Kategorier

Avslutad
Gunnar Ander, ljusstakar m.m, 5 delar, koppar, Ystad Metall.
53783
Gunnar Ander, ljusstakar m.m, 5 delar, koppar, Ystad Metall.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Fat och skål, metall, Gense och Kare.
53787
Fat och skål, metall, Gense och Kare.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Skålar, ljusstakar och figurin, 7 delar, glas, bl.a Orrefors.
53789
Skålar, ljusstakar och figurin, 7 delar, glas, bl.a Orrefors.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Vaser, 3 st, keramik, bl.a Maria Philippi, "Nordlys", Söholm, Danmark.
53794
Vaser, 3 st, keramik, bl.a Maria Philippi, "Nordlys", Söholm, Danmark.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Sven Jonson, vas, stengods, med silverdekor, ''Lagun'', Gustavsberg.
53807
Sven Jonson, vas, stengods, med silverdekor, ''Lagun'', Gustavsberg.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Figuriner, 3 st, porslin,
53828
Figuriner, 3 st, porslin,
Slutpris100 SEK
Avslutad
Menorah/ljusstake, malm, Sverige.
53833
Menorah/ljusstake, malm, Sverige.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Hushållsvåg, Lindells, och kaffekvarn, Klingenthal, metall/trä.
53846
Hushållsvåg, Lindells, och kaffekvarn, Klingenthal, metall/trä.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Julstjärnor, 2 st, Philips Julstjärna Typ 72.
53888
Julstjärnor, 2 st, Philips Julstjärna Typ 72.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Trädgårdsdekorationer, metall/keramik, ett parti.
53893
Trädgårdsdekorationer, metall/keramik, ett parti.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Kanna, koppar, J&C Bolinder.
53920
Kanna, koppar, J&C Bolinder.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Böcker, 2 st, "Den Europeiska Keramiken", Henri-Pierre Fourest, samt "Konsten till industrin", Bengt Nyström.
53939
Böcker, 2 st, "Den Europeiska Keramiken", Henri-Pierre Fourest, samt "Konsten till industrin", Bengt Nyström.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Nils Sonesson, olja på pannå, monogramsignerad.
53967
Nils Sonesson, olja på pannå, monogramsignerad.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Matta, polypropylene, "Marocco Teppe", Lindö.
53971
Matta, polypropylene, "Marocco Teppe", Lindö.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Slagbord med 2 lådor, trä.
53992
Slagbord med 2 lådor, trä.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Fårskinn, "Ludde", Ikea.
53999
Fårskinn, "Ludde", Ikea.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Lars Hellsten, skålar, 3 st, glas, Corona, Orrefors.
54035
Lars Hellsten, skålar, 3 st, glas, Corona, Orrefors.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Konsttryck, ett parti, 1950/60-tal.
54054
Konsttryck, ett parti, 1950/60-tal.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Matservisdelar, 25 st, porslin, Rörstrand.
54068
Matservisdelar, 25 st, porslin, Rörstrand.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Teservis, 31 delar, keramik, Gabriel.
54082
Teservis, 31 delar, keramik, Gabriel.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Bokmärken, klistermärken m.m, ett parti.
54089
Bokmärken, klistermärken m.m, ett parti.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Vas, glas.
54096
Vas, glas.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Bruno Karlsson, skål och vas, stengods, Ego stengods atelje, signerade.
54112
Bruno Karlsson, skål och vas, stengods, Ego stengods atelje, signerade.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Dockskåpmöbler m.m, 23 delar.
54135
Dockskåpmöbler m.m, 23 delar.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Ljusstakar, ett par, mässing, Gusums Bruk.
54148
Ljusstakar, ett par, mässing, Gusums Bruk.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Ulla Viotti, väggplakett, keramik, ''Badande fot'', Paradisbadet i Örnsköldsvik, signerad.
54152
Ulla Viotti, väggplakett, keramik, ''Badande fot'', Paradisbadet i Örnsköldsvik, signerad.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Jens Christian Bennedsen, olja på duk, signerad.
54173
Jens Christian Bennedsen, olja på duk, signerad.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Bordsfotogenlampfot, mässing/sten, med tillbehör.
54187
Bordsfotogenlampfot, mässing/sten, med tillbehör.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Väggkartor, 2 st, Europa, 1927, och Afrika 1928, politiska.
54190
Väggkartor, 2 st, Europa, 1927, och Afrika 1928, politiska.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Kuddar, 4 st, textil, allmogestil.
54194
Kuddar, 4 st, textil, allmogestil.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Bengt Orup, skål på fot, Johansfors, 1950-tal, samt 3 karaffer, glas.
54204
Bengt Orup, skål på fot, Johansfors, 1950-tal, samt 3 karaffer, glas.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Yngve Henriksen, olja på papper, signerad, daterad 1990.
54205
Yngve Henriksen, olja på papper, signerad, daterad 1990.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Ingemar Lööf, "Dominospelare", tusch, signerad, daterad 57.
54209
Ingemar Lööf, "Dominospelare", tusch, signerad, daterad 57.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Axel Hamborn, "Vid en gård, Vemmenhög", olja på pannå, signerad.
54214
Axel Hamborn, "Vid en gård, Vemmenhög", olja på pannå, signerad.
Slutpris125 SEK
Avslutad
C.A.M Lindman, bok, Bilder ur Nordens Flora.
54228
C.A.M Lindman, bok, Bilder ur Nordens Flora.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Sigurd Erixon och Sigurd Wallin, "Svenska Kulturbilder I-XII", 6 halvfranska band, Skoglunds Bokförlag, 1932.
54235
Sigurd Erixon och Sigurd Wallin, "Svenska Kulturbilder I-XII", 6 halvfranska band, Skoglunds Bokförlag, 1932.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Terrin, flintgods, ''Willow'' Old Gustavsberg.
54257
Terrin, flintgods, ''Willow'' Old Gustavsberg.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Fönster, 18 st.
54269
Fönster, 18 st.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Erik Hennix, ytterfoder, 6 st, porslin, ''Plantina'', Gustavsberg.
54277
Erik Hennix, ytterfoder, 6 st, porslin, ''Plantina'', Gustavsberg.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Koppar, 8 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
54298
Koppar, 8 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Fotogenlampa och kaffekula, metall/glas.
54299
Fotogenlampa och kaffekula, metall/glas.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Matta, "Light Sand", Turkiet.
54310
Matta, "Light Sand", Turkiet.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Skinnjackor, 2 st, bl.a Rovers & Lake.
54338
Skinnjackor, 2 st, bl.a Rovers & Lake.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Matta, textil, Affari Of Sweden, Indien.
54345
Matta, textil, Affari Of Sweden, Indien.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Arbetsbänk.
54348
Arbetsbänk.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Affischer, 5 st, bl.a Nirvana och Pulp Fiction.
54352
Affischer, 5 st, bl.a Nirvana och Pulp Fiction.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Hallmöbel, teak/glas, 1950/60-tal.
53033
Hallmöbel, teak/glas, 1950/60-tal.
Slutpris125 SEK
Avslutad
August Berg, "Frösön", olja på pannå, signerad, otydligt daterad.
54364
August Berg, "Frösön", olja på pannå, signerad, otydligt daterad.
Slutpris125 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.