58179
Fåtöljer, ett par, rotting.
Slutpris550 SEK

58206
Kapsylöppnare, mässing, Dacke.
Slutpris450 SEK

58224
Fat, tenn, I.F. Werrenrath, Lund, 1876.
Slutpris300 SEK

58235
Einar Johansen, bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Slutpris550 SEK

58237
Barometer och klocka, mässing/trä, Wempe Chronometerwerke, Hamburg.
Slutpris350 SEK

58248
Golvlampa, mässing, MS Belysning.
Slutpris550 SEK

58278
Skåp, trä/glas, edwardianskt, England, 1900-talets början.
Slutpris500 SEK

58299
Curt Hillfon, litografi, signerad "Till Måbo från Curre".
Slutpris500 SEK

58304
Värmekanon, diesel, Biltema.
Slutpris700 SEK

58325
Brio MEC, ett parti.
Slutpris450 SEK

58367
Matberedare, elvisp, våffeljärn och stavmixer, Bosch, Philips och OBH Nordica.
Slutpris600 SEK

58380
Böcker om BMW, 7 st.
Slutpris600 SEK

58383
Leksaker, 7 delar, plåt, 1900-tal.
Slutpris700 SEK

58393
Åljärn och ljuster, smide, 1800-tal.
Slutpris650 SEK

58426
Tyngdtäcke, 9 kg, 150x210, bomull, Borganäs.
Slutpris450 SEK

58439
Slutpris700 SEK

58538
Samlarfiguriner, 30 st, efter Sarah Kay, Atlas Collection.
Slutpris400 SEK

58546
Smeg, kaffebryggare.
Slutpris700 SEK

58558
Bang & Olufsen, skivspelare, BeoGram 1800, ITT Schaub-Lorenz, stereo 4000L, högtalare, ITT 4015.
Slutpris400 SEK

58586
Servisdelar med ljusstakar och vaser, 19 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Slutpris550 SEK

58615
Bestickservis, 85 delar, nysilver, ''Vasa''.
Slutpris350 SEK

58639
Oidentifierad konstnär, akvarell med täckvitt, 5 st. Japan, sannolikt 1900-talets början.
Slutpris700 SEK

58685
Kaffeskedar, 12 st, silver, ''Rosenranka'', GAB.
Slutpris900 SEK

58720
Slutpris600 SEK

58737
Carl Julius, olja på duk, signerad.
Slutpris550 SEK

58749
Brickbord, hopfällbart, ek, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

58765
Aina Stenberg, skålar och saftkanna, 4 delar, porslin, "Tomtejul", Rörstrand.
Slutpris600 SEK

58768
Paketvåg, 60 kg, EOE 60K-2, Kern.
Slutpris700 SEK

58819
Golvlampa, mässing, Falkenberg Belysning, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

58829
Kittel på trefot, koppar/smide.
Slutpris800 SEK

58891
Tomtar m.m, 20 delar, porslin, handmålade.
Slutpris500 SEK

58909
Moccaservis, 16 delar, porslin, Ivory, Rosenthal.
Slutpris1 100 SEK

58920
Högtryckstvätt, Nilfisk C 130.2, med tillbehör.
Slutpris550 SEK

58927
Symaskin i koffert, Mod. Indigo-14, Janome.
Slutpris500 SEK

58947
Fredrik Rohde, olja och blyerts på pannå, monogramsignerad, daterad 86.
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK

58962
Leksaksbilar m.m, ett parti, bl. a. Tomte Lerdal VW och Corgi Toys.
Slutpris400 SEK

59013
Edvin Ollers, grogglas, 6 st, pantograferad dekor, ''Elon'', Kosta, 1900-talets första hälft.
Slutpris550 SEK

59110
Bestickservis, 83 delar, nysilver, "Slottsbarock", Jernbolaget Eskilstuna, samt coasters, 14+12 st.
Slutpris1 300 SEK

59177
Kopparpannor med lock, 5 delar, Krögarhuset.
Slutpris300 SEK

59214
Charles Roka, olja på duk, signerad.
Slutpris750 SEK

59232
Resebuddha, Asien, trä, omkring 1900-tal.
Slutpris500 SEK

59245
Kaffeservisdelar, 17 delar, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen.
Slutpris600 SEK

59250
Glashuvudet, blått glas, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

59254
Pussel, 6 st, Jan van Haasteren och Wasgij.
Slutpris450 SEK

59259
Smurfhus och smurfar, ett parti.
Slutpris500 SEK

59301
Dalahästar, 4 st, trä, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

59337
Rolf Berg, tomtar m.m, 6 delar, keramik.
Slutpris600 SEK

59387
Akustisk gitarr, Greg Bennett, med fodral och stativ.
Slutpris450 SEK