Bok, "våra kungar", Åke Ohlmarks, 1977.
46220
Slutpris125 SEK
Golvlampa, grön marmor/mässing.
46225
Slutpris125 SEK
Peter Dahl, "Anna och Anna", affisch, Ljungsjögårdens Förlag.
46231
Slutpris125 SEK
Diverse redskap, 7 delar.
46241
Diverse redskap, 7 delar.
Slutpris125 SEK
Sven Göran Svensson, olja på duk, signerad S-G-SON.
46244
Slutpris125 SEK
Stolar, ett par, trä, allmoge, 1800/1900-tal.
46264
Slutpris125 SEK
Mangelkorg och korg.
46284
Mangelkorg och korg.
Slutpris150 SEK
Bordslampor, ett par, trä/metall, Cottex.
46285
Slutpris125 SEK
Rävskinn, 3 delar.
46303
Rävskinn, 3 delar.
Slutpris175 SEK
Matta, Kina, ull.
46307
Matta, Kina, ull.
Slutpris125 SEK
46312
Slutpris125 SEK
Fladdermusfåtölj, 1900/2000-tal, metall/konstmaterial.
46323
Slutpris125 SEK
Carsten Vammen, olja på pannå, signerad.
46330
Slutpris125 SEK
Juan Cano, blandteknik, signerad.
46331
Slutpris125 SEK
46341
Slutpris150 SEK
Leksaksbilar, 7 st, metall, bl.a Hotwheels.
46346
Slutpris100 SEK
Leksaksbilar, 9 st, metall/plast, bl.a Corgi Toys.
46349
Slutpris100 SEK
Mona Morales Shildt, skålar, 2 st, glas, Kosta, 1900-tal.
44549
Slutpris125 SEK
Dynvar, ull.
46386
Dynvar, ull.
Slutpris125 SEK
Evy Låås, litografi,  HC nr 21/35, signerad, daterad -78.
46404
Slutpris100 SEK
Stekgryta, gjutjärn, 6 liter, Munktells.
46412
Slutpris125 SEK
Armbandsur, 8 st, bl.a Seiko.
46419
Armbandsur, 8 st, bl.a Seiko.
Slutpris125 SEK
Tomtar, 3 st, lergods, bl.a Gräfenroda, Tyskland.
46437
Slutpris150 SEK
Pinnstolar, ett par, trä, 1900-tal.
44582
Slutpris200 SEK
Kjell Engman, vas, glas, osignerad, Kosta Boda.
46535
Slutpris125 SEK
Ljusfat, 2 st, keramik, bl.a Moa Paradis, Paradisverkstaden.
46541
Slutpris125 SEK
Ljusstakar, 4 delar, mässing & tenn, 1900-tal.
46565
Slutpris125 SEK
Skålar m.m, 11 delar, trä, Gösta Ståhammar, Hagestad.
46575
Slutpris125 SEK
Ljusstakar, ett par, mässing.
46588
Ljusstakar, ett par, mässing.
Slutpris125 SEK
Diverse hushållsföremål, 10 delar, bl.a emaljerat, Kockums.
46606
Slutpris100 SEK
Ljuddämpare till motorcykel, ett par, Original Bos Dempers, Multi Universal.
46607
Slutpris125 SEK
Armbandsur, 3 st, Certina och Skagen.
46608
Slutpris125 SEK
Rörtegel, 18 st.
46619
Rörtegel, 18 st.
Slutpris125 SEK
Kaffeservis, 28 delar, porslin, Bettina Kutzner-Schwetje, Hackefors.
46632
Slutpris100 SEK
Hattnålar, 9 st, metall.
46634
Hattnålar, 9 st, metall.
Slutpris100 SEK
Kött och fiskbrädor, 3 st, Scandia present.
46657
Slutpris125 SEK
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, Boda, signerad.
45301
Slutpris125 SEK
Sämskinnspress, metall/gummi.
46719
Sämskinnspress, metall/gummi.
Slutpris125 SEK
Matservisdelar, 22 st, porslin, Rörstrand, 1900-tal.
46730
Slutpris125 SEK
Ulla Winblad, miniatyrvas, keramik, Alingsås Keramik, signerad.
46751
Slutpris125 SEK
46765
Slutpris100 SEK
John Andersson, miniatyrvaser, 2 st, Höganäs, signerade.
46768
Slutpris125 SEK
Leksaksfordon, ett parti, bl.a Transformers.
46812
Slutpris125 SEK
Hylla, bambu/trä, bemålad.
46825
Hylla, bambu/trä, bemålad.
Slutpris125 SEK
Hylla, rotting, bemålad.
46826
Hylla, rotting, bemålad.
Slutpris125 SEK
Hertha Bengtsson, "Koka blå", karott, flintgods, Rörstrand.
46840
Slutpris125 SEK
Paraplyställ, textil/konstläder.
46847
Slutpris125 SEK
Anna Ehrner, vägglampa,  trä/textil, Ateljé Lyktan, Åhus.
46859
Slutpris125 SEK