60224
Golvlampa, 2 ljuskällor, justerbara skärmar, metall/textil.
Slutpris350 SEK

60236
Littlest Pet Shop, leksaksfigurer, plast, ett parti, Hasbro.
Slutpris550 SEK

60240
Bakformar, ett parti.
Slutpris550 SEK

60241
Matta, Iran, handknuten, ull.
Slutpris650 SEK

60242
Slutpris450 SEK

43231
Drängaskåp med glasdörr, avlutad furu, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

43236
Väskställ, ett par, fällbara, trä, Vega.
Slutpris500 SEK

43242
Skrivbord med 3 lådor, furu, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

43270
Trädgårdsstolar, 4 st, trä, hopfällbara.
Slutpris850 SEK

43271
Dynor till trädgårdsmöbler, 4 st, textil, Jutlandia.
Slutpris500 SEK

43329
Taklampa, 3 ljuskällor, brons/glas, art deco, 1920/30-tal.
Slutpris1 900 SEK

43360
Miniatyrtåg, 3 delar, kristall/guldplätering, Swarovski.
Slutpris400 SEK

43363
Sam Larsson, stolar, ett par, skinn/krom, Dux.
Slutpris600 SEK

43390
Matta, ull, semiantik tekke, Turkmen.
Slutpris550 SEK

43473
Mårten Garbring, "Bohuslän", olja på duk, signerad, daterad -77.
Slutpris750 SEK

43480
Käpp, silver 830/trä, import, hundmotiv, 1900-talets första hälft.
Slutpris950 SEK

43494
Bordsunderrede, ett par, lackerad gjutjärn, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

43517
Matta, ull, handknuten, Hamadan, Persien.
Slutpris1 100 SEK

43537
Bokhylla, teakfanér, 1950/60-tal.
Slutpris600 SEK

43573
Segelduk/solsegel, creme white, obegagnad.
Slutpris350 SEK

43577
Trädgårdsredskap, ett parti.
Slutpris350 SEK

43598
Armband, silver 830, bismarck, 1974.
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK

43610
Tårtgafflar, 11 st, silver 830, "Princess", 1971.
Slutpris750 SEK

43782
Highballglas, 8 st, "Pippi", Walter Hickman, Kosta Boda.
Slutpris550 SEK

43792
Golvlampa, metall, 1900-talets andra hälft.
Slutpris250 SEK

43799
Musselmalet, vas , porslin, helblond nr 1016, Royal Copenhagen.
Slutpris450 SEK

43800
Dynvar, ett par, textil, allmoge-stil, 1900-talets slut.
Slutpris500 SEK

43801
Musselmalet, skål på fot, porslin, helblond nr 1023, Royal Copenhagen.
Slutpris600 SEK

43813
Slutpris600 SEK

43894
Snapsglas, 14 st, "Kekkerit", Timo Sarpaneva, Iittala.
Slutpris400 SEK

43895
Kolhämtare, koppar/mässing/porslin, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

43900
Musselmalet, lykta och fat, 1+2 st, porslin, No.504/1004/55530.
Slutpris450 SEK

43910
Trädgårdsbord, teak, Jutlandia.
Slutpris500 SEK

44037
Ljusstakar och ljuslyktor, 17 delar, glas, bl.a Orrefors.
Slutpris300 SEK

44081
Kompressor, 2.5hk, Race.
Slutpris500 SEK

44094
Moccamaster Clubline, kaffebryggare, 10 koppar.
Slutpris450 SEK

44106
Gameboy Advance med 8 spel, Nintendo.
Slutpris550 SEK

44120
Chokladkoppar med fat, 3 delar, samt 2 assietter, porslin, "Antik", Bing & Gröndahl.
Slutpris600 SEK

44139
Serveringsvagn, 2-hyllplan, mässing/glas, 1900-talets andra hälft.
Slutpris300 SEK

44141
Stekhäll, emaljerad stål, Hällmark.
Slutpris450 SEK

44193
Block och talja till segelfartyg, metall/trä.
Slutpris500 SEK

44196
Batteriladdare, mutterdragare och slipmaskin, bl.a Black&Decker.
Slutpris300 SEK

44202
Jacek Mieliwodzki, "I bokskogen", olja på duk, signerad.
Slutpris850 SEK

44224
Pokal, silver 830, 1945.
Slutpris3 300 SEK

44334
Golvlampor, 4 st, LED, metall, IKEA.
Slutpris250 SEK

44336
Herrbetjänt på hjul, trä/metall, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

44337
Karaff, keramik, Scheurich, Västtyskland.
Slutpris300 SEK

44356
Ring, 18K guld, vikt: 1,8 gram.
Slutpris900 SEK