55690
Vaser 5 st, keramik, bl.a Schramberg och Tilgmans.
Slutpris125 SEK

55697
Golvfläkt, Anslut, Jula.
Slutpris125 SEK

55702
Albert Krüger, "Gårdsinteriör", olja på pannå, signerad, även a tergo, daterad 1939.
Slutpris125 SEK

55708
Oidentifierade konstnärer, olja på duk uppfodrad på pannå, 2 st, signerade Marten och Mohamed (se sista bild).
Slutpris125 SEK

55713
Fickur, silver, Tyskland.
Slutpris150 SEK

55759
Gräsklippare, eldriven, Gardena.
Slutpris150 SEK

55779
Vägghörnskåp, alm, 1800-talets slut.
Slutpris125 SEK

55793
Hylsnyckelsats, murarhammare m.m, ett parti, bl.a Hultafors
Slutpris175 SEK

55839
Jackie Lynd, matservis, 22 delar, porslin, "Madeleine", Christineholm Design Studio.
Slutpris125 SEK

55865
Ljusstaksfat och vas, glas, Muurla, Finland.
Slutpris125 SEK

55906
Posters, 3 st, art deco motiv.
Slutpris125 SEK

55907
Posters, 3 st, bl.a Parismotiv.
Slutpris125 SEK

55910
Revilla Carlos, litografi 29/50, daterad 79.
Slutpris100 SEK

55916
Skål, miniatyrvas och krus, keramik, bl.a Stig Lindberg, Gustavsberg.
Slutpris125 SEK

55927
Laddare till elbil, 2 delar, Deltaco och Delphi.
Slutpris125 SEK

55982
Böcker om skånska slott och herrgårdar, 4 st.
Slutpris125 SEK

55985
Vägglampor, 3 st, mässing, Belid.
Slutpris125 SEK

56025
Bojaner, 5 st, porslin, Asien.
Slutpris125 SEK

56061
Bahco, skiftnyckel och rörtång.
Slutpris125 SEK

56075
Hörnskåp, bemålat trä, allmoge.
Slutpris125 SEK

56077
Elon Nilsson, olja på duk, signerad, daterad 78.
Slutpris150 SEK

56085
Gertrud Carlsson, akvarell och olja på pannå, signerade, daterad 81/86.
Slutpris125 SEK

56087
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 2 st, numrerade épreuve d´artiste och 105/200, signerade.
Slutpris125 SEK

56111
Ljusstakar och ljuslyktor, 4 delar, malm/smide, Scandia Malm och Smith's Konsthantverk.
Slutpris125 SEK

56141
Sittpuff, läder.
Slutpris225 SEK

56169
Bo Larsson, litografi nr 143/360, signerad.
Slutpris125 SEK

56179
Matz Borgström, dessertglas, 7 st, Sagaform.
Slutpris125 SEK

56184
Trälådor, 2 st.
Slutpris100 SEK

56201
Allmoge m.m, 12 delar.
Slutpris125 SEK

55735
Soffbord, ek, 1900-talets senare del.
Slutpris125 SEK

56223
Smålandsljusstake för 7 ljus, trä.
Slutpris125 SEK

56269
Figuriner, 2 st, porslin, LLadro.
Slutpris125 SEK

56274
Sparbössa, "Uplands Banken", plast, Henri Hippo, MK-Tuote.
Slutpris125 SEK

56307
"Österlen", tryck, copyright Rolf Gösta Calmeyer.
Slutpris125 SEK

56315
Menorah, malm.
Slutpris150 SEK

56317
Ljusstakar m.m, ett parti, bl.a Grillby.
Slutpris125 SEK

56324
Samsonite, sminkväska, plast, 1900-talets senare del.
Slutpris125 SEK

56357
Mikrovågsugn, Severin MW 7770.
Slutpris150 SEK

56446
Fyllesvin, glas, 1800/1900-tal.
Slutpris125 SEK

56489
Våg, lås m.m, ett parti, metall.
Slutpris125 SEK

56492
Stereo, Pioneer, XRP330M, med fjärrkontroll och väggfäste samt hörlurar, Sony.
Slutpris175 SEK

56505
JVC, Microsystem UX-P400 och högtalare HS-301.
Slutpris125 SEK

56547
Bockar, 2+2 st, trä.
Slutpris125 SEK

56571
Kaffelåda, plåt, Tellus, Helsingborg/Malmö.
Slutpris125 SEK

56573
Carl Malmsten, fåtölj, textil.
Slutpris125 SEK

56586
Takkrona, 3 ljuspunkter, mässing/glas, Malmö Metallvarufabrik AB.
Slutpris125 SEK

56594
Skålar, 3 st, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
Slutpris150 SEK

56595
Vaser och ljusstake, 6 delar, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
Slutpris200 SEK