55964
Stig Lindberg, fat, stengods, "Domino", Gustavsberg.
Slutpris400 SEK

55989
Coaster, silver/trä, London, 1987.
Slutpris350 SEK

55991
Moccaskedar, 6 st, förgyllt silver/emalj, Danmark.
Slutpris600 SEK

56007
Målarlåda, Louvre.
Slutpris550 SEK

56068
Verktyg, ett parti, bl.a skiftnyckel, Bahco.
Slutpris400 SEK

56071
Trasmattor, 5 st, textil.
Slutpris300 SEK

56109
Bengt Orup, cocktailglas, 6 st, ''Stripe'', Johansfors, 1950-tal.
Slutpris400 SEK

56146
Datorskärm, AOC 22B2H, 21,5 tum, obegagnad.
Slutpris300 SEK

56171
Pablo Picasso, ''Sylvette'', tryck.
Slutpris550 SEK

56176
Plåtburkar, 2 st, bl.a "Java-Blandning".
Slutpris600 SEK

56238
Paraplyställ, gjutjärn, 1900-tal.
Slutpris700 SEK

56243
Herrbetjänt, trä.
Slutpris500 SEK

56249
Ljusstakar, 2 st, mässing/glas, Pierre Forssell, Skultuna och Gunnar Ander, Ystad Metall.
Slutpris300 SEK

56264
Cykelställ för 3 cyklar, järn.
Slutpris450 SEK

56282
Mavis, blom/avlastningbord, ett par, ek/metall, samtida.
Slutpris550 SEK

56285
Kjell Engman, väggskulpturer, 2 st, glas, signerade, Kosta Boda.
Slutpris450 SEK

56286
Miniatyrer, 6 st, keramik, bl.a John Andersson, Höganäs.
Slutpris400 SEK

56289
Matta, Pakistan, ull, handknuten.
Slutpris450 SEK

56330
Fåtöljer, ett par, textil, 1900-talets första hälft.
Slutpris1 600 SEK

56340
Oscar Reutersvärd, litografi nr 212/240, signerad.
Slutpris400 SEK

56378
Fiskespön m.m ett parti, bl.a Shimano.
Slutpris400 SEK

56407
Skulpturer och ljusstakar , 8 delar, olika material.
Slutpris550 SEK

56472
Bord, maritim stil, trä/glas.
Slutpris1 100 SEK

56473
Ryamatta.
Slutpris650 SEK

56513
Bladguld och bladsilver, ett parti.
Slutpris2 100 SEK

56520
Stanley Fatmax, arbetsstation, samt diverse verktyg.
Slutpris700 SEK

56556
Jakttrofé, Mufflonbagge.
Slutpris500 SEK

56590
Snurrfåtölj med fotpall, Stressless-stil, konstskinn/trä.
Slutpris350 SEK

56617
Transportkärra.
Slutpris500 SEK

56662
Medicinskåp, trä.
Slutpris450 SEK

56677
Kjell Engman, vinglas, 6 st, nr.99727, sign. Kosta Boda.
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK

56692
Gunnel Sahlin, glasfrukter, 4 st, signerade, Kosta Boda.
Slutpris450 SEK

56705
Tord Leander Engström, olja på tyg, signerad, daterad 62.
Slutpris2 100 SEK

56723
Ljusstakar, ett par, mässing, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

56746
Handdukar, 12 st, linne.
Slutpris400 SEK

56825
Golvlampor, ett par, rep, Tarogo
Slutpris500 SEK

56835
Multifunktionsstege, metall.
Slutpris750 SEK

56852
Niels Gammelgaard, fåtölj, vitlackerad stål, "Järpen", Ikea, formgiven 1983.
Slutpris450 SEK

56860
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, osignerad, samtida.
Slutpris800 SEK

56878
Bordslampor, 2 st, strindbergsmodell, mässing/glas, samtida.
Slutpris400 SEK

56886
Mattor, 2 st, ull/bomull, "Leopard" Classic Collection.
Slutpris650 SEK

56890
Matservis, 64 delar, porslin, Bavaria, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

56938
Takkrona, för 6 ljus, 8 ljuspunkter, mässing/glasprismor, 1900-tal.
Slutpris650 SEK

56940
Trädgårdsfiguriner, 5 st, keramik.
Slutpris300 SEK

55935
TV, 32 tum, TCL 32ES565.
Slutpris400 SEK

56977
Matsalsgrupp, 7 delar, trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
Slutpris1 600 SEK

56980
Fickur, silver, Lejon, 1900-talets början.
Slutpris600 SEK

56988
Båtmodeller, 2 st, trä, samtida.
Slutpris400 SEK