57994
Mattor, 2 st, Pakistan, handknutna, ull.
Slutpris150 SEK

58004
Figuriner och bordslampa, 4+1 st, keramik, bl.a Elbogen.
Slutpris125 SEK

58006
Servisglas, 21 st, 4 olika sorter, bl.a Pukeberg och Boda, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58020
Leksaker m.m, ett parti, bl.a View-master.
Slutpris125 SEK

58048
Kenneth Sigvardh, olja på duk, signerad, daterad 1965.
Slutpris125 SEK

58079
Bertil Warnholf, litografi 6/75, signerad, daterad -89.
Slutpris100 SEK

58102
Glasservisdelar, 24 st, Boda glasbruk.
Slutpris100 SEK

58126
Mangelträ, 1791.
Slutpris125 SEK

58146
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
Slutpris100 SEK

58151
Helge Lundström, litografi nr 126/300, signerad, daterad 1967.
Slutpris125 SEK

58157
Tomtar och juldekorationer, ett parti, trä/textil/halm/smide.
Slutpris150 SEK

58161
Karin Berglund, fotogravyr nr 35/130, signerad, daterad 1999.
Slutpris175 SEK

58164
Gunnar Brusewitz, litografier, 2 st, signerade.
Slutpris125 SEK

58165
Vaser, 2 st, stengods, Höganäs, Sven Bolin och Arne Måryd, signerade.
Slutpris125 SEK

58170
Ljuskrona, fem ljuspunkter, mässing/glas, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

58202
Talja/block, trä/metall, 1800/1900-tal.
Slutpris125 SEK

58225
Punschbägare, 9 st, tenn.
Slutpris125 SEK

58236
Takkrona, 7 delar, mässing, demonterad.
Slutpris125 SEK

58249
Ola Billgren, litografi nr 52/210, signerad, daterad 1961.
Slutpris125 SEK

58271
Stolar, 6 st, trä/textil "Henriksdal", Ikea.
Slutpris125 SEK

58285
Kaffeservis, 30 delar, porslin, Bing & Gröndahl.
Slutpris125 SEK

58295
Gustav Rudberg, litografier, 3 st, numrerade och signerade.
Slutpris100 SEK

58343
Fotoramar, 3 st, koppar, 1900-talets första del.
Slutpris125 SEK

58357
Flossamatta.
Slutpris175 SEK

58395
Tennstop med lock, 1900-talets mitt.
Slutpris125 SEK

57541
Vinkelslip m.m, ett parti.
Slutpris125 SEK

57521
Ljusstakar, 9 st, glas, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

58416
Staffan Freeman, ''Römöllegården'', olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK

58432
Träfigurer, 2 st, skurna, osignerade, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

58445
Bordslampa, porslin, NAO, Lladro, Spanien.
Slutpris125 SEK

58447
Sybaron, kalksten, linitialer H.A.D., 1800/1900-tal.
Slutpris125 SEK

58464
Slutpris125 SEK

58468
Orlando Pelayo, etsning, nr 14/50, signerad.
Slutpris150 SEK

58471
Snapsglas, s.k. Kaptensglas, 20 st, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

58476
Konservburkar, 3 st, glas, 1800-tal.
Slutpris150 SEK

58500
Medaljongporträtt föreställande Princesse de Lamballe, handmålat porslin, otydligt signerad, 1800-tal.
Slutpris125 SEK

58513
Hink och krus, 4 delar, stengods och flintgods, bl.a Rörstrand och Göteborg, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58563
Barnmössor, 10 st, textil, från utställningen ''Fritiden'', 1936, Ystad.
Slutpris125 SEK

58569
Moccaservis, 12 delar, porslin, Bareuther, Bavaria.
Slutpris150 SEK

58579
Tenn, ett parti, bl.a bägare, Ystad.
Slutpris125 SEK

58610
Snapsglas, ett parti, pressglas och blåst glas, bl a 6 st paraplyglas, 1800-1900-tal.
Slutpris125 SEK

57997
Porslin, 5 delar, Kina, 1800/1900-tal.
Slutpris125 SEK

58617
Fåglar, glas, bl.a Bengt Edenfalk, Skruf.
Slutpris125 SEK

58618
Karaffer och ättiksflaskor, 5+4 st, glas, 1800/1900-tal.
Slutpris125 SEK

58650
Vinglas, 4 st olika, omkring 1800-talets mitt.
Slutpris125 SEK

58676
Max Walter Svanberg, affisch.
Slutpris125 SEK

58728
Oidentifierad konstnär, akvarell, monogramsignerad.
Slutpris150 SEK

58734
Damcykel, 26 tum, 3 växlar, Royal.
Slutpris125 SEK