58298
Matservis, 25 delar, stengods, Yamashu Stoneware, Japan.
Slutpris100 SEK

58310
Routrar m.m, ett parti.
Slutpris100 SEK

58335
Bertil Vallien, vas, glas, ''Rainbow'', Kosta Boda, signerad.
Slutpris100 SEK

58337
Bilbana, "La Pista Del Campioni", Polisstil, 1970-tal.
Slutpris100 SEK

58360
Verktygslådor, 2 st, samt verktyg m.m.
Slutpris100 SEK

58364
Glasburkar med lock och flaskor med bygel, ett parti.
Slutpris100 SEK

58379
Spettkakskon, rånjärn och bakspade, 1800/1900-tal.
Slutpris100 SEK

58391
Skål och vas, glas, Trelleborgs glasbruk.
Slutpris100 SEK

58408
Matsalsbord med låda, trä, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58411
Takkrona, 6 ljuspunkter, malm, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58421
Figuriner, 5 st, keramik och soapstone, Kina, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58423
Takkrona, 8 ljuspunkter, malm, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58441
Kamera, Movikon 8.
Slutpris100 SEK

58452
Slutpris100 SEK

58458
Beslag m.m., ett parti, metall.
Slutpris100 SEK

58466
Glasunderlägg med stjärntecken, Schuberth Tamat-serie, Tyskland.
Slutpris100 SEK

58481
Taksteg, 9 st, metall.
Slutpris100 SEK

58492
Georg Stoopendaal, blyertsteckning, signerad.
Slutpris100 SEK

58516
Borslampor, ett par, porslin, Italien.
Slutpris100 SEK

58553
Cylinderhatt, Martin & Cie, Rue Rivoli, Paris, Frankrike.
Slutpris100 SEK

58556
Stickor, mönster, broderi och garn, ett parti.
Slutpris100 SEK

58568
Mortel med stöt, mässing, 1700/1800-tal.
Slutpris100 SEK

58576
Räknemaskin, Orginal-Odhner.
Slutpris100 SEK

58583
Fat och frukttallrikar, 5 delar, keramik, bl.a Allan Eberling och Hjördis Oldfors.
Slutpris100 SEK

58587
Glasservis, 31 delar, glas, slipad dekor, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58589
Punschglas och glöggbägare, ett parti, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58591
Brännvinskaraffer, 5 st, glas, 1800/1900-tal.
Slutpris100 SEK

58599
Taklampa, glas och porslin, 1900-talets första del.
Slutpris100 SEK

58604
Tallrikar och skålar, 16 delar, stengods, Höganäs.
Slutpris100 SEK

58612
Ytterfoder, 8 st, keramik.
Slutpris100 SEK

58701
Filmkameror m.m, ett parti, bl.a Crown 8 och Eumig.
Slutpris100 SEK

58647
Lurblåsare, keramik, Krukmakaren i Ystad.
Slutpris100 SEK

58656
Tryck, 2 st, Japan.
Slutpris100 SEK

58657
Träsnitt, 2 st, Japan.
Slutpris100 SEK

58667
Oskar Albin Olsson, "Regntung dag vid ån", olja på duk, 1970.
Slutpris100 SEK

58668
Arthur Larsson, olja på pannå, signerad.
Slutpris100 SEK

58670
Åke Jönsson, olja på pannå, otydligt signerad.
Slutpris100 SEK

58671
Suzanne Nessim, etsning nr 18/60, signerad.
Slutpris100 SEK

58673
Skolplansch, "Åsna", P.A. Norstedt & Söner, Stockholm.
Slutpris100 SEK

58686
Ljusstakar, ett par, nickel/glas, art deco.
Slutpris100 SEK

58702
Galgar, 5 st, galon och nitar, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK

58709
Elisabeth Ekstrand och Fred Sekunde, skulpturer, 2 st, sten/marmor, signerade.
Slutpris100 SEK

58723
Giuseppe Falchetti, efter, tryck, 2 st, signerade i trycket.
Slutpris100 SEK

58724
Satsbord, 2 delar, björk, handmålade kakelplattor, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58731
Ulf Onsberg, Malmömotiv, litografi nr 102/150, signerad.
Slutpris100 SEK

58743
Barncykel, 16 tum, Biltema.
Slutpris100 SEK

58748
Vikt, 10 kg, gjutjärn.
Slutpris100 SEK

58756
Antonio Citterio, stolar, ett par, plast/trä/textil, "Minni", Halifax.
Slutpris100 SEK