Kategorier

Avslutad
Vaser 5 st, keramik, bl.a Schramberg och Tilgmans.
55690
Vaser 5 st, keramik, bl.a Schramberg och Tilgmans.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Golvfläkt, Anslut, Jula.
55697
Golvfläkt, Anslut, Jula.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Albert Krüger, "Gårdsinteriör", olja på pannå, signerad, även a tergo, daterad 1939.
55702
Albert Krüger, "Gårdsinteriör", olja på pannå, signerad, även a tergo, daterad 1939.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Oidentifierade konstnärer, olja på duk uppfodrad på pannå, 2 st, signerade Marten och Mohamed (se sista bild).
55708
Oidentifierade konstnärer, olja på duk uppfodrad på pannå, 2 st, signerade Marten och Mohamed (se sista bild).
Slutpris125 SEK
Avslutad
Fickur, silver, Tyskland.
55713
Fickur, silver, Tyskland.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Gräsklippare, eldriven, Gardena.
55759
Gräsklippare, eldriven, Gardena.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Vägghörnskåp, alm, 1800-talets slut.
55779
Vägghörnskåp, alm, 1800-talets slut.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Hylsnyckelsats, murarhammare m.m, ett parti, bl.a Hultafors
55793
Hylsnyckelsats, murarhammare m.m, ett parti, bl.a Hultafors
Slutpris175 SEK
Avslutad
Jackie Lynd, matservis, 22 delar, porslin, "Madeleine", Christineholm Design Studio.
55839
Jackie Lynd, matservis, 22 delar, porslin, "Madeleine", Christineholm Design Studio.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Ljusstaksfat och vas, glas, Muurla, Finland.
55865
Ljusstaksfat och vas, glas, Muurla, Finland.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Posters, 3 st, art deco motiv.
55906
Posters, 3 st, art deco motiv.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Posters, 3 st, bl.a Parismotiv.
55907
Posters, 3 st, bl.a Parismotiv.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Revilla Carlos, litografi 29/50, daterad 79.
55910
Revilla Carlos, litografi 29/50, daterad 79.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Skål, miniatyrvas och krus, keramik, bl.a Stig Lindberg, Gustavsberg.
55916
Skål, miniatyrvas och krus, keramik, bl.a Stig Lindberg, Gustavsberg.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Laddare till elbil, 2 delar, Deltaco och Delphi.
55927
Laddare till elbil, 2 delar, Deltaco och Delphi.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Böcker om skånska slott och herrgårdar, 4 st.
55982
Böcker om skånska slott och herrgårdar, 4 st.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Vägglampor, 3 st, mässing, Belid.
55985
Vägglampor, 3 st, mässing, Belid.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Bojaner, 5 st, porslin, Asien.
56025
Bojaner, 5 st, porslin, Asien.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Bahco, skiftnyckel och rörtång.
56061
Bahco, skiftnyckel och rörtång.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Hörnskåp, bemålat trä, allmoge.
56075
Hörnskåp, bemålat trä, allmoge.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Elon Nilsson, olja på duk, signerad, daterad 78.
56077
Elon Nilsson, olja på duk, signerad, daterad 78.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Gertrud Carlsson, akvarell och olja på pannå, signerade, daterad 81/86.
56085
Gertrud Carlsson, akvarell och olja på pannå, signerade, daterad 81/86.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 2 st, numrerade épreuve d´artiste och 105/200, signerade.
56087
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 2 st, numrerade épreuve d´artiste och 105/200, signerade.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Ljusstakar och ljuslyktor, 4 delar, malm/smide, Scandia Malm och Smith's Konsthantverk.
56111
Ljusstakar och ljuslyktor, 4 delar, malm/smide, Scandia Malm och Smith's Konsthantverk.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Sittpuff, läder.
56141
Sittpuff, läder.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Bo Larsson, litografi nr 143/360, signerad.
56169
Bo Larsson, litografi nr 143/360, signerad.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Matz Borgström, dessertglas, 7 st, Sagaform.
56179
Matz Borgström, dessertglas, 7 st, Sagaform.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Trälådor, 2 st.
56184
Trälådor, 2 st.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Allmoge m.m, 12 delar.
56201
Allmoge m.m, 12 delar.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Soffbord, ek, 1900-talets senare del.
55735
Soffbord, ek, 1900-talets senare del.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Smålandsljusstake för 7 ljus, trä.
56223
Smålandsljusstake för 7 ljus, trä.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Figuriner, 2 st, porslin, LLadro.
56269
Figuriner, 2 st, porslin, LLadro.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Sparbössa, "Uplands Banken", plast, Henri Hippo, MK-Tuote.
56274
Sparbössa, "Uplands Banken", plast, Henri Hippo, MK-Tuote.
Slutpris125 SEK
Avslutad
"Österlen", tryck, copyright Rolf Gösta Calmeyer.
56307
"Österlen", tryck, copyright Rolf Gösta Calmeyer.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Menorah, malm.
56315
Menorah, malm.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Ljusstakar m.m, ett parti, bl.a Grillby.
56317
Ljusstakar m.m, ett parti, bl.a Grillby.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Samsonite, sminkväska, plast, 1900-talets senare del.
56324
Samsonite, sminkväska, plast, 1900-talets senare del.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Mikrovågsugn, Severin MW 7770.
56357
Mikrovågsugn, Severin MW 7770.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Fyllesvin, glas, 1800/1900-tal.
56446
Fyllesvin, glas, 1800/1900-tal.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Våg, lås m.m, ett parti, metall.
56489
Våg, lås m.m, ett parti, metall.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Stereo, Pioneer, XRP330M, med fjärrkontroll och väggfäste samt hörlurar, Sony.
56492
Stereo, Pioneer, XRP330M, med fjärrkontroll och väggfäste samt hörlurar, Sony.
Slutpris175 SEK
Avslutad
JVC, Microsystem  UX-P400 och högtalare HS-301.
56505
JVC, Microsystem UX-P400 och högtalare HS-301.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Bockar, 2+2 st, trä.
56547
Bockar, 2+2 st, trä.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Kaffelåda, plåt, Tellus, Helsingborg/Malmö.
56571
Kaffelåda, plåt, Tellus, Helsingborg/Malmö.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Carl Malmsten, fåtölj, textil.
56573
Carl Malmsten, fåtölj, textil.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Takkrona, 3 ljuspunkter, mässing/glas, Malmö Metallvarufabrik AB.
56586
Takkrona, 3 ljuspunkter, mässing/glas, Malmö Metallvarufabrik AB.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Skålar, 3 st, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
56594
Skålar, 3 st, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Vaser och ljusstake, 6 delar, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
56595
Vaser och ljusstake, 6 delar, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
Slutpris200 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.