58764
Barnstol, fällbar, trä, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58773
Tomtefar och tomtemor, figuriner med belysning, keramik.
Slutpris125 SEK

58816
Takfotogenlampa, majolika, mässing, glas, jugend.
Slutpris125 SEK

58818
Figuriner, 3 st, porslin, bl.a NAO.
Slutpris125 SEK

58824
Transportbur, metall, Dogman.
Slutpris100 SEK

58833
Figuriner, 8 st, bl.a Krukmakaren i Ystad och Zaphir.
Slutpris125 SEK

58860
Elhyvel, Ryobi.
Slutpris125 SEK

58883
Paraplyställ, lövträ, Creazioni, Fortuna, Italien, 1900-talets andra hälft.
Slutpris125 SEK

58916
Terrin, flintgods, "Sabina", Rörstrand.
Slutpris125 SEK

58923
Spik och skruvstäd m.m, ett parti.
Slutpris125 SEK

58931
Dukar och bonader, ett parti, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

58934
Snickarbälte och verktyg, ett parti, bl.a Bahco.
Slutpris150 SEK

58954
Bang & Olufsen, högtalare, ett par, RL 60.2 Modell 6513.
Slutpris125 SEK

58964
Trehjuling, metall, Winther, och leksaksbil, trä.
Slutpris125 SEK

58969
Seriemagasin, ett parti, bl. a Modesty Blaise, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

58973
Bordslampa, omgjord penselvas, porslin, Kina, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

58976
Ljusstakar och julkalender, 5 delar, bl.a mässing, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

59033
Bo Cronqvist, litografi nr 83/100, signerad.
Slutpris125 SEK

59037
Ulf Onsberg, litografi nr 6/150, signerad.
Slutpris125 SEK

59039
Kopparföremål, 4 delar, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

59072
Skeppskompass, metall/glas, Lyth, Stockholm.
Slutpris125 SEK

59106
Svepask och träfigur, trä/textil, bl. a "Bombi Bitt", Charlotte Weibull.
Slutpris100 SEK

59138
Spegel, ram i trä med detaljer i metall.
Slutpris125 SEK

59140
Kaffeservisdelar, 4 st, porslin, "Blå blomster", Royal Copenhagen.
Slutpris125 SEK

59143
Rullvagn, metall/plast, Prestar, Japan.
Slutpris125 SEK

59200
Soffbord, med klaffar, trä.
Slutpris150 SEK

59207
Grästrimmer m.m, ett parti bl.a Bosch.
Slutpris125 SEK

59213
Lotte Benter, figurin, porslin, "Amagerpige", Royal Copenhagen.
Slutpris125 SEK

59227
Fotoramar, 10 st.
Slutpris125 SEK

59243
Tennföremål, 10 st, bl. a Ystad Tenn.
Slutpris150 SEK

59273
Diplom, inramat, Andra Allmänna Svenska Distriktslantbruksmötet i Malmö 1937.
Slutpris125 SEK

59283
Cirkelsåg m.m, ett parti, bl.a Best Tools och Black & Decker.
Slutpris125 SEK

59284
Stormlykta, metall/glas, DR Patent, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

59289
Paul Kedelv, bordslampa, glas, Flygfors, 1960-tal.
Slutpris125 SEK

59297
Figuriner, 7 st, porslin, bl. a NAO, Spanien.
Slutpris150 SEK

59303
Taklampa, plast, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK

59307
Taklampa, glas/smide.
Slutpris125 SEK

59323
Vaser och servisdelar, 11 st, porslin, Kina.
Slutpris125 SEK

59328
Tobaksburk, porslin, Deco, Hälsingborg.
Slutpris125 SEK

59329
Jacques Deperthes, litografi H-C, signerad, daterad 1978.
Slutpris125 SEK

59347
Snurrfåtölj, med utfällbart fotstöd, skinn/metall/trä, "Joker", Sintuva.
Slutpris150 SEK

59371
Kaffeservis, 15 delar, benporslin, Staffordshire Crown, England.
Slutpris125 SEK

59381
Bordslampor, 7 st, bl. a keramik/metall.
Slutpris125 SEK

59386
Ljuskrona, 4 ljuspunkter, metall/glas.
Slutpris100 SEK

59438
Taklampa, trä/metall, Tindori.
Slutpris125 SEK

59447
Matta, flätad skinn.
Slutpris125 SEK

59451
Kopparkittel, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

59452
Väggdekoration, smide.
Slutpris150 SEK