55539
Kälke, för en häst.
SlutprisInga bud

55541
Annegrete Halling-Koch, skål och ljusstakar, 4 delar, porslin, Bing & Gröndahl.
SlutprisInga bud

55569
Skålar, 3 st, glas, bl.a Johan Senges, Engeryda.
SlutprisInga bud

55610
Byster, 4 st, konstmassa/marmor.
SlutprisInga bud

55628
Nycklar, 28 st, järn, 1800-tal.
SlutprisInga bud

55666
Lizzie Lundberg, ''Blommor'', akvarell, signerad.
SlutprisInga bud

55735
Soffbord, ek, 1900-talets senare del.
SlutprisInga bud

55758
Handgräsklippare, Husqvarna 54.
SlutprisInga bud

55798
Bonadsmålning,"Queen of Saba", olja på duk, Etiopien.
SlutprisInga bud

55811
Fönsterlampor, lampskärm och skomakarskärm, 5 delar, glas/mässing.
SlutprisInga bud

55816
Takkrona, 7 st ljuspunkter, mässing.
SlutprisInga bud

55823
Ytterfoder och krukor, 4 delar, keramik, bl.a Arabia.
SlutprisInga bud

55875
Golvlampa, plast/metall, 1900-talets andra hälft.
SlutprisInga bud

55939
Taklampa, snäckor.
SlutprisInga bud

55942
Rollerblades för barn, 2 par, samt hjälm, Lazer Downhill.
SlutprisInga bud

55952
Stop, "Wasauppropet", flintgods, Gustavsberg.
SlutprisInga bud

55962
Ljusstake, 7-armad, smide, 1900-tal.
SlutprisInga bud

56042
Malte Särlöv, olja på duk, signerad.
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK

56065
Taklampa, 5 ljuspunkter, mässing, 1900-tal.
SlutprisInga bud

56099
Kökssoffa med utdragsdel, avlutad furu/textil, 1800/1900-tal.
SlutprisInga bud

56102
Roland Svensson, litografi nr 210/300, signerad.
SlutprisInga bud

56120
Taklampa, glas/mässing.
SlutprisInga bud

56130
Mattor, 2 st, ull, Pakistan och Gabbeh.
SlutprisInga bud

56144
Skridskor, 4 par, skoläst för barn, 2 st, samt 5 lås.
SlutprisInga bud

56163
Skolplansch, "Sortmall för skoltavlan", dubbelsidig, Skriv- och ritboksaktiebolaget,
SlutprisInga bud

56186
Nielsen, tavellister samt tillbehör, ett parti, metall.
SlutprisInga bud

56192
Leif Gustafsson, fotografier, 2 st, osignerade.
SlutprisInga bud

56193
Leif Gustafsson, fotografier, 3 st, osignerade.
SlutprisInga bud

56194
Leif Gustafsson, "Afrika", fotografier, 3 st.
SlutprisInga bud

56202
Redskap för att bära ved, trä.
SlutprisInga bud

56209
Julgransfot m.m, bl.a Krinner.
SlutprisInga bud

56221
Föremål till ljusstöppning, ett parti.
SlutprisInga bud

56273
Taklampa, 5-armad, mässing, art deco, 1930/40-tal.
SlutprisInga bud

56303
Bröllopsskedar med kedja, 3 par, skuret trä.
SlutprisInga bud

56304
Gustaf Svensson, olja på duk, signerad, daterad 1936.
SlutprisInga bud

56305
Slaget vid Lutzen under 30-åriga kriget, tryck.
SlutprisInga bud

56326
Bruno Karlsson, bordslampa, stengods, Ego Atelje, signerad.
SlutprisInga bud

56376
Torkpapper, en rulle, samt vägghållare.
SlutprisInga bud

56406
Hans Ripa, olja på duk, daterad 75.
SlutprisInga bud

56454
Gabriel Belgoenne, ''Snäcka och kvadrat'', etsning nr 28/100, signerad, daterad 1989.
SlutprisInga bud

56456
Hjördis Lindblad, ''Penumbra'', färgetsning nr 22/100, signerad, daterad 1968.
SlutprisInga bud

56517
Eva Rex, ''Snöbollskrig'', orginaletsning nr 60/140 E.T, signerad, daterad 2002.
SlutprisInga bud

56518
Gotthard Sandberg, akvarell, signerad.
SlutprisInga bud

56566
Flaskställ och snapsglas, 7 delar, tenn.
SlutprisInga bud

56567
Kaffeservis, 21 delar, keramik, Kloster Keramik, Ystad.
SlutprisInga bud

56585
Stolar, 6 st, trä/textil.
SlutprisInga bud

56625
Bertil Vallien, glasservisdelar, 9 st, "Chateau", Kosta.
SlutprisInga bud

55461
Jan Ostwald, skålar, 3 st, gjutjärn.
SlutprisInga bud