épreuve d´artiste, signerad.
Slutpris150 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Piedestal, 2 hyllplan, trä.
54875
Piedestal, 2 hyllplan, trä.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Axel Tallberg, "Öldrickaren", etsning, signerad.
54886
Axel Tallberg, "Öldrickaren", etsning, signerad.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Bengt Orup, vaser, 2 st, glas, Johansfors.
54894
Bengt Orup, vaser, 2 st, glas, Johansfors.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Skålar, 2 st, stengods, Söholm, Bornholm.
54914
Skålar, 2 st, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Vas, stengods, Söholm, Bornholm.
54919
Vas, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Vas, stengods, Söholm, Bornholm.
54925
Vas, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Folke Walving, glasskulptur, Målerås, 1900-talets andra hälft.
54945
Folke Walving, glasskulptur, Målerås, 1900-talets andra hälft.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Ljusstakar och ljuslyktor, 4 delar, glas, Simon Gate, Orrefors och "Snöboll", Ann Wolff, Kosta Boda.
54957
Ljusstakar och ljuslyktor, 4 delar, glas, Simon Gate, Orrefors och "Snöboll", Ann Wolff, Kosta Boda.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Krister Sjögren, ljusstakar, 3 st, glas, Lindshammar Glasbruk, 2 st signerade.
54962
Krister Sjögren, ljusstakar, 3 st, glas, Lindshammar Glasbruk, 2 st signerade.
Slutpris750 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Hjördis Lindblad, "Särtryck världskartan", etsning, signerad.
54968
Hjördis Lindblad, "Särtryck världskartan", etsning, signerad.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Päls, mink.
54971
Päls, mink.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Krus, 2 st, lergods, Ystad Keramik, 1950-tal.
54988
Krus, 2 st, lergods, Ystad Keramik, 1950-tal.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Elektrifierad fotogenlampa, glas/mässing.
54995
Elektrifierad fotogenlampa, glas/mässing.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Kjell Leander Engström, "Kåseberga by", olja på duk, signerad.
54347
Kjell Leander Engström, "Kåseberga by", olja på duk, signerad.
Slutpris2 000 SEK
Värdering5 000 - 5 500 SEK
Avslutad
Pall, trä/textil.
55025
Pall, trä/textil.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Cylinderhatt, Qualitys' London.
55044
Cylinderhatt, Qualitys' London.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Gottfrid Olsson, gouache, ''Örnahusen'', signerad.
55063
Gottfrid Olsson, gouache, ''Örnahusen'', signerad.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Gräsklippare, eldriven, 1000 W, Einhell.
55079
Gräsklippare, eldriven, 1000 W, Einhell.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Ytterfoder, flintgods, Gustavsberg.
55089
Ytterfoder, flintgods, Gustavsberg.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Korgar, 4 st, flätade.
55097
Korgar, 4 st, flätade.
Slutpris175 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.