46867
Armband, 2 st, silver.
Slutpris125 SEK

46872
Mari Simmulson, "Beata", vas, stengods, Upsala Ekeby.
Slutpris100 SEK

46874
Skulptur, oxe, sten.
Slutpris125 SEK

46910
Ljuskrona, smide.
Slutpris125 SEK

46915
Fasta nycklar, ett parti, bl.a Heyco.
Slutpris100 SEK

46916
Skiftnycklar, 2 st, Bahco.
Slutpris125 SEK

46917
Stödhjul till släpvagn, 2 st, bl.a Simol, Italien.
Slutpris125 SEK

46936
Gryta, 3 liter, gjutjärn.
Slutpris150 SEK

46940
Leksaker, 3 st, plåt, bl.a Little Miss Housekeeper Washing Machine.
Slutpris125 SEK

46950
Ljusstake, mässing/metall, Nilsjohan, 1950-tal.
Slutpris150 SEK

46964
Filmjölksskålar, 3 st, glas, 1800-tal.
Slutpris125 SEK

46980
Taklampa, 5-armad, mässing/glas/teakdetalj, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

47005
Tomtar, 2 st, keramik, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

47011
Tomtar, 3 st, keramik, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

47058
Lövkorg, 1900-talets mitt.
Slutpris125 SEK

47080
Klaffbord och 4 st karmstolar, massiv ek, snidad dekor, klädda sitsar, Henning Kjarenulf, Danmark, 1960/70-tal.
Slutpris100 SEK

47107
Mattor, 2 st, plast.
Slutpris175 SEK

47108
Trasmattor, 4 st, textil.
Slutpris125 SEK

47115
Vassily Kandinsky, utställningsaffisch, Städische Galerie Im Lenbachhaus, München.
Slutpris125 SEK

47132
Djupa tallrikar, 6 st, porslin, Sockerbolaget, ''SSA'', Rörstrand.
Slutpris125 SEK

47139
Fotogendunk och hinkar, 6 delar, zink, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

47147
Sorgesmycken, 4 delar, kolsten/silver.
Slutpris125 SEK

47149
Hockeykort, en pärm.
Slutpris150 SEK

47151
Tryck med fågelmotiv, 3 st.
Slutpris125 SEK

47166
Vas, figurin, m.m, 4 delar, porslin, bl.a Royal Copenhagen.
Slutpris100 SEK

47190
Dessertskålar och assietter, 7+6 st, glas, Grand Cru, Rosendahl.
Slutpris125 SEK

47204
Flaggstänger med danska flaggor, 2 st, trä/textil.
Slutpris125 SEK

47228
Vägglampa, mässing.
Slutpris125 SEK

47229
Bordslampor, 2 st, porslin/keramik, bl.a Miranda AB.
Slutpris100 SEK

47242
Handdukshållare och toalettpappershållare, 5+5 st, krom, "Madeley", Elito.
Slutpris125 SEK

47241
Slutpris125 SEK

47247
Ingegerd Linder, olja på duk, signerad.
Slutpris125 SEK

45804
Parti vinyl och singlar samt 2 st förvaringsställ, mest klassik och country.
Slutpris125 SEK

45778
Kassettinspelare, Philips D6550, samt mikrofon, ProSeries.
Slutpris100 SEK

47265
Adventsljusstakar, 3 st, trä.
Slutpris100 SEK

47287
Skolplansch, litografiskt tryck, Centraltryckeriet Stockholm, 1900-talets första hälft.
Slutpris125 SEK

47300
Pussel, 11 st, bl.a Ravensburger.
Slutpris125 SEK

47301
Bestickservisdelar, 18 st, plast/rostfritt stål 18/10, Eme Inox, Italien.
Slutpris125 SEK

47304
Radiostyrda bilar och modellbyggsatser, ett parti.
Slutpris125 SEK

47315
Böcker, 4 st, ''Jag farbror Joakim'', ''Jag Kalle Anka'', ''Walt Disney Från Musse Pigg till Disneyland'', Hemmets Jourrnal.
Slutpris150 SEK

47326
Smyckestavla, sammet/träram.
Slutpris125 SEK

47366
Arbetsbänk, trä.
Slutpris100 SEK

47371
Bokhylla, valnöt.
Slutpris125 SEK

47381
Trumset med tillbehör, bl.a Remo.
Slutpris125 SEK

47384
Trädgårdsredskap, 11 st.
Slutpris150 SEK

47385
Avlastnings/sidobord, betsad trä.
Slutpris125 SEK

47397
Konstaffisch, Pablo Picasso, Landskrona Konsthall 1973, litografiskt tryck, numrerad 630/2000.
Slutpris125 SEK

47405
Sällskapsspel, ett parti.
Slutpris125 SEK