57614
Tallrikar och djupa tallrikar, 5+5 st, flintgods, ''Anna'', Göteborgs porslinsfabrik och Gustavsberg, 1900-talets första hälft.
Slutpris100 SEK

57675
Taklampa, metall, Belid T214.
Slutpris100 SEK

57686
Skålar m.m, 6 delar, glas.
Slutpris100 SEK

57732
Teservisdelar och assiett, 5 delar, porslin, Japan.
Slutpris100 SEK

57753
Vas, porslin, Asien.
Slutpris100 SEK

57790
Alvar Levaus, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK

57805
Champagneglas, 15 st, glas, Kolmården Design.
Slutpris100 SEK

57812
Tekoppar med fat, 6 st, stengods, Höganäs.
Slutpris100 SEK

57813
Mikroskåp, metall, Beck Kassel, CBS, samt lampa.
Slutpris100 SEK

57826
"Lurblåsare", figurin, keramik, Kloster keramik, Ystad.
Slutpris100 SEK

57833
Teddy Sempinski, blandteknik, signerad, daterad 1977.
Slutpris100 SEK

57834
Reinhold Lundgren, litografi nr 133/360, ''Fredrik vilar'', signerad.
Slutpris100 SEK

57840
Mai Britt Palmroth, litografi nr 3/150, osignerad.
Slutpris100 SEK

57839
Birger Welander, ''Brygger, Bovallstrand'', olja på duk, signerad, daterad 1963.
Slutpris100 SEK

57848
Putshyvlar och skomakarstäd, 6 delar, trä/metall.
Slutpris100 SEK

57904
Bokstöd med termometer och ur, ett par, bemålad gips, 1900-taltes mitt.
Slutpris100 SEK

57912
Carl Larsson, tryck, 3 st.
Slutpris100 SEK

57913
Oidentifierad konstnär, blandteknik, osignerad.
Slutpris100 SEK

57914
Uno Svensson, litografi nr 17/350, signerad, daterad 1976.
Slutpris100 SEK

57931
Tidningsställ, rotting.
Slutpris100 SEK

57973
Ishink med tång och ljusstakar, ett par, plast/glas, bl.a Erik Magnussen, Stelton, Danmark.
Slutpris100 SEK

57991
Taklampa, mässing/glas, 4 ljuspunkter.
Slutpris100 SEK

58007
Snapsglas, 6 st, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58016
Klosterkeramik, 7 delar.
Slutpris100 SEK

56327
Handfat, porslin, italien.
Slutpris100 SEK

58034
Spegel, trä.
Slutpris100 SEK

58051
Nysilverföremål, 8 st, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58031
Cd-hyllor, 3 st, trä.
Slutpris100 SEK

58060
Dessertbestick, gulmetall, Thailand, samt fiskbestick, nysilver/ben, England.
Slutpris100 SEK

58080
Stegpall, metall, hopfällbar, Rörets.
Slutpris100 SEK

58085
John Öhvall, olja på pannå, 2 st, signerade.
Slutpris100 SEK

58095
Ljuslyktor, 3 st, metall/glas, Smith's Konsthantverk.
Slutpris100 SEK

58106
Lampdelar, ett parti, glas.
Slutpris100 SEK

58171
Christian Thorup, keramiktavla, monogramsignerad CHR.
Slutpris100 SEK

58174
Taklampa, metall, PH-modell, Lux, Danmark.
Slutpris100 SEK

58183
Skål och figuriner, 1+2 st, keramik, Elfstrand, Sjöbo och Bornholm.
Slutpris100 SEK

58189
Lakan och örngott, 2+5 st, grövre linne med spets.
Slutpris100 SEK

58198
Golvlampa, metall, "Gonäs", Ikea.
Slutpris100 SEK

58205
Slutpris100 SEK

58215
Klocka, keramik, ''Rörstrands Jubileumsklocka nr 2914, 250 år'', Röstrand.
Slutpris100 SEK

58218
Jussi Taipaleenmäki, litografi 12/36, signerad.
Slutpris100 SEK

58219
Axel Olsson, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK

58244
Skål och mjölkkanna, glas, Anna Ehrner, Kosta Boda och Bergdala.
Slutpris100 SEK

58246
Gunnar Nordström, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK

58255
Fönsterlampor, ljusstake m.m, 5 delar, metall, bl.a Werner Schou och Stelton.
Slutpris100 SEK

58261
Päls, A.C. Bang, Köpenhamn, Danmark.
Slutpris100 SEK

58286
Tallrikshylla, furu.
Slutpris100 SEK

58290
Alf Stridfeldt, serigrafier, 3 st, kompositörer, artists proof, sigillstämplade.
Slutpris100 SEK