Uppläggningsfat, keramik, "Kairo", Lidabruk/Rörstrand.
43864
Slutpris125 SEK
Skulptur, förgylld koppar, Cactus, Desert steel, USA.
43879
Slutpris125 SEK
Brasställ, 4 delar, smide/mässing, 1900-tal.
43891
Slutpris125 SEK
Fåtölj med fotpall, galon/krom, samtida.
43905
Slutpris125 SEK
Taklampa, koppar/glas, 1920/30-tal.
43920
Slutpris100 SEK
Matbord, perstorpskiva/trä, 1900-talets andra hälft.
43930
Slutpris125 SEK
Sigge Jernmark, olja på pannå, signerad.
43951
Slutpris100 SEK
Ljuslyktor, 2 st, metall.
43967
Ljuslyktor, 2 st, metall.
Slutpris100 SEK
Stringhylla, metall/teakfanér, 1950/60-tal.
43992
Slutpris225 SEK
Gösta Calmeyer, olja på duk, signerad, daterad -63.
44004
Slutpris300 SEK
Gösta Calmeyer, gouache, signerad, daterad -61.
44005
Slutpris250 SEK
Vädringsställ, metall.
44017
Vädringsställ, metall.
Slutpris125 SEK
Piedestal, trä, 1900-tal.
44021
Piedestal, trä, 1900-tal.
Slutpris125 SEK
Bygglampor, 3 st, varav en på stativ.
44042
Slutpris125 SEK
El-byggsatser, 2 st, "Electro Engineer", Philips 1960-tal.
44058
Slutpris175 SEK
Medaljer, ett parti, olika metaller, 1900-tal.
44059
Slutpris125 SEK
John Andersson, vas, keramik, märkt AJ Höganäs.
44078
Slutpris125 SEK
Stringhylla, 3 hyllplan, 1 väggavel, teakfanér, 1950/60-tal.
44079
Slutpris125 SEK
Kista och stolar, 1+2, trä/textil, 1900-talets senare del.
44083
Slutpris125 SEK
Fotogenvärmare, Alpaca TSG-1.
44101
Fotogenvärmare, Alpaca TSG-1.
Slutpris225 SEK
Klädställning med skohylla, "Kompaktgarderob", metall/plast, Livarno Living.
44110
Slutpris125 SEK
Taklampa, metall/trä.
44121
Taklampa, metall/trä.
Slutpris100 SEK
Ismaskin, 220-240v.
44125
Ismaskin, 220-240v.
Slutpris150 SEK
Golvlampor, ett par, mässing, 1900-talets andra hälft.
44136
Slutpris125 SEK
Strömbrytare, glödlampor m.m, ett parti.
44135
Slutpris125 SEK
Skor, 9 par, dam, olika modeller och material, bl.a Graceland.
44148
Slutpris125 SEK
Taklampor, 2 st, glas/metall.
44154
Taklampor, 2 st, glas/metall.
Slutpris125 SEK
Affisch, ''Ford V-8 Här'', 1932.
44158
Slutpris125 SEK
Terrin, kaffekvarn och vas, glas/porslin, bl.a Anna Ehrner, ''Atoll'', Kosta Boda.
44172
Slutpris125 SEK
Leksaks/samlarbilar m.m, 18 st, bl.a Matchbox och Majorette.
44182
Slutpris125 SEK
Anne Nilsson, vas, glas, "Flower", Kosta Boda.
44187
Slutpris150 SEK
Taklampor, 2 st, glas/mässing.
44189
Slutpris150 SEK
Hans Bunde, kaffekanna, gräddkanna och sockerskål, nysilver, CM Cohr, Fredericia, Danmark.
44205
Slutpris125 SEK
Byggcentral, El-Björn Mini, UC 16 CA 03.
44207
Slutpris125 SEK
Piedestal, bambu/glas.
44218
Piedestal, bambu/glas.
Slutpris150 SEK
Armbandsur och tändare, 8 delar, bl.a Nivada.
44223
Slutpris150 SEK
Bengt Edenfalk, vas, glas, Skruf.
44243
Slutpris125 SEK
Krus, 2 st, 3 liter, stengods, Raus.
44263
Slutpris125 SEK
Fotogenlampor, 2 st, mässing/metall/glas.
44270
Slutpris150 SEK
Kikare, 2 st, Sirius, 8x30 och 8x40, en med väska.
44272
Slutpris125 SEK
Tändare, Zippo, USA.
44273
Tändare, Zippo, USA.
Slutpris125 SEK
Kikare, 2 st, Vinga 7x50 och Towerhouse, med väskor.
44274
Slutpris125 SEK
Diverse metallföremål, 10 delar, olika metaller, bl.a Ystad Brons och Gunnar Borgström.
44279
Slutpris150 SEK
Halsband, berlocker och manschettknappar, 7 delar, halvädelstenar, bl.a bärnsten.
44304
Slutpris300 SEK
Dryckeshorn, mässing/horn.
44308
Dryckeshorn, mässing/horn.
Slutpris125 SEK
Dessertsked, silver, Engelsk snäck, Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1844.
44324
Slutpris175 SEK
Figurin, porslin, Nettau, Tyskland.
44342
Slutpris125 SEK
Pilotväska, skinn, Pierre.
44351
Pilotväska, skinn, Pierre.
Slutpris125 SEK