Kategorier

Avslutad
Arthur Percy, ytterfoder, keramik, Gefle, 1930-tal.
56637
Arthur Percy, ytterfoder, keramik, Gefle, 1930-tal.
Slutpris125 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Ljusstakar, 3 par, trä/glas och porslin, 1900-tal.
56640
Ljusstakar, 3 par, trä/glas och porslin, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Stegar och trappstege, 3 delar, metall.
56651
Stegar och trappstege, 3 delar, metall.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Väggplakett, gjutjärn.
56656
Väggplakett, gjutjärn.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Runo Andersson, ''Borgen'', etsning nr 9/50, signerad, daterad 1966.
56664
Runo Andersson, ''Borgen'', etsning nr 9/50, signerad, daterad 1966.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Väggskåp för verktyg, furu.
56710
Väggskåp för verktyg, furu.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Jussi Taipaleenmäki, litografi nr 142/190, signerad.
56717
Jussi Taipaleenmäki, litografi nr 142/190, signerad.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Skiftnyckel, 18'', Bacho 75.
55764
Skiftnyckel, 18'', Bacho 75.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm Stentöj, Danmark.
55602
Bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm Stentöj, Danmark.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Singlar, ett parti, 1950-1960-tal.
56739
Singlar, ett parti, 1950-1960-tal.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Apoteksskylt, metall/plast.
56752
Apoteksskylt, metall/plast.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Keramik och sten, 6 delar, bl. a Upsala Ekeby och Bo Fajans.
56757
Keramik och sten, 6 delar, bl. a Upsala Ekeby och Bo Fajans.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Växtplanscher, 3 st, 1900-tal.
56785
Växtplanscher, 3 st, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Lena A Linderholm, tryck, ''Provençalsk drömbukett'', signerat i trycket.
56798
Lena A Linderholm, tryck, ''Provençalsk drömbukett'', signerat i trycket.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Bordslampor, 2+1 st, metall/trä, Hallbergs och Mio.
56799
Bordslampor, 2+1 st, metall/trä, Hallbergs och Mio.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Dekorationer och fat, olika material, bl.a Ystad Brons.
56800
Dekorationer och fat, olika material, bl.a Ystad Brons.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Ljusstakar m.m, 10 delar, keramik, Upsala Ekeby och Gustavsberg.
56802
Ljusstakar m.m, 10 delar, keramik, Upsala Ekeby och Gustavsberg.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Krus, 2 st, keramik, Rörstrand och Gustafsberg.
56814
Krus, 2 st, keramik, Rörstrand och Gustafsberg.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Matbord, vit laminerad skiva, kromade ben, 2000-tal.
56819
Matbord, vit laminerad skiva, kromade ben, 2000-tal.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Smurfhus och smurfar, ett parti.
56826
Smurfhus och smurfar, ett parti.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Bakgrundsupphängning för fotografering, ett par, Manfrotto 004 CF, Italien.
56840
Bakgrundsupphängning för fotografering, ett par, Manfrotto 004 CF, Italien.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Fotpallar, 3 st, trä/textil, 1900-tal.
56845
Fotpallar, 3 st, trä/textil, 1900-tal.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Badrumslampa och lampsockel, porslin/glas, bl.a Wilhelm Wagenfeld.
56876
Badrumslampa och lampsockel, porslin/glas, bl.a Wilhelm Wagenfeld.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Trasmattor, 6 st, textil.
56884
Trasmattor, 6 st, textil.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Isborr.
56888
Isborr.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Mangelkorg, flätad.
56892
Mangelkorg, flätad.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Skulptur, trä/rotting.
56894
Skulptur, trä/rotting.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Pianopall, trä/textil.
56897
Pianopall, trä/textil.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Serveringsvagn, furu, hjultrissor, 1900-talets senare del.
56898
Serveringsvagn, furu, hjultrissor, 1900-talets senare del.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Trasmattor, 6 st, textil.
56899
Trasmattor, 6 st, textil.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Kjell Leander Engström, olja på pannå, signerad.
56906
Kjell Leander Engström, olja på pannå, signerad.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Leif Eugen Svensson, blandteknik, signerad, daterad 1988.
56907
Leif Eugen Svensson, blandteknik, signerad, daterad 1988.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Hallampa, glas/metall.
56916
Hallampa, glas/metall.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Kikare, Peafowl 7 x 50.
56918
Kikare, Peafowl 7 x 50.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Smålandsljusstake, för 7 ljus, trä.
56974
Smålandsljusstake, för 7 ljus, trä.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Stormlykta, metall/glas.
56985
Stormlykta, metall/glas.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Kobratelefon, plast, LM Ericsson.
56987
Kobratelefon, plast, LM Ericsson.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Anna Ehrner, skålfat m.m, 3 delar, "Contrast", Kosta Boda.
56993
Anna Ehrner, skålfat m.m, 3 delar, "Contrast", Kosta Boda.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Äldre strykjärn, ett parti.
57009
Äldre strykjärn, ett parti.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Tvättkorg, flätad.
57027
Tvättkorg, flätad.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Kaffekoppar med fat, 12 delar, porslin, Royal Copenhagen.
57054
Kaffekoppar med fat, 12 delar, porslin, Royal Copenhagen.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Ljuskrona, 6 ljuspunkter, mässing/glas, barockstil, 1900-tal.
57075
Ljuskrona, 6 ljuspunkter, mässing/glas, barockstil, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Cocktail- och vinglas, 12+9 st, Luminarc, Frankrike.
57076
Cocktail- och vinglas, 12+9 st, Luminarc, Frankrike.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Krukor, 3 st, keramik.
57086
Krukor, 3 st, keramik.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Carl Oscar Larsson, olja på pannå, signerad, daterad 1956.
57091
Carl Oscar Larsson, olja på pannå, signerad, daterad 1956.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Skiftnycklar och ringnyckel, 6 delar, Bacho.
57114
Skiftnycklar och ringnyckel, 6 delar, Bacho.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Kobratelefon, plast.
57142
Kobratelefon, plast.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Kobratelefon, plast.
56237
Kobratelefon, plast.
Slutpris100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.