54501
Takampel, 5 ljuspunkter, mässing, empirestil.
Slutpris150 SEK

54510
Trappstege, trä/metall, hopfällbar.
Slutpris150 SEK

54515
Skolkarta, Nordamerika, Generalstabens Litografiska Anstalt 1972.
Slutpris225 SEK

54519
Reklamtavla, "Christl skönhetsvård", olika material.
Slutpris150 SEK

54526
Mjölkkannor, 2 st, porslin, Pilllivuyt, Frankrike.
Slutpris150 SEK

54549
Skålar, 2 st, glas, Anne Nilsson, "Zenit", Orrefors och Anna Ehrner, "Kontrast", Kosta Boda.
Slutpris150 SEK

54552
Skomakarlampor, 4 st, glas/mässing, samtida.
Slutpris150 SEK

54558
Kaffeservis, 24 delar, stengods, ''Heather'', Doverstone, Staffordshire, England.
Slutpris100 SEK

54567
Teservis, 13 delar, porslin, USSR.
Slutpris150 SEK

54592
Verktyg, ett parti.
Slutpris150 SEK

54594
Tvingar, klämmor m.m, ett parti.
Slutpris150 SEK

54598
Boxningssäck med handskar, 5 delar, Casall.
Slutpris175 SEK

54603
Stolar, 4 st, textil/metall, avtagbar klädsel, Mio.
Slutpris150 SEK

54657
Tallrikar m.m, 7 delar, porslin, "Mon Amie" och "Blå eld", Rörstrand.
Slutpris150 SEK

54673
Frimärken (Sverige), förstadagsbrev, Elsa Beskow postkort, ett parti.
Slutpris150 SEK

54686
Alexius Huber, blandteknik på papper, signerad.
Slutpris150 SEK

54694
Handdukar och bordsdukar, 12 delar.
Slutpris200 SEK

54710
Barbro K Poggats, "Oppas/Orört snötäcke", blandteknik, numrerad HC, signerad, daterad 07.
Slutpris100 SEK

54721
Piedestal, tre hyllplan, trä, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

54303
Muggar m.m, 10 delar, keramik, KEB, Böste.
Slutpris250 SEK

54735
Såll/sikt, furu/rotting, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

54736
Bänkslipmaskin, Metabo.
Slutpris150 SEK

54792
Slutpris300 SEK

54820
Arbetslampa.
Slutpris150 SEK

54842
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor.
Slutpris150 SEK

54851
Karaffer med propp, ett par, glas, "Karlshamn", Skruf.
Slutpris150 SEK

54856
Figuriner, 4 st, porslin, Lladro och Nao, Spanien.
Slutpris175 SEK

54872
Johnny Friedlaender, etsning med akvatint, 2/10 épreuve d´artiste, signerad.
Slutpris150 SEK
Värdering2 000 SEK

54875
Piedestal, 2 hyllplan, trä.
Slutpris150 SEK

54886
Axel Tallberg, "Öldrickaren", etsning, signerad.
Slutpris250 SEK

54894
Bengt Orup, vaser, 2 st, glas, Johansfors.
Slutpris175 SEK

54914
Skålar, 2 st, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris150 SEK

54919
Vas, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris125 SEK

54925
Slutpris150 SEK

54945
Folke Walving, glasskulptur, Målerås, 1900-talets andra hälft.
Slutpris150 SEK

54957
Ljusstakar och ljuslyktor, 4 delar, glas, Simon Gate, Orrefors och "Snöboll", Ann Wolff, Kosta Boda.
Slutpris150 SEK

54962
Krister Sjögren, ljusstakar, 3 st, glas, Lindshammar Glasbruk, 2 st signerade.
Slutpris750 SEK
Värdering1 500 SEK

54968
Hjördis Lindblad, "Särtryck världskartan", etsning, signerad.
Slutpris150 SEK

54971
Päls, mink.
Slutpris150 SEK

54988
Krus, 2 st, lergods, Ystad Keramik, 1950-tal.
Slutpris200 SEK

54995
Elektrifierad fotogenlampa, glas/mässing.
Slutpris150 SEK

54347
Slutpris2 000 SEK
Värdering5 000 - 5 500 SEK

55025
Pall, trä/textil.
Slutpris225 SEK

55044
Cylinderhatt, Qualitys' London.
Slutpris150 SEK

55063
Gottfrid Olsson, gouache, ''Örnahusen'', signerad.
Slutpris225 SEK

55079
Gräsklippare, eldriven, 1000 W, Einhell.
Slutpris150 SEK

55089
Ytterfoder, flintgods, Gustavsberg.
Slutpris200 SEK

55097
Korgar, 4 st, flätade.
Slutpris175 SEK