57072
Hinkar, 3 st, rostfritt stål.
Slutpris500 SEK

57079
Butiksmonter med 4 lådor, trä/glas.
Slutpris500 SEK

57098
Lego Duplo, ett parti, i förvaringslador, 2 st, bl.a Duplo bilbana.
Slutpris500 SEK

57105
Serveringsskåp, mahognyfaner, 1940-tal.
Slutpris700 SEK

57159
Fruktservis, 7 delar, porslin, "Pomona", Portmeirion, England.
Slutpris350 SEK

57213
Edvard Wollin, ''Gamla Ystad mattorget'', akvarell, signerad, daterad 1958.
Slutpris450 SEK

57212
Sigvard Bernadotte, kaffeservis, 23 delar, porslin, "Golden sun", Bing & Gröndahl.
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK

57235
Byrå, 3 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
Slutpris500 SEK

57238
Murray Callahan, figuriner, 10 st, fältspatporslin, "Änglarnas symfoni", Christineholm GALLERY, Fyrklövern.
Slutpris500 SEK

57258
Tv, Bang & Olufsen Beovision 9000, 25 tum, med golvstativ och fjärrkontroll, Beolink 1000.
Slutpris750 SEK

57277
Trädgårdsstolar, 4 st, metall/trä, stapelbara.
Slutpris1 100 SEK

57358
Skålar och fat, 7 delar, keramik, allmoge,1900-tal.
Slutpris450 SEK

57370
Mattallrikar och djupa tallrikar, 7+6 st, flintgods, Mason, England.
Slutpris550 SEK

57426
Bordslampor, 2 st, marmor/mässing.
Slutpris500 SEK

57429
Sidobord, björk/marmorskiva, hjultrissor, omkring 1900.
Slutpris450 SEK

57436
Karmstolar, ett par, trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

57472
Ann Wärff, ljuslyktor, 4 st, glas, ''Snöboll'', Kosta Boda.
Slutpris400 SEK

57548
Ytterfoder, 2 st, flintgods, 1800-talets första hälft.
Slutpris450 SEK

57553
Kopp med fat, porslin, Famille Rose, Qianlong, Kina, 1736-1795.
Slutpris350 SEK

57568
Sidobord, teak, rottinghylla, hjultrissor på två ben, 1900-talets andra hälft.
Slutpris550 SEK

57616
Bergerér, ett par, textil, trä, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

57681
Karmstolar, ett par, trä, textil, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

57688
Fat, servettringar m.m, 8 delar, silver/nysilver/mässing, bl.a Skultuna.
Slutpris450 SEK

57699
Stilbyrå, 2 lådor, trä, stenskiva, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

57697
Boxningssäck, Casall.
Slutpris500 SEK

57739
Ljusstakar, ett par, silver.
Slutpris750 SEK

57752
Stringhylla, 2-plan, trä/metall.
Slutpris250 SEK

57754
Ytterfoder, 6 delar, mässing/koppar, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

57797
Trädgårdsstolar, ett par, metall.
Slutpris400 SEK

57849
Bestickservis, 123 delar, nysilver, ''Chippendale'', GAB.
Slutpris400 SEK

57854
Katarina Dahl, taklampa, 9 ljuspunkter, metall, By Rydéns.
Slutpris250 SEK

57856
Underrede till bord, Grythyttan A9, 1940/50-tal.
Slutpris700 SEK

57871
Mässingföremål, ett parti.
Slutpris400 SEK

57906
Bordslampa, metall, Gemi.
Slutpris500 SEK

57916
Spegelbyrå, björk, 1900-talets första hälft.
Slutpris450 SEK

57932
Ytterfoder, ett par, flintgods, jugend.
Slutpris450 SEK

57937
Kaffebryggare med två termoskannor, Moccamaster.
Slutpris700 SEK

57115
Stegpallar, 2 st, bl.a AWAB.
Slutpris500 SEK

57976
BOSE, ljudsystem, ett parti.
Slutpris500 SEK

58044
Skivspelare, Philips Electronic 312.
Slutpris500 SEK

58028
Balja, koppar.
Slutpris500 SEK

58067
Knivar, 3 st, bl.a Solingen, Tyskland.
Slutpris550 SEK

58082
Svante Skogh, matsalsgrupp, 5 delar, trä, 1900-talets andra hälft.
Slutpris800 SEK

58083
Lego, 3 stycken set, nr 349, 354, 357, "Legoland", 1970/80-tal.
Slutpris700 SEK

58081
Dammsugare, Bosch GL-30.
Slutpris450 SEK

58094
Spegel, förgylld ram.
Slutpris400 SEK

58108
Gungstolar, 2 st, omonterade, trä/rotting.
Slutpris750 SEK

58110
Lampbord, teak, 1950/60-tal.
Slutpris550 SEK