Bordslampa, keramik, Spanien.
51953
Bordslampa, keramik, Spanien.
Slutpris100 SEK
Peter Jakoby, "I förnuftets spår", litografi 176/275, signerad, daterad 87.
51956
Slutpris100 SEK
Josep Baqués, Spanien, litografier, 2 st, numrerade, signerade.
51962
Slutpris100 SEK
Kaffekoppar med fat, 11 st, porslin, "Studio-linie", Rosenthal.
51972
Slutpris100 SEK
Kaffeservis, 23 delar, porslin, Mitterteich, Bavaria.
51995
Slutpris100 SEK
Kaffekoppar med fat,  6 st, porslin, Rörstrand.
51996
Slutpris100 SEK
Diverse VVS, ett parti, bl.a Wirsbo.
52014
Slutpris100 SEK
Förstärkare, Technics, SA-GX180.
52018
Slutpris100 SEK
Stereotuner, Pioneer, TX-520L
52022
Stereotuner, Pioneer, TX-520L
Slutpris100 SEK
Golvlampa, tre ljuspunkter, mässing, 1900-tal.
52023
Slutpris100 SEK
Podier, ett par, trä.
52024
Podier, ett par, trä.
Slutpris100 SEK
Jehan Frison, etsning, signerad.
52035
Slutpris100 SEK
Ytterfoder, porslin, Portugal.
52078
Slutpris100 SEK
Skrivbord, avlutad furu, 1900-tal.
52090
Slutpris100 SEK
Fickurskedjor och fickurfodral, 6 delar, metall.
52091
Slutpris100 SEK
Byst, "Ludvig van Beethoven", gjutmassa.
52109
Slutpris100 SEK
Vågar m.m, 6 delar, metall, bl.a F.A. Thiele, Kiöbenhavn.
52137
Slutpris100 SEK
Figurin, porslin, Schaubach Kunst, Tyskland.
52141
Slutpris100 SEK
WiFi-router, 4G+ tp-link Ax3000, Deco X50-4G.
52158
Slutpris100 SEK
Takkrona, glas/mässing, Tjeckien.
52160
Slutpris100 SEK
Sidobord, akacia, "HOL", IKEA.
52174
Slutpris100 SEK
Datorskärm, 24-tum, Aoc E2495H VS240BGLW.
52175
Slutpris100 SEK
Blomsterhållare, smide, troligen Frankrike.
52179
Slutpris100 SEK
Matbord och 8 stolar, glas/krom/textil, 1900-talets senare del.
52195
Slutpris100 SEK
Eva Jarenskog, figurin, lergods, Jie.
51911
Slutpris100 SEK
Emilia Lönblad, olja på duk, signerad, daterad 1941.
52220
Slutpris100 SEK
Per Medstrand, etsning 32/90, signerad, daterad 83.
52222
Slutpris100 SEK
Lotti Ringström, litografi 9/65, signerad, daterad 1987.
52223
Slutpris100 SEK
Stativ, 2 st, med hjul, metall, Manfrotto, Italien.
52237
Slutpris100 SEK
Stolar med karm, 2 st, metall/björk/textil, "Ari", Kinnarps.
52238
Slutpris100 SEK
Spegel, Wedgewoodstil, trä/spegeglas, 1900-tal.
52243
Slutpris100 SEK
Damväskor, ett parti, bl. a. Biori.
52249
Slutpris100 SEK
Bordsdekoration, porslin, Italien.
52257
Slutpris100 SEK
Annegrete Halling-Koch, ljusstakar och skål, 4 delar, porslin, Bing & Gröndahl.
52261
Slutpris100 SEK
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a Nao.
52264
Slutpris100 SEK
Fåtöljer, ett par, skinn/trä, 1900-talets andra hälft.
52272
Slutpris100 SEK
Linde Nilsson, stolar, 2 st, stomme i valnöt, sitsar i textil, Lammhult.
52276
Slutpris100 SEK
Figuriner, 7 st, keramik, bl.a Mari Simmulsson, Upsala Ekeby.
52277
Slutpris100 SEK
Åke Palmgren, vas, stengods, Krukmakaren i Ystad.
52285
Slutpris100 SEK
Bruno Karlsson,  fönsterlampor, ett par, stengods, Ego Stengods.
52286
Slutpris100 SEK
Pigtittare, trä.
52287
Pigtittare, trä.
Slutpris100 SEK
Matservis, 52 delar, porslin, KP Karlskrona.
52302
Slutpris100 SEK
Figuriner, 3 st, porslin, bl.a GDR.
52309
Slutpris100 SEK
Vaser och skål 4 delar, glas/keramik, bl.a  Sven Bolin, Höganäs.
52316
Slutpris100 SEK
Karmstol, trä/textil, 1900-talets andra hälft.
52326
Slutpris100 SEK
Erik Brandt, olja på pannå, signerad.
52341
Slutpris100 SEK
Margareta Hennix, karaff och glas, 7 delar,  Reijmyre, signerade.
52365
Slutpris100 SEK
Stolar, 4 st, Louis XVI-stil, trä/textil, tidigt 1900-tal.
52371
Slutpris100 SEK