Stig Lindberg, fat, stengods, "Domino", Gustavsberg.
55964
Slutpris400 SEK
Coaster, silver/trä, London, 1987.
55989
Slutpris350 SEK
Moccaskedar, 6 st, förgyllt silver/emalj, Danmark.
55991
Slutpris600 SEK
Målarlåda, Louvre.
56007
Målarlåda, Louvre.
Slutpris550 SEK
Verktyg, ett parti, bl.a skiftnyckel, Bahco.
56068
Slutpris400 SEK
Trasmattor, 5 st, textil.
56071
Trasmattor, 5 st, textil.
Slutpris300 SEK
Bengt Orup, cocktailglas, 6 st, ''Stripe'',  Johansfors, 1950-tal.
56109
Slutpris400 SEK
Datorskärm, AOC 22B2H, 21,5 tum, obegagnad.
56146
Slutpris300 SEK
Pablo Picasso, ''Sylvette'', tryck.
56171
Slutpris550 SEK
Plåtburkar, 2 st, bl.a "Java-Blandning".
56176
Slutpris600 SEK
Paraplyställ, gjutjärn, 1900-tal.
56238
Slutpris700 SEK
Herrbetjänt, trä.
56243
Herrbetjänt, trä.
Slutpris500 SEK
Ljusstakar, 2 st, mässing/glas, Pierre Forssell, Skultuna och Gunnar Ander, Ystad Metall.
56249
Slutpris300 SEK
Cykelställ för 3 cyklar, järn.
56264
Slutpris450 SEK
Mavis, blom/avlastningbord, ett par, ek/metall, samtida.
56282
Slutpris550 SEK
Kjell Engman, väggskulpturer, 2 st, glas, signerade, Kosta Boda.
56285
Slutpris450 SEK
Miniatyrer, 6 st, keramik, bl.a John Andersson, Höganäs.
56286
Slutpris400 SEK
Matta, Pakistan, ull, handknuten.
56289
Slutpris450 SEK
Fåtöljer, ett par, textil, 1900-talets första hälft.
56330
Slutpris1 600 SEK
Oscar Reutersvärd, litografi nr 212/240, signerad.
56340
Slutpris400 SEK
Fiskespön m.m ett parti, bl.a Shimano.
56378
Slutpris400 SEK
Skulpturer och ljusstakar , 8 delar, olika material.
56407
Slutpris550 SEK
Bord, maritim stil, trä/glas.
56472
Bord, maritim stil, trä/glas.
Slutpris1 100 SEK
Ryamatta.
56473
Ryamatta.
Slutpris650 SEK
Bladguld och bladsilver, ett parti.
56513
Slutpris2 100 SEK
Stanley Fatmax, arbetsstation, samt diverse verktyg.
56520
Slutpris700 SEK
Jakttrofé, Mufflonbagge.
56556
Jakttrofé, Mufflonbagge.
Slutpris500 SEK
Snurrfåtölj med fotpall, Stressless-stil, konstskinn/trä.
56590
Slutpris350 SEK
Transportkärra.
56617
Transportkärra.
Slutpris500 SEK
Medicinskåp, trä.
56662
Medicinskåp, trä.
Slutpris450 SEK
Kjell Engman, vinglas, 6 st, nr.99727, sign. Kosta Boda.
56677
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
Gunnel Sahlin, glasfrukter, 4 st, signerade, Kosta Boda.
56692
Slutpris450 SEK
Tord Leander Engström, olja på tyg, signerad, daterad 62.
56705
Slutpris2 100 SEK
Ljusstakar, ett par, mässing, 1900-tal.
56723
Slutpris350 SEK
Handdukar, 12 st, linne.
56746
Handdukar, 12 st, linne.
Slutpris400 SEK
Golvlampor, ett par, rep, Tarogo
56825
Slutpris500 SEK
Multifunktionsstege, metall.
56835
Multifunktionsstege, metall.
Slutpris750 SEK
Niels Gammelgaard, fåtölj, vitlackerad stål, "Järpen", Ikea, formgiven 1983.
56852
Slutpris450 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, osignerad, samtida.
56860
Slutpris800 SEK
Bordslampor, 2 st, strindbergsmodell, mässing/glas, samtida.
56878
Slutpris400 SEK
Mattor, 2 st, ull/bomull, "Leopard" Classic Collection.
56886
Slutpris650 SEK
Matservis, 64 delar, porslin, Bavaria, 1900-tal.
56890
Slutpris350 SEK
Takkrona, för 6 ljus, 8 ljuspunkter, mässing/glasprismor, 1900-tal.
56938
Slutpris650 SEK
Trädgårdsfiguriner, 5 st, keramik.
56940
Slutpris300 SEK
TV, 32 tum, TCL 32ES565.
55935
TV, 32 tum, TCL 32ES565.
Slutpris400 SEK
Matsalsgrupp, 7 delar, trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
56977
Slutpris1 600 SEK
Fickur, silver, Lejon, 1900-talets början.
56980
Slutpris600 SEK
Båtmodeller, 2 st, trä, samtida.
56988
Slutpris400 SEK