Fåtöljer, ett par, rotting.
58179
Fåtöljer, ett par, rotting.
Slutpris550 SEK
Kapsylöppnare, mässing, Dacke.
58206
Slutpris450 SEK
Fat, tenn, I.F. Werrenrath, Lund, 1876.
58224
Slutpris300 SEK
Einar Johansen, bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
58235
Slutpris550 SEK
Barometer och klocka, mässing/trä, Wempe Chronometerwerke, Hamburg.
58237
Slutpris350 SEK
Golvlampa, mässing, MS Belysning.
58248
Slutpris550 SEK
Skåp, trä/glas, edwardianskt, England, 1900-talets början.
58278
Slutpris500 SEK
Curt Hillfon, litografi, signerad "Till Måbo från Curre".
58299
Slutpris500 SEK
Värmekanon, diesel, Biltema.
58304
Värmekanon, diesel, Biltema.
Slutpris700 SEK
Brio MEC, ett parti.
58325
Brio MEC, ett parti.
Slutpris450 SEK
Matberedare, elvisp, våffeljärn och stavmixer, Bosch, Philips och OBH Nordica.
58367
Slutpris600 SEK
Böcker om BMW, 7 st.
58380
Böcker om BMW, 7 st.
Slutpris600 SEK
Leksaker, 7 delar, plåt, 1900-tal.
58383
Slutpris700 SEK
Åljärn och ljuster, smide, 1800-tal.
58393
Slutpris650 SEK
Tyngdtäcke, 9 kg, 150x210, bomull, Borganäs.
58426
Slutpris450 SEK
58439
Slutpris700 SEK
Samlarfiguriner, 30 st, efter Sarah Kay, Atlas Collection.
58538
Slutpris400 SEK
Smeg, kaffebryggare.
58546
Smeg, kaffebryggare.
Slutpris700 SEK
Bang & Olufsen, skivspelare, BeoGram 1800, ITT Schaub-Lorenz, stereo 4000L, högtalare, ITT 4015.
58558
Slutpris400 SEK
Servisdelar med ljusstakar och vaser, 19 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
58586
Slutpris550 SEK
Bestickservis, 85 delar, nysilver, ''Vasa''.
58615
Slutpris350 SEK
Oidentifierad konstnär, akvarell med täckvitt, 5 st. Japan, sannolikt 1900-talets början.
58639
Slutpris700 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver, ''Rosenranka'', GAB.
58685
Slutpris900 SEK
58720
Slutpris600 SEK
Carl Julius, olja på duk, signerad.
58737
Slutpris550 SEK
Brickbord, hopfällbart, ek, 1900-tal.
58749
Slutpris550 SEK
Aina Stenberg, skålar och saftkanna, 4 delar, porslin, "Tomtejul", Rörstrand.
58765
Slutpris600 SEK
Paketvåg, 60 kg, EOE 60K-2, Kern.
58768
Slutpris700 SEK
Golvlampa, mässing, Falkenberg Belysning, 1900-tal.
58819
Slutpris600 SEK
Kittel på trefot, koppar/smide.
58829
Slutpris800 SEK
Tomtar m.m, 20 delar, porslin, handmålade.
58891
Slutpris500 SEK
Moccaservis, 16 delar, porslin, Ivory, Rosenthal.
58909
Slutpris1 100 SEK
Högtryckstvätt, Nilfisk C 130.2, med tillbehör.
58920
Slutpris550 SEK
Symaskin i koffert, Mod. Indigo-14, Janome.
58927
Slutpris500 SEK
Fredrik Rohde, olja och blyerts på pannå, monogramsignerad, daterad 86.
58947
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Leksaksbilar m.m, ett parti, bl. a. Tomte Lerdal VW och Corgi Toys.
58962
Slutpris400 SEK
Edvin Ollers, grogglas, 6 st, pantograferad dekor, ''Elon'', Kosta, 1900-talets första hälft.
59013
Slutpris550 SEK
Bestickservis, 83 delar, nysilver, "Slottsbarock", Jernbolaget Eskilstuna, samt coasters, 14+12 st.
59110
Slutpris1 300 SEK
Kopparpannor med lock, 5 delar, Krögarhuset.
59177
Slutpris300 SEK
Charles Roka, olja på duk, signerad.
59214
Slutpris750 SEK
Resebuddha, Asien, trä, omkring 1900-tal.
59232
Slutpris500 SEK
Kaffeservisdelar, 17 delar, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen.
59245
Slutpris600 SEK
Glashuvudet, blått glas, 1900-tal.
59250
Slutpris450 SEK
Pussel, 6 st, Jan van Haasteren och Wasgij.
59254
Slutpris450 SEK
Smurfhus och smurfar, ett parti.
59259
Slutpris500 SEK
Dalahästar, 4 st, trä, 1900-tal.
59301
Slutpris400 SEK
Rolf Berg, tomtar m.m, 6 delar, keramik.
59337
Slutpris600 SEK
Akustisk gitarr, Greg Bennett, med fodral och stativ.
59387
Slutpris450 SEK