57157
Gryta, gjutjärn, Anders Petter, Högberg, Stenfors.
Slutpris125 SEK

57180
Ken Done, vas, målat glas, Kosta Boda.
Slutpris100 SEK

57184
Bordslampa och vas, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark.
Slutpris150 SEK

57205
Figurin, porslin, Tengra, Spanien.
Slutpris300 SEK

57246
Figurin på träsockel, porslin/trä, Tengra, Spanien.
Slutpris125 SEK

57257
Matchbox, PlayBoot House, plast, 1970-tal.
Slutpris125 SEK

57276
Jan Rufelt, blandteknik, signerad, daterad 2009.
Slutpris125 SEK

57302
Vas, flussglas, 1900-talets första hälft.
Slutpris150 SEK

57306
Figuriner, 2 st, porslin, Waldorf, Tyskland.
Slutpris150 SEK

57309
Vertygslådor, 2 st, samt verktyg m.m.
Slutpris150 SEK

57339
Piedestal, trä/metall.
Slutpris125 SEK

57377
Krus, 5 st, stengods, bl.a Höganäs.
Slutpris100 SEK

57400
Brickbord, bemålat trä.
Slutpris125 SEK

57428
Carrom-spel och Couronne-spel.
Slutpris125 SEK

57468
Stege, metall, Hailo.
Slutpris125 SEK

57477
Pumpar, 3 st, bl.a Meec.
Slutpris125 SEK

57479
Kartor, 3 st.
Slutpris125 SEK

57504
Skrin, 2 st, lackarbeten, Ryssland, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

57513
LED-lampor, 3 st, Cameo och SundLight.
Slutpris125 SEK

56758
Tamburmajor, metall.
Slutpris150 SEK

57527
Ytterfoder, flintgods, jugend, märkt Elsa.
Slutpris125 SEK

57538
Lars Norrman, litografi nr 324/360, signerad.
Slutpris250 SEK

57547
Flaskor, ett parti, samt 2 träbackar.
Slutpris125 SEK

57576
Teservis, 6 delar, porslin, "Ulrika", Rörstrand.
Slutpris125 SEK

57588
Delftporslin, 4 delar, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

57632
Dessertskålar, 10 st, glas.
Slutpris125 SEK

57652
Geringsåg, Nobex 202.
Slutpris125 SEK

57656
Ljuslyktor, 2 st, metall/glas, Smith`s konsthandverk.
Slutpris125 SEK

57662
Inomhusbelysningar, 6 st, obegagnade.
Slutpris125 SEK

57669
Förstoringslampa, metall/plast, Philips.
Slutpris125 SEK

57696
Gasolkök, Optimus 870.
Slutpris125 SEK

57710
Singlar, ett parti.
Slutpris125 SEK

57725
Ljusstakar, 6 st, mässing, Munka Sweden, samtida.
Slutpris125 SEK

57730
Böcker, 4 st, Lexikon för Konst A-Ö och Den Svenska Konstens Historia Under 1800-Talet.
Slutpris125 SEK

57741
Högfrekvensapparater, 2 st, Vigör och Felma, 1900-talets början.
Slutpris125 SEK

57827
Golvlampa, mässing, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

57828
Vinylskivor och singlar, ett parti, bl. a ABBA.
Slutpris125 SEK

57841
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, vagt signerad Nils Holmqvist.
Slutpris125 SEK

57843
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad Nils Holmqvist, daterad 1946.
Slutpris125 SEK

57853
Golvlampa, trä, Habitus.
Slutpris125 SEK

57863
Ljusstakar m.m, 14 delar, glas, bl.a Orrefors.
Slutpris125 SEK

57870
Gunnar Ander, ishink med tång, koppar, Ystad Metall.
Slutpris225 SEK

57874
Syltburkar, 2 st, porslin, Arabia.
Slutpris150 SEK

57901
Glasprismor, ett parti.
Slutpris150 SEK

57907
Kikare, Astral, 8x30.
Slutpris125 SEK

57947
Matbord och 4 stolar, trä, 1900-talets andra hälft.
Slutpris125 SEK

57957
Tvingar, 5 st.
Slutpris125 SEK

57988
Speceriburkar, 6 st, flintgods, Gustavsberg, 1900-tal.
Slutpris125 SEK