46220
Bok, "våra kungar", Åke Ohlmarks, 1977.
Slutpris125 SEK

46225
Golvlampa, grön marmor/mässing.
Slutpris125 SEK

46231
Peter Dahl, "Anna och Anna", affisch, Ljungsjögårdens Förlag.
Slutpris125 SEK

46241
Diverse redskap, 7 delar.
Slutpris125 SEK

46244
Sven Göran Svensson, olja på duk, signerad S-G-SON.
Slutpris125 SEK

46264
Stolar, ett par, trä, allmoge, 1800/1900-tal.
Slutpris125 SEK

46284
Mangelkorg och korg.
Slutpris150 SEK

46285
Bordslampor, ett par, trä/metall, Cottex.
Slutpris125 SEK

46303
Rävskinn, 3 delar.
Slutpris175 SEK

46307
Matta, Kina, ull.
Slutpris125 SEK

46312
Slutpris125 SEK

46323
Fladdermusfåtölj, 1900/2000-tal, metall/konstmaterial.
Slutpris125 SEK

46330
Carsten Vammen, olja på pannå, signerad.
Slutpris125 SEK

46331
Juan Cano, blandteknik, signerad.
Slutpris125 SEK

46341
Slutpris150 SEK

46346
Leksaksbilar, 7 st, metall, bl.a Hotwheels.
Slutpris100 SEK

46349
Leksaksbilar, 9 st, metall/plast, bl.a Corgi Toys.
Slutpris100 SEK

44549
Mona Morales Shildt, skålar, 2 st, glas, Kosta, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

46386
Dynvar, ull.
Slutpris125 SEK

46404
Evy Låås, litografi, HC nr 21/35, signerad, daterad -78.
Slutpris100 SEK

46412
Stekgryta, gjutjärn, 6 liter, Munktells.
Slutpris125 SEK

46419
Armbandsur, 8 st, bl.a Seiko.
Slutpris125 SEK

46437
Tomtar, 3 st, lergods, bl.a Gräfenroda, Tyskland.
Slutpris150 SEK

44582
Pinnstolar, ett par, trä, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

46535
Kjell Engman, vas, glas, osignerad, Kosta Boda.
Slutpris125 SEK

46541
Ljusfat, 2 st, keramik, bl.a Moa Paradis, Paradisverkstaden.
Slutpris125 SEK

46565
Ljusstakar, 4 delar, mässing & tenn, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

46575
Skålar m.m, 11 delar, trä, Gösta Ståhammar, Hagestad.
Slutpris125 SEK

46588
Ljusstakar, ett par, mässing.
Slutpris125 SEK

46606
Diverse hushållsföremål, 10 delar, bl.a emaljerat, Kockums.
Slutpris100 SEK

46607
Ljuddämpare till motorcykel, ett par, Original Bos Dempers, Multi Universal.
Slutpris125 SEK

46608
Armbandsur, 3 st, Certina och Skagen.
Slutpris125 SEK

46619
Rörtegel, 18 st.
Slutpris125 SEK

46632
Kaffeservis, 28 delar, porslin, Bettina Kutzner-Schwetje, Hackefors.
Slutpris100 SEK

46634
Hattnålar, 9 st, metall.
Slutpris100 SEK

46657
Kött och fiskbrädor, 3 st, Scandia present.
Slutpris125 SEK

45301
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, Boda, signerad.
Slutpris125 SEK

46719
Sämskinnspress, metall/gummi.
Slutpris125 SEK

46730
Matservisdelar, 22 st, porslin, Rörstrand, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

46751
Ulla Winblad, miniatyrvas, keramik, Alingsås Keramik, signerad.
Slutpris125 SEK

46765
Slutpris100 SEK

46768
John Andersson, miniatyrvaser, 2 st, Höganäs, signerade.
Slutpris125 SEK

46812
Leksaksfordon, ett parti, bl.a Transformers.
Slutpris125 SEK

46825
Hylla, bambu/trä, bemålad.
Slutpris125 SEK

46826
Hylla, rotting, bemålad.
Slutpris125 SEK

46840
Hertha Bengtsson, "Koka blå", karott, flintgods, Rörstrand.
Slutpris125 SEK

46847
Paraplyställ, textil/konstläder.
Slutpris125 SEK

46859
Anna Ehrner, vägglampa, trä/textil, Ateljé Lyktan, Åhus.
Slutpris125 SEK