51953
Bordslampa, keramik, Spanien.
Slutpris100 SEK

51956
Peter Jakoby, "I förnuftets spår", litografi 176/275, signerad, daterad 87.
Slutpris100 SEK

51962
Josep Baqués, Spanien, litografier, 2 st, numrerade, signerade.
Slutpris100 SEK

51972
Kaffekoppar med fat, 11 st, porslin, "Studio-linie", Rosenthal.
Slutpris100 SEK

51995
Kaffeservis, 23 delar, porslin, Mitterteich, Bavaria.
Slutpris100 SEK

51996
Kaffekoppar med fat, 6 st, porslin, Rörstrand.
Slutpris100 SEK

52014
Diverse VVS, ett parti, bl.a Wirsbo.
Slutpris100 SEK

52018
Förstärkare, Technics, SA-GX180.
Slutpris100 SEK

52022
Stereotuner, Pioneer, TX-520L
Slutpris100 SEK

52023
Golvlampa, tre ljuspunkter, mässing, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

52024
Podier, ett par, trä.
Slutpris100 SEK

52035
Jehan Frison, etsning, signerad.
Slutpris100 SEK

52078
Ytterfoder, porslin, Portugal.
Slutpris100 SEK

52090
Skrivbord, avlutad furu, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

52091
Fickurskedjor och fickurfodral, 6 delar, metall.
Slutpris100 SEK

52109
Byst, "Ludvig van Beethoven", gjutmassa.
Slutpris100 SEK

52137
Vågar m.m, 6 delar, metall, bl.a F.A. Thiele, Kiöbenhavn.
Slutpris100 SEK

52141
Figurin, porslin, Schaubach Kunst, Tyskland.
Slutpris100 SEK

52158
WiFi-router, 4G+ tp-link Ax3000, Deco X50-4G.
Slutpris100 SEK

52160
Takkrona, glas/mässing, Tjeckien.
Slutpris100 SEK

52174
Sidobord, akacia, "HOL", IKEA.
Slutpris100 SEK

52175
Datorskärm, 24-tum, Aoc E2495H VS240BGLW.
Slutpris100 SEK

52179
Blomsterhållare, smide, troligen Frankrike.
Slutpris100 SEK

52195
Matbord och 8 stolar, glas/krom/textil, 1900-talets senare del.
Slutpris100 SEK

51911
Eva Jarenskog, figurin, lergods, Jie.
Slutpris100 SEK

52220
Emilia Lönblad, olja på duk, signerad, daterad 1941.
Slutpris100 SEK

52222
Per Medstrand, etsning 32/90, signerad, daterad 83.
Slutpris100 SEK

52223
Lotti Ringström, litografi 9/65, signerad, daterad 1987.
Slutpris100 SEK

52237
Stativ, 2 st, med hjul, metall, Manfrotto, Italien.
Slutpris100 SEK

52238
Stolar med karm, 2 st, metall/björk/textil, "Ari", Kinnarps.
Slutpris100 SEK

52243
Spegel, Wedgewoodstil, trä/spegeglas, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

52249
Damväskor, ett parti, bl. a. Biori.
Slutpris100 SEK

52257
Bordsdekoration, porslin, Italien.
Slutpris100 SEK

52261
Annegrete Halling-Koch, ljusstakar och skål, 4 delar, porslin, Bing & Gröndahl.
Slutpris100 SEK

52264
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a Nao.
Slutpris100 SEK

52272
Fåtöljer, ett par, skinn/trä, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK

52276
Linde Nilsson, stolar, 2 st, stomme i valnöt, sitsar i textil, Lammhult.
Slutpris100 SEK

52277
Figuriner, 7 st, keramik, bl.a Mari Simmulsson, Upsala Ekeby.
Slutpris100 SEK

52285
Åke Palmgren, vas, stengods, Krukmakaren i Ystad.
Slutpris100 SEK

52286
Bruno Karlsson, fönsterlampor, ett par, stengods, Ego Stengods.
Slutpris100 SEK

52287
Pigtittare, trä.
Slutpris100 SEK

52302
Matservis, 52 delar, porslin, KP Karlskrona.
Slutpris100 SEK

52309
Figuriner, 3 st, porslin, bl.a GDR.
Slutpris100 SEK

52316
Vaser och skål 4 delar, glas/keramik, bl.a Sven Bolin, Höganäs.
Slutpris100 SEK

52326
Karmstol, trä/textil, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK

52341
Erik Brandt, olja på pannå, signerad.
Slutpris100 SEK

52365
Margareta Hennix, karaff och glas, 7 delar, Reijmyre, signerade.
Slutpris100 SEK

52371
Stolar, 4 st, Louis XVI-stil, trä/textil, tidigt 1900-tal.
Slutpris100 SEK