56328
Bruno Karlsson, bordslampa, stengods, Ego Ateljé, signerad.
Slutpris100 SEK

56337
Stolar, 4 st, trä, sitsar klädda med textil "Tulpaner", Josef Frank, Firma Svenskt Tenn.
Slutpris100 SEK

56360
Skål på fot, glas, etsad dekor, 1900-talets början.
Slutpris100 SEK

56364
Dvd-filmer, ett parti, bl.a Shogun och The Godfather.
Slutpris100 SEK

56391
Apoteksmortlar, 2 st och pistiller, 3 st, porslin, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

56404
Ebbe Höglund, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK

56422
Lenovo Thinkcenter, datorer, 2 st.
Slutpris100 SEK

56424
Stereo med fjärrkontroll, Sony CMT-MX500i.
Slutpris100 SEK

56457
Aina Larsson, gouache, signerad, daterad 1961.
Slutpris100 SEK

56459
Figuriner, 5 st, porslin/keramik, bl.a Tengra.
Slutpris100 SEK

56478
Golvlampa, metall, samtida.
Slutpris100 SEK

56496
Kaj Siesjö, olja på pannå, signerad.
Slutpris100 SEK

56500
Knut Norman, olja på pannå, signerad.
Slutpris100 SEK

56516
Siw Friberg, ''Carmen II'', akvarell och tusch, signerad, daterad 1996.
Slutpris100 SEK

56551
Valdermar Sjölander, tryck.
Slutpris100 SEK

56574
Afrikanska skulpturer, 7 st, trä.
Slutpris100 SEK

56582
Takkrona, 5 ljuspunkter, metall, Ikea.
Slutpris100 SEK

56598
Tom Olsson, litografi nr 180/295, signerad, daterad 1989.
Slutpris100 SEK

56600
Soffbord med 4 lådor, trä, engelsk stil, 1900-talets senare del.
Slutpris100 SEK

56618
Minnestallrik, flintgods, Rörstrand.
Slutpris100 SEK

56658
Roy Lindqvist, litografi nr 214/500, signerad, daterad 1974.
Slutpris100 SEK

56661
Stellan Widholm, litografi nr 32/90, signerad.
Slutpris100 SEK

56668
Stolar, 4 st, plast/krom/konstskinn, "Kim", Mio.
Slutpris100 SEK

56672
Hans Norsbo, etsning nr 154/300, signerad, daterad 1952.
Slutpris100 SEK

56694
Fågelmatare.
Slutpris100 SEK

56719
Anders Gullberg, olja på pannå, signerad, daterad 1985.
Slutpris100 SEK

56733
Bordslampor, ett par, metall/glas.
Slutpris100 SEK

56743
Taklampa, metall, porslin, glas, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

56742
Plastbackar, 2 st, bl. a Skånemejerier.
Slutpris100 SEK

56766
Actionfigurer m.m, ett parti, mest Kina.
Slutpris100 SEK

56779
Hjälmar, 3 st, Casco Mini Pro.
Slutpris100 SEK

56786
Våg, kaffekvarn och burk med lock, metall/trä, bl.a Lindells och KYM.
Slutpris100 SEK

56791
Etsningar, 2 st, senare eftertryck, 1700-tal.
Slutpris100 SEK

56794
Ingegerd Linder, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK

56795
Elljusstaken Viking, teak/metall, 1960-talets mitt.
Slutpris100 SEK

56827
Mjölkkanna, metall.
Slutpris100 SEK

56834
Golvlampa, 2 ljuspunkter, metall/plast.
Slutpris100 SEK

56836
Taklampa, glas/mässing, 3 ljuspunkter.
Slutpris100 SEK

56863
Alvar Levaus, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK

56879
Pokalglas, Trelleborg.
Slutpris100 SEK

56923
Blåslampa, Primus.
Slutpris100 SEK

56943
Korgar m.m, 11 delar, flätat.
Slutpris100 SEK

56634
Skulptur, trä, Afrika.
Slutpris100 SEK

56957
Hushållsassistent, Bosch.
Slutpris100 SEK

56961
Lyktor, 2 st, glas/metall.
Slutpris100 SEK

56962
Åke Wennberg, pastell, signerad.
Slutpris100 SEK

56966
Hendrik Nyberg, ''Månen'', olja på duk, signerad, daterad 1982.
Slutpris100 SEK

56984
Servetthållare och mortel, metall/sten.
Slutpris100 SEK