58129
Punschbägare, 6+2 st, silver.
Slutpris2 200 SEK

58135
Silver, ett parti, bl.a uppläggningssked och askfat.
Slutpris2 100 SEK

58176
Fåtöljer, ett par, rotting, "Storsele", Ikea.
Slutpris400 SEK

56650
Diverse redskap, 13 st, bl.a Fiskars.
Slutpris400 SEK

58238
Lavoar och salongsbord, bemålat trä, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

58241
Soffbord, 2 st, trä/metall, "Lövbacken", Ikea.
Slutpris450 SEK

58303
Luigi Bormioli, martiniglas, 12 st, Tiziano.
Slutpris450 SEK

58319
Tågbana i trä, ett parti.
Slutpris450 SEK

58369
Dockhus samt möbler, ett parti.
Slutpris750 SEK

58373
Armbandsur, herr, Casio.
Slutpris550 SEK

58385
Leksaker, 6 delar, plåt och textil, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

58390
Skaftdammsugare och fönsterputsare, Electrolux.
Slutpris350 SEK

58400
Golvlampa, teak/mässing, 1900-talets andra hälft.
Slutpris300 SEK

57044
Matta, rölakan, ull, monogramsignerad CM.
Slutpris2 100 SEK

58417
Åsa Melin, akvarell, signerad, daterad 1990.
Slutpris700 SEK

58461
Rökverktyg, bl.a cigarrsnoppare av vildsvinstand och Ronson tändare.
Slutpris550 SEK

58493
Skrin och dosor, trä, allmoge, 1800/1900-tal.
Slutpris450 SEK

58503
Dosor, handsktöjare och kedja, 4 delar, silver 830/925, 1900-tal.
Slutpris1 100 SEK

58527
Fat och skålar, 4 delar, keramik, allmoge, 1800/1900-tal.
Slutpris400 SEK

58528
Skålar, keramik, 3 st, allmoge, 1800/1900-tal.
Slutpris450 SEK

58552
Samlarobjekt, ett parti, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

58571
Väggplaklett, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
Slutpris400 SEK

58574
Dockor, 2 st, ett huvud i celluloid, 1900-talets första del.
Slutpris550 SEK

58573
Olle Alberius, relief, stengods, ''Kavalkad'', Rörstrand.
Slutpris600 SEK

58580
Tvättservis, 3 delar, flintgods, "Astrid", Rörstrand, 1900-talets första hälft.
Slutpris450 SEK

58633
Golvvas, porslin, Rosenthal.
Slutpris400 SEK

58699
Figurin, porslin, "dansande par", NAO by Lladro, Spanien.
Slutpris450 SEK

58727
Boris Ninemae, ''Ut till havs'', olja på duk, signerad.
Slutpris4 300 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

58771
Bok, Gods och Gårdar, Skåne Västra Delen.
Slutpris600 SEK

58780
Symaskin, Singer.
Slutpris400 SEK

58785
Klädhängare, teak/mässing, "Dekorativ", Skoglunds metallgjuteri, Anderstorp.
Slutpris700 SEK

58854
Kompressor, KGK Attack 241.
Slutpris550 SEK

58876
Bestickdelar, 6 st, silver, "Rosen".
Slutpris950 SEK

58886
Rullator, metall/plast, Trust Care.
Slutpris350 SEK

58902
Cura, Minky Maroon, tyngdfilt, 6 kg, och Pearl Classic, tyngdtäcke, 9 kg.
Slutpris500 SEK

58970
Bordslampa, glas och metall, art deco stil, Globen AB.
Slutpris450 SEK

58995
Fiskedrag m.m, ett parti, i fiskelåda, Woodstream.
Slutpris450 SEK

59021
Julpyramider, 2 st, trä, Tyskland, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

59022
Slutpris500 SEK

59032
Ljusstakar, 1 par, malm, Ohlsson klockgjuteri, Ystad.
Slutpris450 SEK

59056
Slutpris400 SEK

59062
Förtärkare, Sonab R 4000-3.
Slutpris450 SEK

57762
Matta, ull/bomull.
Slutpris500 SEK

59116
Sideboard, 4 lådor, 2 skåp, trä/metall, rokokostil, Blomstermåla möbelfabrik.
Slutpris500 SEK

59132
Vykort, ett parti, bl a svenska kyrkor och kungafamiljen.
Slutpris450 SEK

59151
Bockbord, gjutjärn/trä.
Slutpris800 SEK

59164
Matta, Kashmir, handknuten, ull.
Slutpris550 SEK

59188
Skålar och vas, 4 delar, glas, Kosta Boda, Bertil Vallien, Kjell Engman och Ulrica Hydman Vallien.
Slutpris500 SEK