59799
Oidentifierad konstnär, olja på duk, osignerad.
SlutprisInga bud

59800
Oidentifierad konstnär, blandteknik, otydligt signerad.
SlutprisInga bud

59839
Mattor, 5 st, polyester.
SlutprisInga bud

59849
Förstärkare, JVC RX-111.
SlutprisInga bud

59860
Laxbräda m.m, 3 delar, trä/metall, bl.a BMF.
SlutprisInga bud

58388
Duk, broderat siden, nr 570. K.A. Almgrens sidenväveri, Stockholm.
SlutprisInga bud

59865
Tomte, keramik.
SlutprisInga bud

59896
Ljusstake och piedestal, metall/trä.
SlutprisInga bud

59926
Jamo cbr 805, högtalare, ett par, trä/plast.
SlutprisInga bud

59946
Eva Holmér-Edling, ''Får'', litografi nr 145/260, signerad.
SlutprisInga bud

59951
Julgransbelysning m.m, 6 delar, bl.a Markslöjd.
SlutprisInga bud

59983
Bokmärken, ett parti, 1900-tal.
SlutprisInga bud

60025
Edit Risberg, figuriner, 3 st, keramik, Jie.
SlutprisInga bud

60026
Figuriner, 2 st, keramik, Jie.
SlutprisInga bud

60044
Handkolorerade kopparstick, 3 st.
SlutprisInga bud

60049
Armbandsur, 16 st.
SlutprisInga bud

60066
Skånemotiv, 3 st, tusch, signerade, bl.a Gösta Calmeyer.
SlutprisInga bud

60068
Ernst Hällgren, originaletsningar, 3 st, signerade.
SlutprisInga bud

60070
Bordslampa, keramik, Axella.
SlutprisInga bud

60089
Johnny Martinsson, "Ronden", skulptur, keramik, träsockel, 1972.
SlutprisInga bud

60092
Brasskärm, metall.
SlutprisInga bud

60064
Uniformsbilder, Svenska Försvaret, 10 st, grafiska tryck.
SlutprisInga bud

60231
Ljuslyktor, ett par, metall.
SlutprisInga bud

60304
Golvlampa, metall.
SlutprisInga bud

60414
Vas, keramik, 1950-tal.
SlutprisInga bud

60486
Stånka, trä, märkt 1845.
SlutprisInga bud

60507
Vinglas, 6 st.
SlutprisInga bud

60527
Spegel, ram i trä.
SlutprisInga bud

60534
Skrivbordslampor, 2 st, metall, Belid.
SlutprisInga bud