Matservis, 25 delar, stengods, Yamashu Stoneware, Japan.
58298
Slutpris100 SEK
Routrar m.m, ett parti.
58310
Routrar m.m, ett parti.
Slutpris100 SEK
Bertil Vallien, vas, glas, ''Rainbow'', Kosta Boda, signerad.
58335
Slutpris100 SEK
Bilbana, "La Pista Del Campioni", Polisstil, 1970-tal.
58337
Slutpris100 SEK
Verktygslådor, 2 st, samt verktyg m.m.
58360
Slutpris100 SEK
Glasburkar med lock och flaskor med bygel, ett parti.
58364
Slutpris100 SEK
Spettkakskon, rånjärn och bakspade, 1800/1900-tal.
58379
Slutpris100 SEK
Skål och vas, glas, Trelleborgs glasbruk.
58391
Slutpris100 SEK
Matsalsbord med låda, trä, 1900-tal.
58408
Slutpris100 SEK
Takkrona, 6 ljuspunkter, malm, 1900-tal.
58411
Slutpris100 SEK
Figuriner, 5 st, keramik och soapstone, Kina, 1900-tal.
58421
Slutpris100 SEK
Takkrona, 8 ljuspunkter, malm, 1900-tal.
58423
Slutpris100 SEK
Kamera, Movikon 8.
58441
Kamera, Movikon 8.
Slutpris100 SEK
58452
Slutpris100 SEK
Beslag m.m., ett parti, metall.
58458
Slutpris100 SEK
Glasunderlägg med stjärntecken, Schuberth Tamat-serie, Tyskland.
58466
Slutpris100 SEK
Taksteg, 9 st, metall.
58481
Taksteg, 9 st, metall.
Slutpris100 SEK
Georg Stoopendaal, blyertsteckning, signerad.
58492
Slutpris100 SEK
Borslampor, ett par, porslin, Italien.
58516
Slutpris100 SEK
Cylinderhatt, Martin & Cie, Rue Rivoli, Paris, Frankrike.
58553
Slutpris100 SEK
Stickor, mönster, broderi och garn, ett parti.
58556
Slutpris100 SEK
Mortel med stöt, mässing, 1700/1800-tal.
58568
Slutpris100 SEK
Räknemaskin, Orginal-Odhner.
58576
Räknemaskin, Orginal-Odhner.
Slutpris100 SEK
Fat och frukttallrikar, 5 delar, keramik, bl.a Allan Eberling och Hjördis Oldfors.
58583
Slutpris100 SEK
Glasservis, 31 delar, glas, slipad dekor, 1900-tal.
58587
Slutpris100 SEK
Punschglas och glöggbägare, ett parti, 1900-tal.
58589
Slutpris100 SEK
Brännvinskaraffer, 5 st, glas, 1800/1900-tal.
58591
Slutpris100 SEK
Taklampa, glas och porslin, 1900-talets första del.
58599
Slutpris100 SEK
Tallrikar och skålar, 16 delar, stengods, Höganäs.
58604
Slutpris100 SEK
Ytterfoder, 8 st, keramik.
58612
Ytterfoder, 8 st, keramik.
Slutpris100 SEK
Filmkameror m.m, ett parti, bl.a Crown 8 och Eumig.
58701
Slutpris100 SEK
Lurblåsare, keramik, Krukmakaren i Ystad.
58647
Slutpris100 SEK
Tryck, 2 st, Japan.
58656
Tryck, 2 st, Japan.
Slutpris100 SEK
Träsnitt, 2 st, Japan.
58657
Träsnitt, 2 st, Japan.
Slutpris100 SEK
Oskar Albin Olsson, "Regntung dag vid ån", olja på duk, 1970.
58667
Slutpris100 SEK
Arthur Larsson, olja på pannå, signerad.
58668
Slutpris100 SEK
Åke Jönsson, olja på pannå, otydligt signerad.
58670
Slutpris100 SEK
Suzanne Nessim, etsning nr 18/60, signerad.
58671
Slutpris100 SEK
Skolplansch, "Åsna", P.A. Norstedt & Söner, Stockholm.
58673
Slutpris100 SEK
Ljusstakar, ett par, nickel/glas, art deco.
58686
Slutpris100 SEK
Galgar, 5 st, galon och nitar, 1900-talets andra hälft.
58702
Slutpris100 SEK
Elisabeth Ekstrand och Fred Sekunde, skulpturer, 2 st, sten/marmor, signerade.
58709
Slutpris100 SEK
Giuseppe Falchetti, efter, tryck, 2 st, signerade i trycket.
58723
Slutpris100 SEK
Satsbord, 2 delar, björk, handmålade kakelplattor, rokokostil, 1900-tal.
58724
Slutpris100 SEK
Ulf Onsberg, Malmömotiv, litografi nr 102/150, signerad.
58731
Slutpris100 SEK
Barncykel, 16 tum, Biltema.
58743
Barncykel, 16 tum, Biltema.
Slutpris100 SEK
Vikt, 10 kg, gjutjärn.
58748
Vikt, 10 kg, gjutjärn.
Slutpris100 SEK
Antonio Citterio, stolar, ett par, plast/trä/textil, "Minni", Halifax.
58756
Slutpris100 SEK