53695
Stolar, 8 st, ek och skinn, slungade främre ben, 1800/1900-tal.
Slutpris100 SEK

54191
Eldverktyg m.m, 12 delar, metall.
Slutpris100 SEK

54193
Kuddar, 5 st, textil, allmogestil.
Slutpris100 SEK

54208
Bengt Erland Everhall, pastell, signerad, daterad -55.
Slutpris100 SEK

54221
Galgar, 6 st, galon/trä, 1960/70-tal.
Slutpris100 SEK

54229
Plädar, 3 st, virkade.
Slutpris100 SEK

54238
Britt-Louise Sundell, "Virvel", kruka, stengods, Gustavsberg.
Slutpris100 SEK

54264
Ljuskrona, metall/glasprismor, 6 ljuspunkter, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

54282
Väggpendyl, förgylld, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

54287
Väggur, trä, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

54309
Matta, "Samira Lila".
Slutpris100 SEK

54316
Bränsledunkar, 3 st, metall, bl.a Gulf.
Slutpris100 SEK

54333
Asiatisk porslin, 8 delar, Kina och Japan, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

54339
Fat, 3 st, keramik/glas, bl.a Wilhelm Kåge, ''Argenta'', Gustavsberg.
Slutpris100 SEK

54340
Mattor, 2 st, maskinknutna.
Slutpris100 SEK

54369
Erik Almgren, olja på duk, signerad, daterad -74.
Slutpris100 SEK

54370
Slutpris100 SEK

54383
Staffan Håkansson, "Rapsbollen", fotografi tryckt på pannå, numrerad 1/10, signerad och daterad 2019 a tergo.
Slutpris100 SEK

54386
Vagnslykta omgjord till utomhuslykta, elektrifierad, metall/glas.
Slutpris100 SEK

54417
Pelarbord med klaffar, flammig björk, empirestil, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

54430
Fotogentaklampa, elektrifierad, glas/mässing.
Slutpris100 SEK

54439
Spegel.
Slutpris100 SEK

54442
Ljusstakar m.m, metall, 8 delar.
Slutpris100 SEK

54464
Väggur, trä, Ryssland.
Slutpris100 SEK

54487
Snurrfåtöljer, ett par, skinn/trä.
Slutpris100 SEK

54455
Träföremål m.m, ett parti, mest afrikanskt.
Slutpris100 SEK

54470
Görel Collin, blandteknik, 2 st, monogramsignerade.
Slutpris100 SEK

54473
Görel Collin, blandteknik, monogramsignerad.
Slutpris100 SEK

54475
Väggur, trä/glas, Gloria.
Slutpris100 SEK

54477
Droppur, trä/glas, The Ansonia Clock Company, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

54478
Droppur, trä/glas, Exacta, Sverige.
Slutpris100 SEK

54481
Spelbord, trä/filt.
Slutpris100 SEK

54492
Fågelhus, trä/metall.
Slutpris100 SEK

54494
Vas, flussglas, sekelskiftet 1800/1900.
Slutpris100 SEK

54503
Golvlampa, trä, Solbacken.
Slutpris100 SEK

54518
Jöns Andersson (IAS), stolar, ett par, björk/textil, Dvärred-Lindome, 1800-talets första hälft.
Slutpris100 SEK

54524
Bernt Wennström, litografi 141/175, signerad.
Slutpris100 SEK

54525
Johan Harald Thelander, en olja på pannå och en olja på duk, signerade.
Slutpris100 SEK

54537
Skatelövsljusstake, för 9 ljus, bemålat trä, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

54545
Anderss "Zazz" Andersson, grafiska tryck, 2 st, numrerade och signerade.
Slutpris100 SEK

54579
Golvstaffli, trä.
Slutpris100 SEK

54582
Analoga kameror, blixtar och stativ, ett parti, bl.a Voigtländer.
Slutpris100 SEK

54602
Vinylskivor, ett parti, bl.a Elvis.
Slutpris100 SEK

54610
Elvis Presley, LP-skivor och singlar, 10 delar.
Slutpris100 SEK

54632
Kryddburkar, 9 st, porslin/stengods.
Slutpris100 SEK

54633
Don Pedro, kaffebryggare, 2 st, glas/metall, Nilsjohan.
Slutpris100 SEK

54648
Kopparföremål, 4 delar.
Slutpris100 SEK

54664
Vinkelslip m.m, ett parti.
Slutpris100 SEK