56612
Skottkärra, metall.
Slutpris150 SEK

56619
Växtstöd, ett parti, 2 olika storlekar, samt slangvinda.
Slutpris175 SEK

56630
Kakburk, plåt, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

56635
Julgransfot, gjutjärn.
Slutpris150 SEK

56643
Ytterfoder 2 st , fajans/flintgods, 1900-talets början.
Slutpris150 SEK

56648
Rörmokarlåda, metallskodd trä, på hjul.
Slutpris250 SEK

56657
Pussel och Trivial Pursuit, 11 delar.
Slutpris150 SEK

56667
Gunnar Larsson, litografi E.A, signerad.
Slutpris150 SEK

56688
Julljusstake och julgransbelysning, Åhlens.
Slutpris150 SEK

56712
Gustaf VI Adolf, litografiskt tryck, 1951.
Slutpris225 SEK

56753
Verktygslåda, verktyg m.m, ett parti.
Slutpris150 SEK

56759
Transportkärra, metall, Marco, Ängelholm.
Slutpris150 SEK

56784
Portör, metall, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

56792
Talja m.m, 3 delar, trä/metall/rep.
Slutpris175 SEK

56796
Cittra, Harpeleik-Zither, Östtyskland, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

56804
Lyktor m.m, 6 delar, metall, bl.a Bicapa.
Slutpris150 SEK

56807
Tennfat, äldre, 4 st.
Slutpris250 SEK

56810
Warhammer, figurer m.m, ett parti.
Slutpris175 SEK

56812
Krus, 3 st, stengods, Höganäs.
Slutpris125 SEK

56813
Ytterfoder och aladåbform, 3 delar, flintgods/keramik, bl.a Höganäs och Gefle, 1800/1900-tal.
Slutpris200 SEK

56817
Dalahästar, 2 st, trä.
Slutpris200 SEK

56837
Rökbord, 2 st, metall.
Slutpris150 SEK

56865
Tage Ahlm, olja på duk, stilleben, signerad.
Slutpris200 SEK

56903
Göte Friberg, "The Trae-ping", olja på duk, signerad, samt signerad och daterad 1984 a tergo.
Slutpris150 SEK

56904
Roland Svensson, ''Gamla Oxelösund'', litografi nr 34/200, signerad.
Slutpris175 SEK

56924
Vas och skrin, brons, Ystad-Brons.
Slutpris175 SEK

56933
Trådlösa hörlurar, ett par, bluetooth, Jabra Elite 7 Active.
Slutpris175 SEK

56937
Bordslampor, ett par, glas, 1960/70-tal.
Slutpris150 SEK

56942
Karaffer, glas m.m, 14 delar, glas, bl.a Iittala och Eva Solo.
Slutpris150 SEK

56272
Anita Nylund, skål, keramik, Pomona Nr. 99/3, Jie Gantofta.
Slutpris100 SEK

56995
Taklampa och fönsterlampor, 3 delar, snäckskal, Globen AB.
Slutpris150 SEK

57008
Konsollbord med låda, 2 ben, teak, 1900-talets andra hälft.
Slutpris150 SEK

57016
Takkrona, mässing/glas.
Slutpris150 SEK

57038
Elverktyg, skruvstäd m.m, ett parti, bl.a Black & Decker.
Slutpris225 SEK

57039
Ryggsprutor, 2 st, plast.
Slutpris150 SEK

57041
Bestickservis, 24 delar, rostfritt stål/bakelit.
Slutpris150 SEK

57060
Matta, rölakan.
Slutpris175 SEK

57061
Plastmattor, 6 st.
Slutpris150 SEK

57068
Sittryggsäckar, 2 st, nylon/metall.
Slutpris175 SEK

57071
Bänkar, 2 st, furu.
Slutpris225 SEK

57121
Axel Olsson, ''Utvandrarna'', patinerad gips, signerad.
Slutpris150 SEK

57123
Vas och ljuslyktor, 3 delar, glas, Kosta Boda, Kjell Engman och Anna Ehrner.
Slutpris100 SEK

57131
Fåtöljer, 2 st, textil/metall, 1900-talets andra hälft.
Slutpris150 SEK

57132
Glasföremål, 5 st, bl.a Kosta Boda.
Slutpris150 SEK

57135
Kjell Leander Engström, olja på duk, signerad Kjell.
Slutpris650 SEK

57139
Gunnar Nylund, vas, stengods, "Farina", Rörstrand, 1950-tal.
Slutpris175 SEK

56362
Ray Ban, solglasögon.
Slutpris150 SEK

57149
Lalique, figurin, glas, Frankrike.
Slutpris300 SEK