Garagedomkraft, 2 ton, MegaJac 1100.
55809
Slutpris150 SEK
Taklampa, glas/koppar.
55820
Taklampa, glas/koppar.
Slutpris150 SEK
Figuriner, 6 st, porslin, bl.a Casades.
55856
Slutpris150 SEK
Rökbord, trä, 1900-talets första hälft.
55872
Slutpris350 SEK
Golvlampa, glas, 1900-tal.
55873
Golvlampa, glas, 1900-tal.
Slutpris200 SEK
Golvlampa, bok, justerbar höjd, samtida.
55884
Slutpris175 SEK
Bo Cronqvist, litografier, 3 st, signerade.
55896
Slutpris200 SEK
Vägglampa, modell vagnslykta, mässing, samtida.
55931
Slutpris200 SEK
Koppar m.m, ett parti.
55951
Koppar m.m, ett parti.
Slutpris200 SEK
Gunnar Nylund, fat och skål. 3 delar, chamotte, Rörstrand.
55967
Slutpris150 SEK
Taklampor, 2 st, glas/mässing.
55978
Slutpris225 SEK
Inger Cronqvist, "ABBA", olja på duk, signerad a tergo.
55986
Slutpris125 SEK
Kaffeservis, 20 delar, keramik, HPM, Höganäs.
56033
Slutpris150 SEK
Kaffeservisdelar, 15 delar, porslin, "Classic Rose", Rosenthal, Tyskland.
56036
Slutpris200 SEK
Wilke Adolfsson, skål, glas, signerad.
56039
Slutpris150 SEK
Kaffeservis, 27 delar, porslin, "Regina", Seltmann Weiden, Bavaria, Tyskland.
56040
Slutpris150 SEK
Pall, bemålat trä. 1900-tal.
56135
Pall, bemålat trä. 1900-tal.
Slutpris300 SEK
Mat/kaffeservis, 22 delar, stengods, ''Karelia'', Arabia, Finland.
56151
Slutpris175 SEK
Ljuskrona, för 5 ljus och 3 ljuspunkter, glas/mässing, samtida.
56158
Slutpris225 SEK
Lull Kärfve, olja på duk, signerad, daterad 1943.
56167
Slutpris125 SEK
Tennföremål, ett parti, bl.a Bodiltenn, Gotland.
56177
Slutpris250 SEK
Balalajka, trä, 1900-tal.
56181
Balalajka, trä, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Piedestal, trä, 1900-tal.
56189
Piedestal, trä, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Hushållsföremål, 4 delar.
56205
Hushållsföremål, 4 delar.
Slutpris150 SEK
Krus och kaffekanna, 3 delar, stengods/koppar, bl.a Höganäs.
56235
Slutpris175 SEK
Vaser m.m, keramik, 4 delar, bl.a Rörstrand och Carsten Ström.
56242
Slutpris150 SEK
Fotogenvärmare, Alpaca TS-88.
56260
Fotogenvärmare, Alpaca TS-88.
Slutpris150 SEK
Barometer och skeppsur, 3 delar, mässing/trä, bl.a Royal Mariner, Schatz.
56281
Slutpris150 SEK
Kameror, 2 st, Canon IXUS 400 och Panasonic TZ10 Lumis, samt laddare.
56292
Slutpris150 SEK
Byrå, 3 lådor, trä.
56329
Byrå, 3 lådor, trä.
Slutpris150 SEK
Vaser, 3 st keramik, bl.a Krukmakaren Ystad.
56349
Slutpris150 SEK
Stolar, 3 st, metall/velour, Lafuma, Frankrike.
56363
Slutpris150 SEK
Åror, ett par, trä.
56380
Åror, ett par, trä.
Slutpris150 SEK
Figuriner, 3 st, porslin, Kina, 1900-tal.
56381
Slutpris150 SEK
Tom Krestesen, olja på träpannå, signerad, daterad -64.
56401
Slutpris950 SEK
Värdering2 000 SEK
Frimärken, ett parti, hela världen.
56412
Slutpris150 SEK
C.H. Ångström, olja på duk, signerad.
56455
Slutpris125 SEK
Ytterfoder, 7 st, porslin, 1900-tal.
56462
Slutpris175 SEK
Rullstöd, 2 st, metall.
56469
Rullstöd, 2 st, metall.
Slutpris200 SEK
Bordslampa, 2 ljuspunkter, glas/mässing, K&T, 1900-tal.
56481
Slutpris175 SEK
Solglasögon, ett parti, Provokko.
56503
Slutpris175 SEK
Bordslampa, saltsten.
56514
Bordslampa, saltsten.
Slutpris150 SEK
Miniatyrmonterskåp, hängare m.m, 4 delar, metall/glas.
56528
Slutpris125 SEK
Spegel, 1900-tal.
56559
Spegel, 1900-tal.
Slutpris175 SEK
Matbord med 2 lådor, samt serveringskarusell, trä.
56563
Slutpris450 SEK
Mätningsredskap, ett parti.
56564
Mätningsredskap, ett parti.
Slutpris150 SEK
Monica Backström, champagneglas, ''Tonga'', Kosta Boda, signerad.
56597
Slutpris150 SEK
Ljusstakar, 2 par, mässing, 1900-tal.
56601
Slutpris150 SEK