56990
Dessertskålar, 7+6, glas, Kosta och Luminarc.
Slutpris100 SEK

56992
Slutpris100 SEK

56999
Karmstolar, ett par, trä/textil, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

57000
Säng, ställbar, med fjärrkontroll.
Slutpris100 SEK

57004
Kaffeservis, 22 delar, porslin, Schönwald, Hackefors, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

57020
Björn Ekgren, ''Efter regnet'', litografi nr 151/250, signerad.
Slutpris100 SEK

57023
Folke Gustavsson, ''St.Rådmans.g.'', akvarell, signerad.
Slutpris100 SEK

57029
Matta, rölakan, ull.
Slutpris100 SEK

57030
Anders Wallin, blandteknik, signerad.
Slutpris100 SEK

57031
Isaac Grünewald, grafiskt blad, signerad i trycket.
Slutpris100 SEK

57037
Dan Nygård, blandteknik, signerad.
Slutpris100 SEK

57056
Stekfat, flintgods, ''Willow'', Staffordshire, England.
Slutpris100 SEK

57048
Slutpris100 SEK

57064
Fönster, 2 st, blyinfattat glas.
Slutpris100 SEK

57088
Bengt "Bean" Andersson, tryck, 2 st, signerade.
Slutpris100 SEK

57094
Slutpris100 SEK

57112
Selar m.m, 7 delar.
Slutpris100 SEK

54804
Sadel, läder, med tillbehör.
Slutpris100 SEK

57158
Urna och fat, keramik bl.a Bitossi, Italien.
Slutpris100 SEK

57164
Ljuslyktor/ljusstakar, 5 delar, metall, Hans-Agne Jakobsson och Pierre Forssell, ''Tulpan'', Skultuna.
Slutpris100 SEK

57196
Stolar, 4 st, trä, Nesto G10, Nässjö.
Slutpris100 SEK

57244
Campingset, 5 delar, Weile.
Slutpris100 SEK

57267
Kaffe- och teservisdelar, 18 st, porslin, "Regina", Seltmann Wieden, Bavaria.
Slutpris100 SEK

57284
Golvfläktar, 2 st, metall/plast, höj/sänkbara, Malmbergs.
Slutpris100 SEK

57289
Filmisar m.m, ett parti.
Slutpris100 SEK

57290
Frimärken, ett parti, hela världen.
Slutpris100 SEK

55747
Amplar, 2+2 st, metall.
Slutpris100 SEK

57346
Glasservisdelar, 46 st, olivslipade.
Slutpris100 SEK

57349
Tidningen Rekord , ett parti.
Slutpris100 SEK

57373
Bricka med huv, trä/metall.
Slutpris100 SEK

57375
Vas, keramik, Arabia, Finland.
Slutpris100 SEK

57380
Kappor, 2 st, fårpäls och sjubb.
Slutpris100 SEK

57384
Fällbord, brun lasyr, "Björnsholm", Ikeas 1700-talsserie.
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK

57392
Pelargon med självvattnande kruka, plast.
Slutpris100 SEK

57415
Maria Åström, tygtryck, monogramsignerad i trycket.
Slutpris100 SEK

57419
Sidobord, ett par, gulmetall, rökfärgat glas, 1900/2000-tal.
Slutpris100 SEK

57485
Paul Botvid Kihlman, olja på duk, signerad Paul Botvid.
Slutpris100 SEK

57487
Lars Norrman, litografi LIII/C, signerad.
Slutpris100 SEK

57492
Figuriner, 3 st, keramik, bl.a Elsi Bourelius.
Slutpris100 SEK

57528
Likör- och konjaksglas, ett parti.
Slutpris100 SEK

57543
Elverktyg, 7 st, bl.a Black & Decker.
Slutpris100 SEK

57560
Mattor, 4 st, handknutna, ull.
Slutpris100 SEK

57561
Fåtöljer, 3 st, textil, fransar, Klunkestil, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

57583
Vaser och assietter, 3+4 st, keramik, bl.a Ekeby.
Slutpris100 SEK

57584
Plåtburkar m.m, 17 delar.
Slutpris100 SEK

57593
Allmoge, 4 delar, trä, 1800/1900-tal.
Slutpris100 SEK

57594
Karin Kärfve, pastell, signerad.
Slutpris100 SEK

57601
Champagneglas, 8 st.
Slutpris100 SEK