57154
Rökelseburk omgjord till bordslampa, porslin.
Slutpris300 SEK

57194
Kassettbandspelare, Luxor Hi-Fi stereo, Typ 12092431.
Slutpris150 SEK

57219
Bord med butterflyskiva samt 6 stolar, teak/metall/plastrotting.
Slutpris150 SEK

57228
Kälke, trä/metall, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

57229
Rökbord, koppar/trä, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

57231
Monika Mulder, trädgårdsstolar, ett par, plast/metall, "Hasslö", Ikea, sent 1900-tal.
Slutpris150 SEK

57239
Ängel, figurin, porslin, "Weihnacht", Goebel, Tyskland.
Slutpris200 SEK

57245
Figurin, porslin, Nao, Spanien.
Slutpris300 SEK

57247
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a Nao, Spanien.
Slutpris150 SEK

57248
Figuriner, 3 st, porslin, Goebel, Tyskland.
Slutpris200 SEK

57261
Arthur Percy, rhytonvas och ljusstakar, 3 delar, porslin, "Safir", Gefle.
Slutpris175 SEK

57272
Gertrud Carlsson, olja på pannå, signerad, daterad 1983.
Slutpris150 SEK

57271
Anders Nilsson, ''Kräftfiske'', olja på duk, signerad.
Slutpris150 SEK

57315
Takfotogenlampa, majolika, glasprismor, mässing, tidigt 1900-tal.
Slutpris150 SEK

57316
Kuddar m.m, bl.a allmoge, ett parti.
Slutpris150 SEK

57319
Vägglampor, ett par metall, glas, samtida.
Slutpris150 SEK

57324
Kopparkittel och blomlåda, koppar/metall.
Slutpris175 SEK

57326
Bordsfotogenlampa, metall/glas, 1800/1900-tal.
Slutpris150 SEK

57327
DVD-filmer, ett parti, bl.a Morden i Midsomer.
Slutpris150 SEK

57329
Ljusstakar, 2+2 st, malm, barockstil, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

57359
Fotogenlampa, glas/metall, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

57369
Skål och vas, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
Slutpris125 SEK

57421
Askfat, mässing, Ystad-Metall.
Slutpris150 SEK

57427
Takstege, metall.
Slutpris225 SEK

57433
Ljuslyktor, skål, burk och karaff, 5 delar, glas, Iittala och Rosendahl.
Slutpris150 SEK

57443
Ljusstakar, ett par, mässing, 1700/1800-tal.
Slutpris150 SEK

57452
Figuriner, 5 st, porslin, bl.a Casades.
Slutpris225 SEK

57458
Tvättfat, majolika, 1800/1900-tal.
Slutpris150 SEK

57471
Kamera, Voigtländer, och stativ, trä, höj/sänkbart.
Slutpris200 SEK

57481
Kartor, 2 st, bl.a Ystad.
Slutpris150 SEK

57486
Poler/slipmaskin, 1200", Do-It Basic, med tillbehör.
Slutpris100 SEK

57498
Skottkärra, metall.
Slutpris150 SEK

57503
Servisdelar, 15 st, glaserad keramik, Hellsten, Kvidinge, 1962.
Slutpris150 SEK

57507
Highballglas, 6st, botten med målad vdekor.
Slutpris200 SEK

57516
Jacka och skinnjacka, Jofama.
Slutpris200 SEK

56801
Ulrica Hydman-Vallien, tryck, Kosta Boda, signerad i trycket.
Slutpris150 SEK

57537
Kruka m.m, 3 delar, keramik.
Slutpris150 SEK

57573
Ytterfoder, 3 st, porslin, Upsala-Ekeby och 'Liljekonvalj'', Gustavsberg.
Slutpris150 SEK

57591
Nipperaskar, 4 st, porslin, bl.a Rosenthal.
Slutpris200 SEK

57597
Kaffe- och glöggserviser, ett parti, keramik.
Slutpris150 SEK

57600
Spegel, trä, mässingsdetaljer, 1900-talets andra hälft.
Slutpris175 SEK

57619
Kanna, hink m.m, 6 delar, koppar.
Slutpris175 SEK

57624
TV, 32 tum, Panasonic TX-32MS490E, med fjärrkontroll.
Slutpris200 SEK

57630
Gustaf Werder, blomsterstilleben, gouache, signerad.
Slutpris150 SEK

57655
Cd-spelare Sony CDP-212, och kassettbandspelare, DUX EK 3511.
Slutpris175 SEK

57671
Hallampa, glas/metall.
Slutpris150 SEK

57690
Skålar och kanna, 9 delar, lergods, Klippan Keramik och Gabriel Sweden.
Slutpris175 SEK

57700
Koppar, 9 delar.
Slutpris200 SEK