Hinkar, 3 st, rostfritt stål.
57072
Hinkar, 3 st, rostfritt stål.
Slutpris500 SEK
Butiksmonter med 4 lådor, trä/glas.
57079
Slutpris500 SEK
Lego Duplo, ett parti, i förvaringslador, 2 st, bl.a Duplo bilbana.
57098
Slutpris500 SEK
Serveringsskåp, mahognyfaner, 1940-tal.
57105
Slutpris700 SEK
Fruktservis, 7 delar, porslin, "Pomona", Portmeirion, England.
57159
Slutpris350 SEK
Edvard Wollin, ''Gamla Ystad mattorget'', akvarell,  signerad, daterad 1958.
57213
Slutpris450 SEK
Sigvard Bernadotte, kaffeservis, 23 delar, porslin, "Golden sun", Bing & Gröndahl.
57212
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Byrå, 3 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
57235
Slutpris500 SEK
Murray Callahan, figuriner, 10 st, fältspatporslin, "Änglarnas symfoni", Christineholm GALLERY, Fyrklövern.
57238
Slutpris500 SEK
Tv, Bang & Olufsen Beovision 9000, 25 tum, med golvstativ och fjärrkontroll, Beolink 1000.
57258
Slutpris750 SEK
Trädgårdsstolar, 4 st, metall/trä, stapelbara.
57277
Slutpris1 100 SEK
Skålar och fat, 7 delar, keramik, allmoge,1900-tal.
57358
Slutpris450 SEK
Mattallrikar och djupa tallrikar, 7+6 st, flintgods, Mason, England.
57370
Slutpris550 SEK
Bordslampor, 2 st, marmor/mässing.
57426
Slutpris500 SEK
Sidobord, björk/marmorskiva, hjultrissor, omkring 1900.
57429
Slutpris450 SEK
Karmstolar, ett par, trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
57436
Slutpris450 SEK
Ann Wärff, ljuslyktor, 4 st, glas, ''Snöboll'', Kosta Boda.
57472
Slutpris400 SEK
Ytterfoder, 2 st, flintgods, 1800-talets första hälft.
57548
Slutpris450 SEK
Kopp med fat, porslin, Famille Rose, Qianlong, Kina, 1736-1795.
57553
Slutpris350 SEK
Sidobord, teak, rottinghylla, hjultrissor på två ben, 1900-talets andra hälft.
57568
Slutpris550 SEK
Bergerér, ett par, textil, trä, 1900-tal.
57616
Slutpris550 SEK
Karmstolar, ett par, trä, textil, rokokostil, 1900-tal.
57681
Slutpris600 SEK
Fat, servettringar m.m, 8 delar, silver/nysilver/mässing, bl.a Skultuna.
57688
Slutpris450 SEK
Stilbyrå, 2 lådor, trä, stenskiva, rokokostil, 1900-tal.
57699
Slutpris400 SEK
Boxningssäck, Casall.
57697
Boxningssäck, Casall.
Slutpris500 SEK
Ljusstakar, ett par, silver.
57739
Ljusstakar, ett par, silver.
Slutpris750 SEK
Stringhylla, 2-plan, trä/metall.
57752
Slutpris250 SEK
Ytterfoder, 6 delar, mässing/koppar, 1900-tal.
57754
Slutpris350 SEK
Trädgårdsstolar, ett par, metall.
57797
Slutpris400 SEK
Bestickservis, 123 delar, nysilver, ''Chippendale'', GAB.
57849
Slutpris400 SEK
Katarina Dahl, taklampa, 9 ljuspunkter, metall, By Rydéns.
57854
Slutpris250 SEK
Underrede till bord, Grythyttan A9, 1940/50-tal.
57856
Slutpris700 SEK
Mässingföremål, ett parti.
57871
Mässingföremål, ett parti.
Slutpris400 SEK
Bordslampa, metall, Gemi.
57906
Bordslampa, metall, Gemi.
Slutpris500 SEK
Spegelbyrå, björk, 1900-talets första hälft.
57916
Slutpris450 SEK
Ytterfoder, ett par, flintgods, jugend.
57932
Slutpris450 SEK
Kaffebryggare med två termoskannor, Moccamaster.
57937
Slutpris700 SEK
Stegpallar, 2 st, bl.a AWAB.
57115
Stegpallar, 2 st, bl.a AWAB.
Slutpris500 SEK
BOSE, ljudsystem, ett parti.
57976
BOSE, ljudsystem, ett parti.
Slutpris500 SEK
Skivspelare, Philips Electronic 312.
58044
Slutpris500 SEK
Balja, koppar.
58028
Balja, koppar.
Slutpris500 SEK
Knivar, 3 st, bl.a Solingen, Tyskland.
58067
Slutpris550 SEK
Svante Skogh, matsalsgrupp, 5 delar, trä, 1900-talets andra hälft.
58082
Slutpris800 SEK
Lego, 3 stycken set, nr 349, 354, 357, "Legoland", 1970/80-tal.
58083
Slutpris700 SEK
Dammsugare, Bosch GL-30.
58081
Dammsugare, Bosch GL-30.
Slutpris450 SEK
Spegel, förgylld ram.
58094
Spegel, förgylld ram.
Slutpris400 SEK
Gungstolar, 2 st, omonterade, trä/rotting.
58108
Slutpris750 SEK
Lampbord, teak, 1950/60-tal.
58110
Lampbord, teak, 1950/60-tal.
Slutpris550 SEK