56637
Arthur Percy, ytterfoder, keramik, Gefle, 1930-tal.
Slutpris125 SEK
Värdering500 SEK

56640
Ljusstakar, 3 par, trä/glas och porslin, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

56651
Stegar och trappstege, 3 delar, metall.
Slutpris125 SEK

56656
Väggplakett, gjutjärn.
Slutpris125 SEK

56664
Runo Andersson, ''Borgen'', etsning nr 9/50, signerad, daterad 1966.
Slutpris125 SEK

56710
Väggskåp för verktyg, furu.
Slutpris125 SEK

56717
Jussi Taipaleenmäki, litografi nr 142/190, signerad.
Slutpris125 SEK

55764
Skiftnyckel, 18'', Bacho 75.
Slutpris100 SEK

55602
Bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm Stentöj, Danmark.
Slutpris125 SEK

56739
Singlar, ett parti, 1950-1960-tal.
Slutpris125 SEK

56752
Apoteksskylt, metall/plast.
Slutpris125 SEK

56757
Keramik och sten, 6 delar, bl. a Upsala Ekeby och Bo Fajans.
Slutpris150 SEK

56785
Växtplanscher, 3 st, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

56798
Lena A Linderholm, tryck, ''Provençalsk drömbukett'', signerat i trycket.
Slutpris125 SEK

56799
Bordslampor, 2+1 st, metall/trä, Hallbergs och Mio.
Slutpris125 SEK

56800
Dekorationer och fat, olika material, bl.a Ystad Brons.
Slutpris125 SEK

56802
Ljusstakar m.m, 10 delar, keramik, Upsala Ekeby och Gustavsberg.
Slutpris100 SEK

56814
Krus, 2 st, keramik, Rörstrand och Gustafsberg.
Slutpris100 SEK

56819
Matbord, vit laminerad skiva, kromade ben, 2000-tal.
Slutpris125 SEK

56826
Smurfhus och smurfar, ett parti.
Slutpris125 SEK

56840
Bakgrundsupphängning för fotografering, ett par, Manfrotto 004 CF, Italien.
Slutpris125 SEK

56845
Fotpallar, 3 st, trä/textil, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

56876
Badrumslampa och lampsockel, porslin/glas, bl.a Wilhelm Wagenfeld.
Slutpris150 SEK

56884
Trasmattor, 6 st, textil.
Slutpris125 SEK

56888
Isborr.
Slutpris100 SEK

56892
Mangelkorg, flätad.
Slutpris125 SEK

56894
Skulptur, trä/rotting.
Slutpris125 SEK

56897
Pianopall, trä/textil.
Slutpris125 SEK

56898
Serveringsvagn, furu, hjultrissor, 1900-talets senare del.
Slutpris125 SEK

56899
Trasmattor, 6 st, textil.
Slutpris125 SEK

56906
Kjell Leander Engström, olja på pannå, signerad.
Slutpris225 SEK

56907
Leif Eugen Svensson, blandteknik, signerad, daterad 1988.
Slutpris125 SEK

56916
Hallampa, glas/metall.
Slutpris150 SEK

56918
Kikare, Peafowl 7 x 50.
Slutpris125 SEK

56974
Smålandsljusstake, för 7 ljus, trä.
Slutpris125 SEK

56985
Stormlykta, metall/glas.
Slutpris125 SEK

56987
Kobratelefon, plast, LM Ericsson.
Slutpris125 SEK

56993
Anna Ehrner, skålfat m.m, 3 delar, "Contrast", Kosta Boda.
Slutpris125 SEK

57009
Äldre strykjärn, ett parti.
Slutpris125 SEK

57027
Tvättkorg, flätad.
Slutpris125 SEK

57054
Kaffekoppar med fat, 12 delar, porslin, Royal Copenhagen.
Slutpris225 SEK

57075
Slutpris100 SEK

57076
Cocktail- och vinglas, 12+9 st, Luminarc, Frankrike.
Slutpris125 SEK

57086
Krukor, 3 st, keramik.
Slutpris125 SEK

57091
Carl Oscar Larsson, olja på pannå, signerad, daterad 1956.
Slutpris125 SEK

57114
Skiftnycklar och ringnyckel, 6 delar, Bacho.
Slutpris125 SEK

57142
Kobratelefon, plast.
Slutpris125 SEK

56237
Kobratelefon, plast.
Slutpris100 SEK