58533
Keramik, ett parti, bl.a Elfstrand, Sjöbo och Höganäs.
Slutpris225 SEK

58555
Slutpris100 SEK

58557
Vattenbehållare m.m., ett parti, koppar.
Slutpris150 SEK

58561
Slutpris300 SEK

58570
Annie Nilsson, oljelampor, 5 st, keramik, ''Aladdin'', Höganäs.
Slutpris200 SEK

58572
Fotogenlampa, glas/metall, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

58598
Taklampa, glas/metall, 1900-talets mitt.
Slutpris200 SEK

58605
Kenwood, Smoothie Pro blender.
Slutpris150 SEK

58609
Snapsglas, ett parti, 1900-taltes första del.
Slutpris125 SEK

58611
Matservis, 53 delar, porslin, ALP Lidköping, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

57042
Golvfläkt, metall, höj/sänkbar, ide line.
Slutpris100 SEK

58625
Gerd Zinnerström, väggskulptur för ett ljus, keramik.
Slutpris150 SEK

58637
Figuriner, 8 st, keramik/porslin, bl.a Goebel, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58640
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro, Spanien.
Slutpris150 SEK

58675
Daliaknölar, röda.
Slutpris150 SEK

58684
Dukar och lakan, ett parti, bl. a linne, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58690
Vaser, 2 st, keramik och porslin.
Slutpris150 SEK

58693
Flamskvävnad, allmogetextil.
Slutpris175 SEK

58694
Akustisk gitarr, Cataluña.
Slutpris150 SEK

58700
Nysilverföremål, 8 delar, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

58703
Kopparföremål, 9 delar, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

58706
Mjölkkannor, 2 st, metall.
Slutpris200 SEK

58708
Likörkaraffer och glas, ett parti, delvis bemålat, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

58711
Servisdelar och ugnsform, 4 delar, keramik, ''Mårbacka'', Rörstrand och Le Creuset.
Slutpris175 SEK

58736
Yngve Majvall, ''Lödddeköpinge'', olja på pannå, signerad, 1981.
Slutpris175 SEK

58757
Piedestal, trä/sten, 1900-talets andra hälft.
Slutpris150 SEK

58759
Gryta, Skeppshult, gjutjärn/glas samt pastamaskin, metall.
Slutpris150 SEK

58766
Barnstol, fällbar, med hjul, trä, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

58767
Bordsdukar m.m, 12 delar, bl. a linne.
Slutpris125 SEK

58776
Barnstol, trä, Nesto, Nässjö.
Slutpris150 SEK

58777
Äggkoppar, kryddkar m.m, glas/keramik, bl.a Ekeby, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

58781
Sågar, slipmaskin och obegagnad skyddsmask, bl.a Black & Decker och Metabo.
Slutpris150 SEK

58797
Räkskålar, 7 delar, glas, Reijmyre.
Slutpris125 SEK

58798
Per Lütken, Fat och vas, glas, Holmegaard.
Slutpris150 SEK

58804
Stallfönster, gjutjärn, glas.
Slutpris150 SEK

58807
Damejeanne i träställning.
Slutpris150 SEK

58810
Hallampa, glas.
Slutpris150 SEK

58813
Vas, skålar och ljusstakar, 5 delar, glas, Orrefors och Kosta.
Slutpris175 SEK

58837
Figuriner, 5 st, porslin, Bing & Gröndahl och Lladro.
Slutpris175 SEK

58842
Emaljerat, 6 delar.
Slutpris150 SEK

58844
Snusdosor, 3 st, metall.
Slutpris200 SEK

58857
Schatull, betsad teak, mässingsdetaljer, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

58864
Bestickservis, 40 delar, nysilver, "Diana".
Slutpris175 SEK

58866
Pall, trä/konstskinn, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

58878
Elljusstakar, 3 st, metall, bl.a Philips.
Slutpris150 SEK

58881
Leksaker, ett parti, bl.a Brio och Märklin.
Slutpris175 SEK

58903
Soffbord, marmor.
Slutpris175 SEK

58930
Tygrullar, 4 st, bl.a "Pärlblad", Louise Videlyck, Arvidssons Textil.
Slutpris150 SEK