57714
Kopparpannor m.m, 5 delar, bl.a Dorre.
Slutpris175 SEK

57748
Ljusstakar m.m, 8 delar, metall, bl.a Munka Sweden.
Slutpris150 SEK

57756
Gjutjärnspannor, 3 st, bl.a Gense.
Slutpris175 SEK

57767
Krus, 3 st, stengods, Höganäs.
Slutpris125 SEK

57769
Olle Alberius, vaser, 2 st, stengods, ''Titus'', Rörstrand.
Slutpris175 SEK

57774
Kikare, Telemax Special 8x30.
Slutpris125 SEK

56958
Figuriner, 2 st, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark.
Slutpris150 SEK

57800
Koppar, ett parti, bl.a Krögarhuset.
Slutpris150 SEK

57807
Blomsteramplar m.m, 14 delar, flätade.
Slutpris175 SEK

57845
Kittel, koppar.
Slutpris150 SEK

57862
Trummor, 2 st, trä/skinn, Gambia.
Slutpris150 SEK

57882
Salongsmöblemang, 5 delar, björk/textil, Karl Johan-stil, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

57902
Rostfritt m.m, 7 delar.
Slutpris175 SEK

57903
Taklampa, metall/glas.
Slutpris150 SEK

56207
Vinglas, 8 st.
Slutpris150 SEK

57961
Monica Backström, skulptur/skål, folierat glas, signerad MB.
Slutpris150 SEK

57967
Gryta, plättjärn och våffeljärn, metall, bl.a Ronneby Bruk och Kockums.
Slutpris150 SEK

57979
Figuriner och miniatyrer, 11 st, glas/porslin, bl.a John Andersson, Höganäs.
Slutpris150 SEK

57985
DVD-filmer m.m, ett parti, blandat.
Slutpris150 SEK

58009
Skålar, 5 st, pressglas och slipat glas, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

56428
Taklampa, metall/textil, samtida.
Slutpris350 SEK

58047
Skålar och fat, 3 delar, konstglas, bl. a Erik Höglund, Boda.
Slutpris175 SEK

58049
Bernhard Petersen, ''To Piger'', olja på duk, signerad.
Slutpris150 SEK

58089
Birgitta Liljebladh, etsning nr 74/100, signerad, daterad 1952.
Slutpris150 SEK

58093
Plåtburkar m.m, ett parti.
Slutpris175 SEK

58114
Väggskåp, avlutad ek, skedhyllor, 1800-tal.
Slutpris150 SEK
Värdering1 000 SEK

58140
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK

58147
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
Slutpris125 SEK

58159
Ola Billgren, litografi nr 83/260, signerad, daterad 1968.
Slutpris250 SEK

58166
Käpp med silverkrycka.
Slutpris350 SEK

58167
Kaffeservis, 14 delar, porslin, Old Foley, "Chinese Rose", England.
Slutpris225 SEK

58169
Glas, bemålat och slipat, ett parti, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

58177
Vaser, 6 st, keramik, bl.a Italien och Västtyskland.
Slutpris150 SEK

58190
Kaffe/espressomaskin med mjölkskummare, Krups.
Slutpris150 SEK

58195
Dukar och servetter, ett parti, linne.
Slutpris150 SEK

58227
Byrå, 2 lådor, björk, rokokostil, 1900-talets första hälft.
Slutpris250 SEK

58257
Mikrovågsugn, metall, Kenwood.
Slutpris175 SEK

58289
Pipställ m.m, trä/mässing.
Slutpris150 SEK

58293
Carl Fredrik Reuterswärd, "Abracadabra", litografier, 4 st, nr 15/200, signerade.
Slutpris150 SEK

58321
Mynt, 10 st, Sverige, 1700-tal.
Slutpris150 SEK

58355
Golvlampa, 3 ljuspunkter, metall, Cottex.
Slutpris150 SEK

58397
Trasmattor 4 st, textil.
Slutpris150 SEK

58401
Plunta, tenn, omkring 1900.
Slutpris150 SEK

58442
Parvaser, ett par, biskviporslin, 1900-talets första hälft.
Slutpris150 SEK

58469
Stereoskop med bilder, "The Perfecscope", USA, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

58511
Servisdelar, 11 delar, porslin, ''Diamant Lili'', Rörstrand.
Slutpris150 SEK

58521
Krus, 3 st, stengods, 3,4 och 8 liter, Höganäs.
Slutpris200 SEK

58522
Krus, 3 st, stengods, 3, 5 och 10 liter, Höganäs, 1900-tal.
Slutpris175 SEK