60026
Figuriner, 2 st, keramik, Jie.
SlutprisInga bud

60044
Handkolorerade kopparstick, 3 st.
SlutprisInga bud

60049
Armbandsur, 16 st.
SlutprisInga bud

60066
Skånemotiv, 3 st, tusch, signerade, bl.a Gösta Calmeyer.
SlutprisInga bud

60068
Ernst Hällgren, originaletsningar, 3 st, signerade.
SlutprisInga bud

60070
Bordslampa, keramik, Axella.
SlutprisInga bud

60089
Johnny Martinsson, "Ronden", skulptur, keramik, träsockel, 1972.
SlutprisInga bud

60092
Brasskärm, metall.
SlutprisInga bud

60064
Uniformsbilder, Svenska Försvaret, 10 st, grafiska tryck.
SlutprisInga bud

60231
Ljuslyktor, ett par, metall.
SlutprisInga bud

60304
Golvlampa, metall.
SlutprisInga bud

60414
Vas, keramik, 1950-tal.
SlutprisInga bud