43864
Uppläggningsfat, keramik, "Kairo", Lidabruk/Rörstrand.
Slutpris125 SEK

43879
Skulptur, förgylld koppar, Cactus, Desert steel, USA.
Slutpris125 SEK

43891
Brasställ, 4 delar, smide/mässing, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

43905
Fåtölj med fotpall, galon/krom, samtida.
Slutpris125 SEK

43920
Taklampa, koppar/glas, 1920/30-tal.
Slutpris100 SEK

43930
Matbord, perstorpskiva/trä, 1900-talets andra hälft.
Slutpris125 SEK

43951
Sigge Jernmark, olja på pannå, signerad.
Slutpris100 SEK

43967
Ljuslyktor, 2 st, metall.
Slutpris100 SEK

43992
Stringhylla, metall/teakfanér, 1950/60-tal.
Slutpris225 SEK

44004
Gösta Calmeyer, olja på duk, signerad, daterad -63.
Slutpris300 SEK

44005
Gösta Calmeyer, gouache, signerad, daterad -61.
Slutpris250 SEK

44017
Vädringsställ, metall.
Slutpris125 SEK

44021
Piedestal, trä, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

44042
Bygglampor, 3 st, varav en på stativ.
Slutpris125 SEK

44058
El-byggsatser, 2 st, "Electro Engineer", Philips 1960-tal.
Slutpris175 SEK

44059
Medaljer, ett parti, olika metaller, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

44078
John Andersson, vas, keramik, märkt AJ Höganäs.
Slutpris125 SEK

44079
Stringhylla, 3 hyllplan, 1 väggavel, teakfanér, 1950/60-tal.
Slutpris125 SEK

44083
Kista och stolar, 1+2, trä/textil, 1900-talets senare del.
Slutpris125 SEK

44101
Fotogenvärmare, Alpaca TSG-1.
Slutpris225 SEK

44110
Klädställning med skohylla, "Kompaktgarderob", metall/plast, Livarno Living.
Slutpris125 SEK

44121
Taklampa, metall/trä.
Slutpris100 SEK

44125
Ismaskin, 220-240v.
Slutpris150 SEK

44136
Golvlampor, ett par, mässing, 1900-talets andra hälft.
Slutpris125 SEK

44135
Strömbrytare, glödlampor m.m, ett parti.
Slutpris125 SEK

44148
Skor, 9 par, dam, olika modeller och material, bl.a Graceland.
Slutpris125 SEK

44154
Taklampor, 2 st, glas/metall.
Slutpris125 SEK

44158
Affisch, ''Ford V-8 Här'', 1932.
Slutpris125 SEK

44172
Terrin, kaffekvarn och vas, glas/porslin, bl.a Anna Ehrner, ''Atoll'', Kosta Boda.
Slutpris125 SEK

44182
Leksaks/samlarbilar m.m, 18 st, bl.a Matchbox och Majorette.
Slutpris125 SEK

44187
Anne Nilsson, vas, glas, "Flower", Kosta Boda.
Slutpris150 SEK

44189
Taklampor, 2 st, glas/mässing.
Slutpris150 SEK

44205
Hans Bunde, kaffekanna, gräddkanna och sockerskål, nysilver, CM Cohr, Fredericia, Danmark.
Slutpris125 SEK

44207
Byggcentral, El-Björn Mini, UC 16 CA 03.
Slutpris125 SEK

44218
Piedestal, bambu/glas.
Slutpris150 SEK

44223
Armbandsur och tändare, 8 delar, bl.a Nivada.
Slutpris150 SEK

44243
Bengt Edenfalk, vas, glas, Skruf.
Slutpris125 SEK

44263
Krus, 2 st, 3 liter, stengods, Raus.
Slutpris125 SEK

44270
Fotogenlampor, 2 st, mässing/metall/glas.
Slutpris150 SEK

44272
Kikare, 2 st, Sirius, 8x30 och 8x40, en med väska.
Slutpris125 SEK

44273
Tändare, Zippo, USA.
Slutpris125 SEK

44274
Kikare, 2 st, Vinga 7x50 och Towerhouse, med väskor.
Slutpris125 SEK

44279
Diverse metallföremål, 10 delar, olika metaller, bl.a Ystad Brons och Gunnar Borgström.
Slutpris150 SEK

44304
Halsband, berlocker och manschettknappar, 7 delar, halvädelstenar, bl.a bärnsten.
Slutpris300 SEK

44308
Dryckeshorn, mässing/horn.
Slutpris125 SEK

44324
Dessertsked, silver, Engelsk snäck, Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1844.
Slutpris175 SEK

44342
Figurin, porslin, Nettau, Tyskland.
Slutpris125 SEK

44351
Pilotväska, skinn, Pierre.
Slutpris125 SEK