Mattor, 2 st, Pakistan, handknutna, ull.
57994
Slutpris150 SEK
Figuriner och bordslampa, 4+1 st, keramik, bl.a Elbogen.
58004
Slutpris125 SEK
Servisglas, 21 st, 4 olika sorter, bl.a Pukeberg och Boda, 1900-tal.
58006
Slutpris100 SEK
Leksaker m.m, ett parti, bl.a View-master.
58020
Slutpris125 SEK
Kenneth Sigvardh, olja på duk, signerad, daterad 1965.
58048
Slutpris125 SEK
Bertil Warnholf, litografi 6/75, signerad, daterad -89.
58079
Slutpris100 SEK
Glasservisdelar, 24 st, Boda glasbruk.
58102
Slutpris100 SEK
Mangelträ, 1791.
58126
Mangelträ, 1791.
Slutpris125 SEK
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
58146
Slutpris100 SEK
Helge Lundström, litografi nr 126/300, signerad, daterad 1967.
58151
Slutpris125 SEK
Tomtar och juldekorationer, ett parti, trä/textil/halm/smide.
58157
Slutpris150 SEK
Karin Berglund, fotogravyr nr 35/130, signerad, daterad 1999.
58161
Slutpris175 SEK
Gunnar Brusewitz, litografier, 2 st, signerade.
58164
Slutpris125 SEK
Vaser, 2 st, stengods, Höganäs, Sven Bolin och Arne Måryd, signerade.
58165
Slutpris125 SEK
Ljuskrona, fem ljuspunkter, mässing/glas, 1900-tal.
58170
Slutpris125 SEK
Talja/block, trä/metall, 1800/1900-tal.
58202
Slutpris125 SEK
Punschbägare, 9 st, tenn.
58225
Punschbägare, 9 st, tenn.
Slutpris125 SEK
Takkrona, 7 delar, mässing, demonterad.
58236
Slutpris125 SEK
Ola Billgren, litografi nr 52/210, signerad, daterad 1961.
58249
Slutpris125 SEK
Stolar, 6 st, trä/textil "Henriksdal", Ikea.
58271
Slutpris125 SEK
Kaffeservis, 30 delar, porslin, Bing & Gröndahl.
58285
Slutpris125 SEK
Gustav Rudberg, litografier, 3 st, numrerade och signerade.
58295
Slutpris100 SEK
Fotoramar, 3 st, koppar, 1900-talets första del.
58343
Slutpris125 SEK
Flossamatta.
58357
Flossamatta.
Slutpris175 SEK
Tennstop med lock, 1900-talets mitt.
58395
Slutpris125 SEK
Vinkelslip m.m, ett parti.
57541
Vinkelslip m.m, ett parti.
Slutpris125 SEK
Ljusstakar, 9 st, glas, 1900-tal.
57521
Slutpris125 SEK
Staffan Freeman, ''Römöllegården'', olja på duk, signerad.
58416
Slutpris100 SEK
Träfigurer, 2 st, skurna, osignerade, 1900-tal.
58432
Slutpris125 SEK
Bordslampa, porslin, NAO, Lladro, Spanien.
58445
Slutpris125 SEK
Sybaron, kalksten, linitialer H.A.D., 1800/1900-tal.
58447
Slutpris125 SEK
58464
Slutpris125 SEK
Orlando Pelayo, etsning, nr 14/50, signerad.
58468
Slutpris150 SEK
Snapsglas, s.k. Kaptensglas, 20 st, 1900-tal.
58471
Slutpris125 SEK
Konservburkar, 3 st, glas, 1800-tal.
58476
Slutpris150 SEK
Medaljongporträtt föreställande Princesse de Lamballe, handmålat porslin, otydligt signerad, 1800-tal.
58500
Slutpris125 SEK
Hink och krus, 4 delar, stengods och flintgods, bl.a Rörstrand och Göteborg, 1900-tal.
58513
Slutpris100 SEK
Barnmössor, 10 st, textil, från utställningen ''Fritiden'', 1936, Ystad.
58563
Slutpris125 SEK
Moccaservis, 12 delar, porslin, Bareuther, Bavaria.
58569
Slutpris150 SEK
Tenn, ett parti, bl.a bägare, Ystad.
58579
Slutpris125 SEK
Snapsglas, ett parti, pressglas och blåst glas, bl a 6 st paraplyglas, 1800-1900-tal.
58610
Slutpris125 SEK
Porslin, 5 delar, Kina, 1800/1900-tal.
57997
Slutpris125 SEK
Fåglar, glas, bl.a Bengt Edenfalk, Skruf.
58617
Slutpris125 SEK
Karaffer och ättiksflaskor, 5+4 st, glas, 1800/1900-tal.
58618
Slutpris125 SEK
Vinglas, 4 st olika, omkring 1800-talets mitt.
58650
Slutpris125 SEK
Max Walter Svanberg, affisch.
58676
Max Walter Svanberg, affisch.
Slutpris125 SEK
Oidentifierad konstnär, akvarell, monogramsignerad.
58728
Slutpris150 SEK
Damcykel, 26 tum, 3 växlar, Royal.
58734
Slutpris125 SEK