53066
Glasföremål, 13 delar, bl.a Lars Hellsten, "Orion", Orrefors.
Slutpris125 SEK

53086
Vitvinsglas, 7 st, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

53103
Grogglas, 12 st, 2 olika modeller, slipad dekor, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

53104
Kaffeservis, 14 delar, porslin, Johnsson Brothers, England.
Slutpris100 SEK

53105
Ytterfoder, 9 st, porslin, Gustavsberg, bl.a Karin Björquist.
Slutpris125 SEK

53146
Golvlampa, metall, ställbar, 1900-talets andra hälft.
Slutpris125 SEK

53162
Vinyl och cd-skivor, ett parti, bl.a Björn Rosenström.
Slutpris125 SEK

53190
Akvarell på siden, 2 st, Kina.
Slutpris125 SEK

53203
Samlartallrikar, 9+10 st, porslin, olika mot motiv, Björn Gidstam, Guldkroken och Christian Lücker, Seltmann Weiden.
Slutpris125 SEK

53222
Cirkelsågar, 2 st, Ryobi och Black & Decker.
Slutpris125 SEK

53243
Krukor, 6 st, keramik.
Slutpris125 SEK

53251
Taklampa, mässing/glas, 3 ljuspunkter.
Slutpris125 SEK

53253
Paul Kedelv, bordslampa, glas, Flygsfors, 1900-talets andra hälft.
Slutpris150 SEK

53262
Glas på fot, 10 st.
Slutpris125 SEK

53271
Bordslampor, 2 st, mässing.
Slutpris125 SEK

53280
Kassettdäck, DENON DR-M1.
Slutpris125 SEK

53322
Arbetslampor, 4 st, bl. a, Ledu.
Slutpris125 SEK

53357
Påskdekorationer m.m, tuppar och hönor, ett parti, keramik/konstmassa.
Slutpris150 SEK

53359
Diverse koppar, ett parti.
Slutpris300 SEK

53377
Figuriner m.m, 13 delar, glas, bl.a Ronneby och Ture Berglund, Stockholms Glasbruk.
Slutpris125 SEK

53411
Hängen, dukar m.m, ett parti, allmogetextil.
Slutpris150 SEK

53423
Armbandsur och fickur, Certina och Bore.
Slutpris150 SEK

53429
Snaps och ölglas, 12 delar, Skruf.
Slutpris125 SEK

53434
Perkulator, trä/stengods.
Slutpris125 SEK

53458
Dessertskålar/coupeglas, 22 delar, 4 modeller, glas, bl.a Johansfors.
Slutpris125 SEK

53466
Trasmattor, 2 st, textil.
Slutpris150 SEK

52006
Karl Einar Nilsson, ljusstakar, 3 st, nysilver.
Slutpris125 SEK

53486
Väggplaketter, 8 delar, porslin, Turi-design Lotte, Figgjo Flint Norge.
Slutpris100 SEK

53498
Karmstolar, ett par, rokokostil, trä/textil, 1900-talets första hälft.
Slutpris125 SEK

53514
Chiffonjé, gustaviansk stil, mahogny, 1900-talets mitt.
Slutpris100 SEK

53521
Skrivbord, teak, 1950/60-tal.
Slutpris125 SEK

53575
Skålar, 3 st, glas, Trelleborg.
Slutpris125 SEK

53583
Ösa och dalahäst, trä.
Slutpris175 SEK

53586
Sparur, ek, 1900-talets första hälft.
Slutpris150 SEK

53596
Oidentifierad konstnär, olja på duk uppfodrad på pannå, signerad Hoke.
Slutpris125 SEK

53598
Tallrikar och assietter, 16 delar, porslin, ''Old English'', Johnson Bros, England.
Slutpris100 SEK

53604
Tak/vägglampor, 6 st, glas.
Slutpris125 SEK

53606
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad E. Ahlqvist.
Slutpris125 SEK

53628
Oljetryck föreställande Kung Gustav V.
Slutpris125 SEK

53663
Arbetsbänk, Millarco 9000.
Slutpris125 SEK

53683
Ingemar Thillmark, fåtölj, betsad bok, textil, "Läckö", OPE Möbler, Jönköping.
Slutpris125 SEK

53730
Krukor, 22 st, keramik.
Slutpris125 SEK

53743
Trädgårdsmöbler, 9 delar, trä/metall, KWA, 2000-tal.
Slutpris125 SEK

53745
Ljusstake omgjord till bordslampa, mässing, Ystad-Metall.
Slutpris150 SEK

53757
Galgar, 9 st, galonklädda, 1950-tal.
Slutpris125 SEK

53759
Frimärkessamling, ett parti.
Slutpris125 SEK

53767
Carl-Harry Stålhane, vas, stengods, Designhuset, signerad.
Slutpris175 SEK

53781
Smycken, 7 st, silver, tenn m.m, bl.a Siber.
Slutpris125 SEK