59456
Lakan och örngott med spets och brodyr, ett parti, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

59457
Grästrimmer, Meec Tools.
Slutpris125 SEK

59462
Tomte, lergods, Gräfenroda.
Slutpris150 SEK

59494
Grange, sängram för dubbelsäng, mahogny, Frankrike.
Slutpris175 SEK

58429
Träfigurer, 2 st, skurna, bl.a ''Pittagubbe'', osignerade, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58431
Träfiguriner, ett par, skurna, signerade ML och F, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

59505
Brasset, 5 delar, smide, Töreboda-Smedjan, och vedställ, metall/trä.
Slutpris125 SEK

59508
Ogräsbekämpare, "Steam it", Fiskars, och grässax, Gardena.
Slutpris125 SEK

59526
Skolplanscher, 2 st.
Slutpris150 SEK

59530
Isidor Tärnström, olja på duk, signerad, daterad 1901.
Slutpris175 SEK

59563
Mikrovågsugn, Whirlpool.
Slutpris150 SEK

57816
Bjällror, 8 st, mässing, vägghängda på träplakett.
Slutpris150 SEK

59568
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad G. Ljung.
Slutpris125 SEK

59583
Servisdelar, 10 st, emaljerad metall, Emalox, Norge.
Slutpris100 SEK

59592
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 2 st, osignerade.
Slutpris175 SEK

59598
Rakknivar, 3 st, bl.a C.V. Heljestrand.
Slutpris125 SEK

59602
Göran Hahne, litografier, 2 st, numrerade och signerade.
Slutpris125 SEK

59606
Fabian Lundqvist, litografi, signerad, 1961.
Slutpris225 SEK

59618
Ulrica Hydman Vallien, skål och fat, glas, ''Hearts'', Kosta Boda, monogramsignerade.
Slutpris175 SEK

59661
Kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

59662
Väggrelief, plast, "Rabatt", IKEA, 1960-tal.
Slutpris125 SEK

59701
Klappstolar, 3 st, trä, "Terje", IKEA.
Slutpris125 SEK

59728
Plåtburkar, 34 st, bl.a AXA.
Slutpris100 SEK

59747
Matta, orientalisk stil, maskinknuten, ull.
Slutpris125 SEK

59771
Kenwood, Smoothie Pro blender.
Slutpris125 SEK

59778
Handspegel, metall, 1900-talets början.
Slutpris100 SEK

59785
Sikt omgjord till spegel, trä/spegelglas.
Slutpris125 SEK

59820
Stol, flätad plast/metall, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

59822
Skålar på fot, 2 st, metall, samtida.
Slutpris125 SEK

59823
Ota Grigar, "Girl from Tunis", olja på duk, signerad.
Slutpris125 SEK

59833
campingset, 5 delar, trä/metall/textil, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

59838
Vindflöjel, "Häst", smide.
Slutpris125 SEK

59857
Mjölkkanna, zink.
Slutpris125 SEK

59858
Fälttelefon, plast/skinn/metall, Ericsson.
Slutpris100 SEK

59147
Säng, Viking, med madrass, Mio, ställbar, med fjärkontroll.
Slutpris125 SEK

59867
Affischer med motorfordon, 3 st, Trygg Hansa.
Slutpris100 SEK

59885
Tomtekruka, keramik.
Slutpris125 SEK

59894
Kaffeservis, 48 delar, porslin, "Glendale", Crown Staffordshire.
Slutpris150 SEK

59933
Bränslepump och värmefläkt, Frico.
Slutpris100 SEK

59973
Tidningskorg, rotting, 1900-talets mitt.
Slutpris100 SEK

59995
Kuddar, allmoge, 5 st.
Slutpris125 SEK

59998
Dynvar, kuddar m.m, allmoge, 5 delar.
Slutpris125 SEK

60001
Tomtefiguriner m.m, ett parti, keramik/trä.
Slutpris150 SEK

60009
Slutpris125 SEK

60051
Vaser, ströare, miniatyrer m.m, 8 delar, keramik, bl.a John Andersson, Höganäs.
Slutpris125 SEK

60069
Verktygslåda, Luna, samt diverse verktyg.
Slutpris125 SEK

60071
Bertil Warnolf, litografi 240/250, signerad, 1988.
Slutpris100 SEK

60076
Acetat silikon, 12 tuber, svart, Dowsil 781, DOW.
Slutpris125 SEK