Barnstol, fällbar, trä, 1900-tal.
58764
Slutpris100 SEK
Tomtefar och tomtemor, figuriner med belysning, keramik.
58773
Slutpris125 SEK
Takfotogenlampa, majolika, mässing, glas, jugend.
58816
Slutpris125 SEK
Figuriner, 3 st, porslin, bl.a NAO.
58818
Slutpris125 SEK
Transportbur, metall, Dogman.
58824
Transportbur, metall, Dogman.
Slutpris100 SEK
Figuriner, 8 st, bl.a Krukmakaren i Ystad och Zaphir.
58833
Slutpris125 SEK
Elhyvel, Ryobi.
58860
Elhyvel, Ryobi.
Slutpris125 SEK
Paraplyställ, lövträ, Creazioni, Fortuna, Italien, 1900-talets andra hälft.
58883
Slutpris125 SEK
Terrin, flintgods, "Sabina", Rörstrand.
58916
Slutpris125 SEK
Spik och skruvstäd m.m, ett parti.
58923
Slutpris125 SEK
Dukar och bonader, ett parti, 1900-tal.
58931
Slutpris125 SEK
Snickarbälte och verktyg, ett parti, bl.a Bahco.
58934
Slutpris150 SEK
Bang & Olufsen, högtalare, ett par,  RL 60.2 Modell 6513.
58954
Slutpris125 SEK
Trehjuling, metall, Winther, och leksaksbil, trä.
58964
Slutpris125 SEK
Seriemagasin, ett parti, bl. a Modesty Blaise, 1900-tal.
58969
Slutpris125 SEK
Bordslampa, omgjord penselvas, porslin, Kina, 1900-tal.
58973
Slutpris125 SEK
Ljusstakar och julkalender, 5 delar, bl.a mässing, 1900-tal.
58976
Slutpris125 SEK
Bo Cronqvist, litografi nr 83/100, signerad.
59033
Slutpris125 SEK
Ulf Onsberg, litografi nr 6/150, signerad.
59037
Slutpris125 SEK
Kopparföremål, 4 delar, 1900-tal.
59039
Slutpris125 SEK
Skeppskompass, metall/glas, Lyth, Stockholm.
59072
Slutpris125 SEK
Svepask och träfigur, trä/textil, bl. a "Bombi Bitt", Charlotte Weibull.
59106
Slutpris100 SEK
Spegel, ram i trä med detaljer i metall.
59138
Slutpris125 SEK
Kaffeservisdelar, 4 st, porslin, "Blå blomster", Royal Copenhagen.
59140
Slutpris125 SEK
Rullvagn, metall/plast, Prestar, Japan.
59143
Slutpris125 SEK
Soffbord, med klaffar, trä.
59200
Soffbord, med klaffar, trä.
Slutpris150 SEK
Grästrimmer m.m, ett parti bl.a Bosch.
59207
Slutpris125 SEK
Lotte Benter, figurin, porslin, "Amagerpige", Royal Copenhagen.
59213
Slutpris125 SEK
Fotoramar,  10 st.
59227
Fotoramar, 10 st.
Slutpris125 SEK
Tennföremål, 10 st, bl. a Ystad Tenn.
59243
Slutpris150 SEK
Diplom, inramat, Andra Allmänna Svenska Distriktslantbruksmötet i Malmö 1937.
59273
Slutpris125 SEK
Cirkelsåg m.m, ett parti, bl.a Best Tools och Black & Decker.
59283
Slutpris125 SEK
Stormlykta, metall/glas, DR Patent, 1900-tal.
59284
Slutpris125 SEK
Paul Kedelv, bordslampa, glas, Flygfors, 1960-tal.
59289
Slutpris125 SEK
Figuriner, 7 st, porslin, bl. a NAO, Spanien.
59297
Slutpris150 SEK
Taklampa, plast, 1900-talets andra hälft.
59303
Slutpris100 SEK
Taklampa, glas/smide.
59307
Taklampa, glas/smide.
Slutpris125 SEK
Vaser och servisdelar, 11 st, porslin, Kina.
59323
Slutpris125 SEK
Tobaksburk, porslin, Deco, Hälsingborg.
59328
Slutpris125 SEK
Jacques Deperthes, litografi H-C, signerad, daterad 1978.
59329
Slutpris125 SEK
Snurrfåtölj, med utfällbart fotstöd, skinn/metall/trä, "Joker", Sintuva.
59347
Slutpris150 SEK
Kaffeservis, 15 delar, benporslin, Staffordshire Crown, England.
59371
Slutpris125 SEK
Bordslampor, 7 st, bl. a keramik/metall.
59381
Slutpris125 SEK
Ljuskrona, 4 ljuspunkter, metall/glas.
59386
Slutpris100 SEK
Taklampa, trä/metall, Tindori.
59438
Slutpris125 SEK
Matta, flätad skinn.
59447
Matta, flätad skinn.
Slutpris125 SEK
Kopparkittel, 1900-tal.
59451
Kopparkittel, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Väggdekoration, smide.
59452
Väggdekoration, smide.
Slutpris150 SEK