Golvlampa, 3 ljuspunkter, mässing, 1900-tal.
56832
Slutpris700 SEK
Ulla Procopé, mat/kaffeservis, 42 delar, stengods, "Fennica", Arabia.
56848
Slutpris600 SEK
Kikare, 2 st, mässing/skinn.
56858
Kikare, 2 st, mässing/skinn.
Slutpris650 SEK
Klas Sundkvist, gicléetryck nr 5/20, signerad.
56868
Slutpris500 SEK
Krus, 7 delar, stengods, Wallåkra och Höganäs.
56873
Slutpris400 SEK
56944
Slutpris550 SEK
Bordslampa, metall/mässing.
56983
Bordslampa, metall/mässing.
Slutpris450 SEK
Marianne Westmann, skärbräda och karott med lock, porslin, "Eden", Rörstrand.
56994
Slutpris400 SEK
Fiskespön, rullar m.m, ett parti, bl.a Abu Garcia.
57011
Slutpris700 SEK
Ulf Greder, litografi nr 320/360, signerad.
57014
Slutpris750 SEK
Takkrona, mässing/glas.
57017
Takkrona, mässing/glas.
Slutpris400 SEK
57049
Slutpris500 SEK
Däckstolar, ett par, trä.
57100
Däckstolar, ett par, trä.
Slutpris700 SEK
Ljusstakar, 2 st, malm, barockstil, bl.a Ystad Metall.
57110
Slutpris400 SEK
Fritz Kärfve, olja på duk, signerad, daterad 48.
57179
Slutpris400 SEK
Skåp, furu, 1800/1900-tal.
57200
Skåp, furu, 1800/1900-tal.
Slutpris1 100 SEK
Vicke Lindstrand, glasservis, 10+12+6+7 st, "Sickan", Kosta Boda.
57266
Slutpris800 SEK
Armbandsur, herr, datumvisare, Omega, Genève, Schweiz.
57295
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 000 SEK
Bertil Vallien, skål, glas, ''Meridian'', Kosta Boda, signerad.
57303
Slutpris250 SEK
Skål på fot och gallerskål, porslin, Dresden, Tyskland.
57335
Slutpris700 SEK
Glas, 21 st.
57340
Glas, 21 st.
Slutpris600 SEK
Ytterfoder, flintgods.
57362
Ytterfoder, flintgods.
Slutpris450 SEK
Halsband, 5 st, bärnsten m.m.
57371
Halsband, 5 st, bärnsten m.m.
Slutpris500 SEK
Bokstöd, trä.
57423
Bokstöd, trä.
Slutpris700 SEK
Bertil Vallien, skulptur, glas, ''Brains'', Kosta Boda, signerad.
57432
Slutpris950 SEK
Handdukar, 11+8 st.
57450
Handdukar, 11+8 st.
Slutpris400 SEK
Handdukar, 12 st, linne.
57453
Handdukar, 12 st, linne.
Slutpris550 SEK
Ångdammsugare, Kärcher SC 3 Premium.
57483
Slutpris550 SEK
Piedestaler, ett par, trä, jugendstil, 1900-tal.
56494
Slutpris850 SEK
Hylla med skrivskiva och skåp, teak, 1950/60-tal.
57590
Slutpris950 SEK
Figuriner, 5 st, porslin, bl.a Schaubach, 1900-tal.
57629
Slutpris800 SEK
Josef Ekberg, fat, ljusstakar, m.m, 5 delar, keramik, Gustavsberg.
57673
Slutpris700 SEK
Soffbord med klaffar och hylla, teak, 1900-talets andra hälft.
57687
Slutpris550 SEK
Vinylskivor, ett parti, bl.a Blå Tåget.
57712
Slutpris600 SEK
Kaffeservis, 12 delar, benporslin, ''Victorian Violets'', Hammersley, England.
57750
Slutpris600 SEK
Kannor, ljusstake m.m, ett parti, metall/glas, bl. a Munka Sweden.
57751
Slutpris700 SEK
Sabel med balja, 1800-tal.
57825
Sabel med balja, 1800-tal.
Slutpris1 800 SEK
Byrå, 8 lådor, mahogny, Reprodux, England, 1900-talets senare del.
57872
Slutpris1 100 SEK
Ekiperingsskåp med 10 lådor, trä, 1900-tal.
57933
Slutpris1 900 SEK
Matta, Pakistan, handknuten, ull.
57954
Slutpris550 SEK
Böcker och mugg, 5 delar, Baltiska Utställningen, Malmö 1914.
57965
Slutpris600 SEK
Kaffeservis, 32 delar, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
57966
Slutpris650 SEK
Mahjongspel och Jing-masker, ett parti.
57974
Slutpris400 SEK
Minkpäls, mörkbrun.
58021
Minkpäls, mörkbrun.
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Väggdekorationer, ett par, trä, Miljögården.
58061
Slutpris550 SEK
Märklin, lok, 2 st, 01097 och 89005.
58099
Slutpris550 SEK
Pallar, sk Z-pallar, 4 st, metall/textil, 1900-tal.
58103
Slutpris600 SEK
Rock, Icelandic Shearlings Lamb, Wigéns.
58142
Slutpris750 SEK