Stolar, 8 st, ek och skinn, slungade främre ben, 1800/1900-tal.
53695
Slutpris100 SEK
Eldverktyg m.m, 12 delar, metall.
54191
Slutpris100 SEK
Kuddar, 5 st, textil, allmogestil.
54193
Slutpris100 SEK
Bengt Erland Everhall, pastell, signerad, daterad -55.
54208
Slutpris100 SEK
Galgar, 6 st, galon/trä, 1960/70-tal.
54221
Slutpris100 SEK
Plädar, 3 st, virkade.
54229
Plädar, 3 st, virkade.
Slutpris100 SEK
Britt-Louise Sundell, "Virvel", kruka, stengods, Gustavsberg.
54238
Slutpris100 SEK
Ljuskrona, metall/glasprismor, 6 ljuspunkter, 1900-tal.
54264
Slutpris100 SEK
Väggpendyl, förgylld, rokokostil, 1900-tal.
54282
Slutpris100 SEK
Väggur, trä, 1900-tal.
54287
Väggur, trä, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Matta, "Samira Lila".
54309
Matta, "Samira Lila".
Slutpris100 SEK
Bränsledunkar, 3 st, metall, bl.a Gulf.
54316
Slutpris100 SEK
Asiatisk porslin, 8 delar, Kina och Japan, 1900-tal.
54333
Slutpris100 SEK
Fat, 3 st, keramik/glas, bl.a Wilhelm Kåge, ''Argenta'', Gustavsberg.
54339
Slutpris100 SEK
Mattor, 2 st, maskinknutna.
54340
Mattor, 2 st, maskinknutna.
Slutpris100 SEK
Erik Almgren, olja på duk, signerad, daterad -74.
54369
Slutpris100 SEK
54370
Slutpris100 SEK
Staffan Håkansson, "Rapsbollen", fotografi tryckt på pannå, numrerad 1/10, signerad och daterad 2019 a tergo.
54383
Slutpris100 SEK
Vagnslykta omgjord till utomhuslykta, elektrifierad, metall/glas.
54386
Slutpris100 SEK
Pelarbord med klaffar, flammig björk, empirestil, 1900-tal.
54417
Slutpris100 SEK
Fotogentaklampa, elektrifierad, glas/mässing.
54430
Slutpris100 SEK
Spegel.
54439
Spegel.
Slutpris100 SEK
Ljusstakar m.m, metall, 8 delar.
54442
Slutpris100 SEK
Väggur, trä, Ryssland.
54464
Väggur, trä, Ryssland.
Slutpris100 SEK
Snurrfåtöljer, ett par, skinn/trä.
54487
Slutpris100 SEK
Träföremål m.m, ett parti, mest afrikanskt.
54455
Slutpris100 SEK
Görel Collin, blandteknik, 2 st, monogramsignerade.
54470
Slutpris100 SEK
Görel Collin, blandteknik, monogramsignerad.
54473
Slutpris100 SEK
Väggur, trä/glas, Gloria.
54475
Väggur, trä/glas, Gloria.
Slutpris100 SEK
Droppur, trä/glas, The Ansonia Clock Company, 1900-tal.
54477
Slutpris100 SEK
Droppur, trä/glas, Exacta, Sverige.
54478
Slutpris100 SEK
Spelbord, trä/filt.
54481
Spelbord, trä/filt.
Slutpris100 SEK
Fågelhus, trä/metall.
54492
Fågelhus, trä/metall.
Slutpris100 SEK
Vas, flussglas, sekelskiftet 1800/1900.
54494
Slutpris100 SEK
Golvlampa, trä, Solbacken.
54503
Golvlampa, trä, Solbacken.
Slutpris100 SEK
Jöns Andersson (IAS), stolar, ett par, björk/textil, Dvärred-Lindome, 1800-talets första hälft.
54518
Slutpris100 SEK
Bernt Wennström, litografi 141/175, signerad.
54524
Slutpris100 SEK
Johan Harald Thelander, en olja på pannå och en olja på duk, signerade.
54525
Slutpris100 SEK
Skatelövsljusstake, för 9 ljus, bemålat trä, 1900-tal.
54537
Slutpris100 SEK
Anderss "Zazz" Andersson, grafiska tryck, 2 st, numrerade och signerade.
54545
Slutpris100 SEK
Golvstaffli, trä.
54579
Golvstaffli, trä.
Slutpris100 SEK
Analoga kameror, blixtar och stativ, ett parti, bl.a Voigtländer.
54582
Slutpris100 SEK
Vinylskivor, ett parti, bl.a Elvis.
54602
Slutpris100 SEK
Elvis Presley, LP-skivor och singlar, 10 delar.
54610
Slutpris100 SEK
Kryddburkar, 9 st, porslin/stengods.
54632
Slutpris100 SEK
Don Pedro, kaffebryggare, 2 st, glas/metall, Nilsjohan.
54633
Slutpris100 SEK
Kopparföremål, 4 delar.
54648
Kopparföremål, 4 delar.
Slutpris100 SEK
Vinkelslip m.m, ett parti.
54664
Vinkelslip m.m, ett parti.
Slutpris100 SEK