Kategorier

Avslutad
Keramik, ett parti, bl.a Elfstrand, Sjöbo och Höganäs.
58533
Keramik, ett parti, bl.a Elfstrand, Sjöbo och Höganäs.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Bijouterier, ett parti.
58555
Bijouterier, ett parti.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Vattenbehållare m.m., ett parti, koppar.
58557
Vattenbehållare m.m., ett parti, koppar.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Viola Gråsten, plädar, ett par, ull, Tidstrand.
58561
Viola Gråsten, plädar, ett par, ull, Tidstrand.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Annie Nilsson, oljelampor, 5 st, keramik, ''Aladdin'', Höganäs.
58570
Annie Nilsson, oljelampor, 5 st, keramik, ''Aladdin'', Höganäs.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Fotogenlampa, glas/metall, 1900-tal.
58572
Fotogenlampa, glas/metall, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Taklampa, glas/metall, 1900-talets mitt.
58598
Taklampa, glas/metall, 1900-talets mitt.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Kenwood, Smoothie Pro blender.
58605
Kenwood, Smoothie Pro blender.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Snapsglas, ett parti, 1900-taltes första del.
58609
Snapsglas, ett parti, 1900-taltes första del.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Matservis, 53 delar, porslin, ALP Lidköping, 1900-tal.
58611
Matservis, 53 delar, porslin, ALP Lidköping, 1900-tal.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Golvfläkt, metall, höj/sänkbar, ide line.
57042
Golvfläkt, metall, höj/sänkbar, ide line.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Gerd Zinnerström, väggskulptur för ett ljus, keramik.
58625
Gerd Zinnerström, väggskulptur för ett ljus, keramik.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Figuriner, 8 st, keramik/porslin, bl.a Goebel, 1900-tal.
58637
Figuriner, 8 st, keramik/porslin, bl.a Goebel, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro, Spanien.
58640
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro, Spanien.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Daliaknölar, röda.
58675
Daliaknölar, röda.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Dukar och lakan, ett parti, bl. a linne, 1900-tal.
58684
Dukar och lakan, ett parti, bl. a linne, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Vaser, 2 st, keramik och porslin.
58690
Vaser, 2 st, keramik och porslin.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Flamskvävnad, allmogetextil.
58693
Flamskvävnad, allmogetextil.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Akustisk gitarr, Cataluña.
58694
Akustisk gitarr, Cataluña.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Nysilverföremål, 8 delar, 1900-tal.
58700
Nysilverföremål, 8 delar, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Kopparföremål, 9 delar, 1900-tal.
58703
Kopparföremål, 9 delar, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Mjölkkannor, 2 st, metall.
58706
Mjölkkannor, 2 st, metall.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Likörkaraffer och glas, ett parti, delvis bemålat, 1900-tal.
58708
Likörkaraffer och glas, ett parti, delvis bemålat, 1900-tal.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Servisdelar och ugnsform, 4 delar, keramik, ''Mårbacka'', Rörstrand och Le Creuset.
58711
Servisdelar och ugnsform, 4 delar, keramik, ''Mårbacka'', Rörstrand och Le Creuset.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Yngve Majvall, ''Lödddeköpinge'', olja på pannå, signerad, 1981.
58736
Yngve Majvall, ''Lödddeköpinge'', olja på pannå, signerad, 1981.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Piedestal, trä/sten, 1900-talets andra hälft.
58757
Piedestal, trä/sten, 1900-talets andra hälft.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Gryta, Skeppshult, gjutjärn/glas samt pastamaskin, metall.
58759
Gryta, Skeppshult, gjutjärn/glas samt pastamaskin, metall.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Barnstol, fällbar, med hjul, trä, 1900-tal.
58766
Barnstol, fällbar, med hjul, trä, 1900-tal.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Bordsdukar m.m, 12 delar, bl. a linne.
58767
Bordsdukar m.m, 12 delar, bl. a linne.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Barnstol, trä, Nesto, Nässjö.
58776
Barnstol, trä, Nesto, Nässjö.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Äggkoppar, kryddkar m.m, glas/keramik, bl.a Ekeby, 1900-tal.
58777
Äggkoppar, kryddkar m.m, glas/keramik, bl.a Ekeby, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Sågar, slipmaskin och obegagnad skyddsmask, bl.a Black & Decker och Metabo.
58781
Sågar, slipmaskin och obegagnad skyddsmask, bl.a Black & Decker och Metabo.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Räkskålar, 7 delar, glas, Reijmyre.
58797
Räkskålar, 7 delar, glas, Reijmyre.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Per Lütken, Fat och vas, glas, Holmegaard.
58798
Per Lütken, Fat och vas, glas, Holmegaard.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Stallfönster, gjutjärn, glas.
58804
Stallfönster, gjutjärn, glas.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Damejeanne i träställning.
58807
Damejeanne i träställning.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Hallampa, glas.
58810
Hallampa, glas.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Vas, skålar och ljusstakar, 5 delar, glas, Orrefors och Kosta.
58813
Vas, skålar och ljusstakar, 5 delar, glas, Orrefors och Kosta.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Figuriner, 5 st, porslin, Bing & Gröndahl och Lladro.
58837
Figuriner, 5 st, porslin, Bing & Gröndahl och Lladro.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Emaljerat, 6 delar.
58842
Emaljerat, 6 delar.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Snusdosor, 3 st, metall.
58844
Snusdosor, 3 st, metall.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Schatull, betsad teak, mässingsdetaljer, 1900-tal.
58857
Schatull, betsad teak, mässingsdetaljer, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Bestickservis, 40 delar, nysilver, "Diana".
58864
Bestickservis, 40 delar, nysilver, "Diana".
Slutpris175 SEK
Avslutad
Pall, trä/konstskinn, 1900-tal.
58866
Pall, trä/konstskinn, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Elljusstakar, 3 st, metall, bl.a Philips.
58878
Elljusstakar, 3 st, metall, bl.a Philips.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Leksaker, ett parti, bl.a Brio och Märklin.
58881
Leksaker, ett parti, bl.a Brio och Märklin.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Soffbord, marmor.
58903
Soffbord, marmor.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Tygrullar, 4 st, bl.a "Pärlblad", Louise Videlyck, Arvidssons Textil.
58930
Tygrullar, 4 st, bl.a "Pärlblad", Louise Videlyck, Arvidssons Textil.
Slutpris150 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.