56832
Golvlampa, 3 ljuspunkter, mässing, 1900-tal.
Slutpris700 SEK

56848
Ulla Procopé, mat/kaffeservis, 42 delar, stengods, "Fennica", Arabia.
Slutpris600 SEK

56858
Kikare, 2 st, mässing/skinn.
Slutpris650 SEK

56868
Klas Sundkvist, gicléetryck nr 5/20, signerad.
Slutpris500 SEK

56873
Krus, 7 delar, stengods, Wallåkra och Höganäs.
Slutpris400 SEK

56944
Slutpris550 SEK

56983
Bordslampa, metall/mässing.
Slutpris450 SEK

56994
Marianne Westmann, skärbräda och karott med lock, porslin, "Eden", Rörstrand.
Slutpris400 SEK

57011
Fiskespön, rullar m.m, ett parti, bl.a Abu Garcia.
Slutpris700 SEK

57014
Ulf Greder, litografi nr 320/360, signerad.
Slutpris750 SEK

57017
Takkrona, mässing/glas.
Slutpris400 SEK

57049
Ljusstakar, barockstil, 3 st, malm, Ystad Metall, stämplade.
Slutpris500 SEK

57100
Däckstolar, ett par, trä.
Slutpris700 SEK

57110
Ljusstakar, 2 st, malm, barockstil, bl.a Ystad Metall.
Slutpris400 SEK

57179
Fritz Kärfve, olja på duk, signerad, daterad 48.
Slutpris400 SEK

57200
Skåp, furu, 1800/1900-tal.
Slutpris1 100 SEK

57266
Vicke Lindstrand, glasservis, 10+12+6+7 st, "Sickan", Kosta Boda.
Slutpris800 SEK

57295
Armbandsur, herr, datumvisare, Omega, Genève, Schweiz.
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 000 SEK

57303
Bertil Vallien, skål, glas, ''Meridian'', Kosta Boda, signerad.
Slutpris250 SEK

57335
Skål på fot och gallerskål, porslin, Dresden, Tyskland.
Slutpris700 SEK

57340
Glas, 21 st.
Slutpris600 SEK

57362
Ytterfoder, flintgods.
Slutpris450 SEK

57371
Halsband, 5 st, bärnsten m.m.
Slutpris500 SEK

57423
Bokstöd, trä.
Slutpris700 SEK

57432
Bertil Vallien, skulptur, glas, ''Brains'', Kosta Boda, signerad.
Slutpris950 SEK

57450
Handdukar, 11+8 st.
Slutpris400 SEK

57453
Handdukar, 12 st, linne.
Slutpris550 SEK

57483
Ångdammsugare, Kärcher SC 3 Premium.
Slutpris550 SEK

56494
Piedestaler, ett par, trä, jugendstil, 1900-tal.
Slutpris850 SEK

57590
Hylla med skrivskiva och skåp, teak, 1950/60-tal.
Slutpris950 SEK

57629
Figuriner, 5 st, porslin, bl.a Schaubach, 1900-tal.
Slutpris800 SEK

57673
Josef Ekberg, fat, ljusstakar, m.m, 5 delar, keramik, Gustavsberg.
Slutpris700 SEK

57687
Soffbord med klaffar och hylla, teak, 1900-talets andra hälft.
Slutpris550 SEK

57712
Vinylskivor, ett parti, bl.a Blå Tåget.
Slutpris600 SEK

57750
Kaffeservis, 12 delar, benporslin, ''Victorian Violets'', Hammersley, England.
Slutpris600 SEK

57751
Kannor, ljusstake m.m, ett parti, metall/glas, bl. a Munka Sweden.
Slutpris700 SEK

57825
Sabel med balja, 1800-tal.
Slutpris1 800 SEK

57872
Byrå, 8 lådor, mahogny, Reprodux, England, 1900-talets senare del.
Slutpris1 100 SEK

57933
Ekiperingsskåp med 10 lådor, trä, 1900-tal.
Slutpris1 900 SEK

57954
Matta, Pakistan, handknuten, ull.
Slutpris550 SEK

57965
Böcker och mugg, 5 delar, Baltiska Utställningen, Malmö 1914.
Slutpris600 SEK

57966
Kaffeservis, 32 delar, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Slutpris650 SEK

57974
Mahjongspel och Jing-masker, ett parti.
Slutpris400 SEK

58021
Minkpäls, mörkbrun.
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 SEK

58061
Väggdekorationer, ett par, trä, Miljögården.
Slutpris550 SEK

58099
Märklin, lok, 2 st, 01097 och 89005.
Slutpris550 SEK

58103
Pallar, sk Z-pallar, 4 st, metall/textil, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

58142
Rock, Icelandic Shearlings Lamb, Wigéns.
Slutpris750 SEK