Gryta, gjutjärn, Anders Petter, Högberg, Stenfors.
57157
Slutpris125 SEK
Ken Done, vas, målat glas, Kosta Boda.
57180
Slutpris100 SEK
Bordslampa och vas, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark.
57184
Slutpris150 SEK
Figurin, porslin, Tengra, Spanien.
57205
Slutpris300 SEK
Figurin på träsockel, porslin/trä, Tengra, Spanien.
57246
Slutpris125 SEK
Matchbox, PlayBoot House, plast, 1970-tal.
57257
Slutpris125 SEK
Jan Rufelt, blandteknik, signerad, daterad 2009.
57276
Slutpris125 SEK
Vas, flussglas, 1900-talets första hälft.
57302
Slutpris150 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, Waldorf, Tyskland.
57306
Slutpris150 SEK
Vertygslådor, 2 st, samt verktyg m.m.
57309
Slutpris150 SEK
Piedestal, trä/metall.
57339
Piedestal, trä/metall.
Slutpris125 SEK
Krus, 5 st, stengods, bl.a Höganäs.
57377
Slutpris100 SEK
Brickbord, bemålat trä.
57400
Brickbord, bemålat trä.
Slutpris125 SEK
Carrom-spel och Couronne-spel.
57428
Slutpris125 SEK
Stege, metall, Hailo.
57468
Stege, metall, Hailo.
Slutpris125 SEK
Pumpar, 3 st, bl.a Meec.
57477
Pumpar, 3 st, bl.a Meec.
Slutpris125 SEK
Kartor, 3 st.
57479
Kartor, 3 st.
Slutpris125 SEK
Skrin, 2 st, lackarbeten, Ryssland, 1900-tal.
57504
Slutpris100 SEK
LED-lampor, 3 st, Cameo och SundLight.
57513
Slutpris125 SEK
Tamburmajor, metall.
56758
Tamburmajor, metall.
Slutpris150 SEK
Ytterfoder, flintgods, jugend, märkt Elsa.
57527
Slutpris125 SEK
Lars Norrman, litografi nr 324/360, signerad.
57538
Slutpris250 SEK
Flaskor, ett parti, samt 2 träbackar.
57547
Slutpris125 SEK
Teservis, 6 delar, porslin, "Ulrika", Rörstrand.
57576
Slutpris125 SEK
Delftporslin, 4 delar, 1900-tal.
57588
Slutpris125 SEK
Dessertskålar, 10 st, glas.
57632
Dessertskålar, 10 st, glas.
Slutpris125 SEK
Geringsåg, Nobex 202.
57652
Geringsåg, Nobex 202.
Slutpris125 SEK
Ljuslyktor, 2 st, metall/glas, Smith`s konsthandverk.
57656
Slutpris125 SEK
Inomhusbelysningar, 6 st, obegagnade.
57662
Slutpris125 SEK
Förstoringslampa, metall/plast, Philips.
57669
Slutpris125 SEK
Gasolkök, Optimus 870.
57696
Gasolkök, Optimus 870.
Slutpris125 SEK
Singlar, ett parti.
57710
Singlar, ett parti.
Slutpris125 SEK
Ljusstakar, 6 st, mässing, Munka Sweden, samtida.
57725
Slutpris125 SEK
Böcker, 4 st, Lexikon för Konst A-Ö och Den Svenska Konstens Historia Under 1800-Talet.
57730
Slutpris125 SEK
Högfrekvensapparater, 2 st, Vigör och Felma, 1900-talets början.
57741
Slutpris125 SEK
Golvlampa, mässing, 1900-tal.
57827
Golvlampa, mässing, 1900-tal.
Slutpris125 SEK
Vinylskivor och singlar, ett parti, bl. a ABBA.
57828
Slutpris125 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, vagt signerad Nils Holmqvist.
57841
Slutpris125 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad Nils Holmqvist, daterad 1946.
57843
Slutpris125 SEK
Golvlampa, trä, Habitus.
57853
Golvlampa, trä, Habitus.
Slutpris125 SEK
Ljusstakar m.m, 14 delar, glas, bl.a Orrefors.
57863
Slutpris125 SEK
Gunnar Ander, ishink med tång, koppar, Ystad Metall.
57870
Slutpris225 SEK
Syltburkar, 2 st, porslin, Arabia.
57874
Slutpris150 SEK
Glasprismor, ett parti.
57901
Glasprismor, ett parti.
Slutpris150 SEK
Kikare, Astral, 8x30.
57907
Kikare, Astral, 8x30.
Slutpris125 SEK
Matbord och 4 stolar, trä, 1900-talets andra hälft.
57947
Slutpris125 SEK
Tvingar, 5 st.
57957
Tvingar, 5 st.
Slutpris125 SEK
Speceriburkar, 6 st, flintgods, Gustavsberg, 1900-tal.
57988
Slutpris125 SEK