Lakan och örngott med spets och brodyr, ett parti, 1900-tal.
59456
Slutpris125 SEK
Grästrimmer, Meec Tools.
59457
Grästrimmer, Meec Tools.
Slutpris125 SEK
Tomte, lergods, Gräfenroda.
59462
Tomte, lergods, Gräfenroda.
Slutpris150 SEK
Grange, sängram för dubbelsäng, mahogny, Frankrike.
59494
Slutpris175 SEK
Träfigurer, 2 st, skurna, bl.a ''Pittagubbe'', osignerade, 1900-tal.
58429
Slutpris100 SEK
Träfiguriner, ett par, skurna, signerade ML och F, 1900-tal.
58431
Slutpris125 SEK
Brasset, 5 delar, smide, Töreboda-Smedjan, och vedställ, metall/trä.
59505
Slutpris125 SEK
Ogräsbekämpare, "Steam it", Fiskars, och grässax, Gardena.
59508
Slutpris125 SEK
Skolplanscher, 2 st.
59526
Skolplanscher, 2 st.
Slutpris150 SEK
Isidor Tärnström, olja på duk, signerad, daterad 1901.
59530
Slutpris175 SEK
Mikrovågsugn, Whirlpool.
59563
Mikrovågsugn, Whirlpool.
Slutpris150 SEK
Bjällror, 8 st, mässing, vägghängda på träplakett.
57816
Slutpris150 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad G. Ljung.
59568
Slutpris125 SEK
Servisdelar, 10 st, emaljerad metall, Emalox, Norge.
59583
Slutpris100 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 2 st, osignerade.
59592
Slutpris175 SEK
Rakknivar, 3 st, bl.a C.V. Heljestrand.
59598
Slutpris125 SEK
Göran Hahne, litografier, 2 st, numrerade och signerade.
59602
Slutpris125 SEK
Fabian Lundqvist, litografi, signerad, 1961.
59606
Slutpris225 SEK
Ulrica Hydman Vallien, skål och fat, glas, ''Hearts'', Kosta Boda, monogramsignerade.
59618
Slutpris175 SEK
Kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
59661
Slutpris125 SEK
Väggrelief, plast, "Rabatt", IKEA, 1960-tal.
59662
Slutpris125 SEK
Klappstolar, 3 st, trä, "Terje", IKEA.
59701
Slutpris125 SEK
Plåtburkar, 34 st, bl.a AXA.
59728
Plåtburkar, 34 st, bl.a AXA.
Slutpris100 SEK
Matta, orientalisk stil, maskinknuten, ull.
59747
Slutpris125 SEK
Kenwood, Smoothie Pro blender.
59771
Slutpris125 SEK
Handspegel, metall, 1900-talets början.
59778
Slutpris100 SEK
Sikt omgjord till spegel, trä/spegelglas.
59785
Slutpris125 SEK
Stol, flätad plast/metall, 1900-tal.
59820
Slutpris125 SEK
Skålar på fot, 2 st, metall, samtida.
59822
Slutpris125 SEK
Ota Grigar, "Girl from Tunis", olja på duk, signerad.
59823
Slutpris125 SEK
campingset, 5 delar, trä/metall/textil, 1900-tal.
59833
Slutpris150 SEK
Vindflöjel, "Häst", smide.
59838
Vindflöjel, "Häst", smide.
Slutpris125 SEK
Mjölkkanna, zink.
59857
Mjölkkanna, zink.
Slutpris125 SEK
Fälttelefon, plast/skinn/metall, Ericsson.
59858
Slutpris100 SEK
Säng, Viking, med madrass, Mio, ställbar, med fjärkontroll.
59147
Slutpris125 SEK
Affischer med motorfordon, 3 st, Trygg Hansa.
59867
Slutpris100 SEK
Tomtekruka, keramik.
59885
Tomtekruka, keramik.
Slutpris125 SEK
Kaffeservis, 48 delar, porslin, "Glendale", Crown Staffordshire.
59894
Slutpris150 SEK
Bränslepump och värmefläkt, Frico.
59933
Slutpris100 SEK
Tidningskorg, rotting, 1900-talets mitt.
59973
Slutpris100 SEK
Kuddar, allmoge, 5 st.
59995
Kuddar, allmoge, 5 st.
Slutpris125 SEK
Dynvar, kuddar m.m, allmoge, 5 delar.
59998
Slutpris125 SEK
Tomtefiguriner m.m, ett parti, keramik/trä.
60001
Slutpris150 SEK
60009
Slutpris125 SEK
Vaser, ströare, miniatyrer m.m, 8 delar, keramik, bl.a John Andersson, Höganäs.
60051
Slutpris125 SEK
Verktygslåda, Luna, samt diverse verktyg.
60069
Slutpris125 SEK
Bertil Warnolf, litografi 240/250, signerad, 1988.
60071
Slutpris100 SEK
Acetat silikon, 12 tuber, svart, Dowsil 781, DOW.
60076
Slutpris125 SEK