Punschbägare, 6+2 st, silver.
58129
Punschbägare, 6+2 st, silver.
Slutpris2 200 SEK
Silver, ett parti, bl.a uppläggningssked och askfat.
58135
Slutpris2 100 SEK
Fåtöljer, ett par, rotting, "Storsele", Ikea.
58176
Slutpris400 SEK
Diverse redskap, 13 st, bl.a Fiskars.
56650
Slutpris400 SEK
Lavoar och salongsbord, bemålat trä, 1900-tal.
58238
Slutpris350 SEK
Soffbord, 2 st, trä/metall, "Lövbacken", Ikea.
58241
Slutpris450 SEK
Luigi Bormioli, martiniglas, 12 st, Tiziano.
58303
Slutpris450 SEK
Tågbana i trä, ett parti.
58319
Tågbana i trä, ett parti.
Slutpris450 SEK
Dockhus samt möbler, ett parti.
58369
Slutpris750 SEK
Armbandsur, herr, Casio.
58373
Armbandsur, herr, Casio.
Slutpris550 SEK
Leksaker, 6 delar, plåt och textil, 1900-tal.
58385
Slutpris600 SEK
Skaftdammsugare och fönsterputsare, Electrolux.
58390
Slutpris350 SEK
Golvlampa, teak/mässing, 1900-talets andra hälft.
58400
Slutpris300 SEK
Matta, rölakan, ull, monogramsignerad CM.
57044
Slutpris2 100 SEK
Åsa Melin, akvarell, signerad, daterad 1990.
58417
Slutpris700 SEK
Rökverktyg, bl.a cigarrsnoppare av vildsvinstand och Ronson tändare.
58461
Slutpris550 SEK
Skrin och dosor, trä, allmoge, 1800/1900-tal.
58493
Slutpris450 SEK
Dosor, handsktöjare och kedja, 4 delar, silver 830/925, 1900-tal.
58503
Slutpris1 100 SEK
Fat och skålar, 4 delar, keramik, allmoge, 1800/1900-tal.
58527
Slutpris400 SEK
Skålar, keramik, 3 st, allmoge, 1800/1900-tal.
58528
Slutpris450 SEK
Samlarobjekt, ett parti, 1900-tal.
58552
Slutpris400 SEK
Väggplaklett, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
58571
Slutpris400 SEK
Dockor, 2 st, ett huvud i celluloid, 1900-talets första del.
58574
Slutpris550 SEK
Olle Alberius, relief, stengods, ''Kavalkad'', Rörstrand.
58573
Slutpris600 SEK
Tvättservis, 3 delar, flintgods, "Astrid", Rörstrand, 1900-talets första hälft.
58580
Slutpris450 SEK
Golvvas, porslin, Rosenthal.
58633
Golvvas, porslin, Rosenthal.
Slutpris400 SEK
Figurin, porslin, "dansande par", NAO by Lladro, Spanien.
58699
Slutpris450 SEK
Boris Ninemae, ''Ut till havs'', olja på duk, signerad.
58727
Slutpris4 300 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Bok, Gods och Gårdar, Skåne Västra Delen.
58771
Slutpris600 SEK
Symaskin, Singer.
58780
Symaskin, Singer.
Slutpris400 SEK
Klädhängare, teak/mässing, "Dekorativ", Skoglunds metallgjuteri, Anderstorp.
58785
Slutpris700 SEK
Kompressor, KGK Attack 241.
58854
Kompressor, KGK Attack 241.
Slutpris550 SEK
Bestickdelar, 6 st, silver, "Rosen".
58876
Slutpris950 SEK
Rullator, metall/plast, Trust Care.
58886
Slutpris350 SEK
Cura, Minky Maroon, tyngdfilt, 6 kg, och Pearl Classic, tyngdtäcke, 9 kg.
58902
Slutpris500 SEK
Bordslampa, glas och metall, art deco stil, Globen AB.
58970
Slutpris450 SEK
Fiskedrag m.m, ett parti, i fiskelåda, Woodstream.
58995
Slutpris450 SEK
Julpyramider, 2 st, trä, Tyskland, 1900-tal.
59021
Slutpris600 SEK
59022
Slutpris500 SEK
Ljusstakar, 1 par, malm, Ohlsson klockgjuteri, Ystad.
59032
Slutpris450 SEK
59056
Slutpris400 SEK
Förtärkare, Sonab R 4000-3.
59062
Förtärkare, Sonab R 4000-3.
Slutpris450 SEK
Matta, ull/bomull.
57762
Matta, ull/bomull.
Slutpris500 SEK
Sideboard, 4 lådor, 2 skåp, trä/metall, rokokostil, Blomstermåla möbelfabrik.
59116
Slutpris500 SEK
Vykort, ett parti, bl a svenska kyrkor och kungafamiljen.
59132
Slutpris450 SEK
Bockbord, gjutjärn/trä.
59151
Bockbord, gjutjärn/trä.
Slutpris800 SEK
Matta, Kashmir, handknuten, ull.
59164
Slutpris550 SEK
Skålar och vas, 4 delar, glas, Kosta Boda, Bertil Vallien, Kjell Engman och Ulrica Hydman Vallien.
59188
Slutpris500 SEK