Kategorier

Avslutad
Figurin, porslin, Wallendorf.
45746
Figurin, porslin, Wallendorf.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Tobakiana, bl. a. Georg Jensen.
45761
Tobakiana, bl. a. Georg Jensen.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Servisdelar, 22 delar, flintgods, "Röd fasan", Old Gustavsberg.
45821
Servisdelar, 22 delar, flintgods, "Röd fasan", Old Gustavsberg.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Spjutspets, flinta, ca äldre stenåldern (10000-4100 f.kr.)
45831
Spjutspets, flinta, ca äldre stenåldern (10000-4100 f.kr.)
Slutpris1 600 SEK
Avslutad
Boulespel, 3 st..
45876
Boulespel, 3 st..
Slutpris400 SEK
Avslutad
Bokmärkessamling, ett parti.
45903
Bokmärkessamling, ett parti.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Agavekaktus.
45929
Agavekaktus.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Avfuktare, Woods.
45931
Avfuktare, Woods.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Bandspelare, Sony TC-270.
45949
Bandspelare, Sony TC-270.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Bijouterier, ett parti.
45963
Bijouterier, ett parti.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Cykel, 18", Monark, 1900-talets andra hälft.
44352
Cykel, 18", Monark, 1900-talets andra hälft.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Plädar, ett par, ull.
45998
Plädar, ett par, ull.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Figurin, porslin,  Wallendorf, Tyskland.
46004
Figurin, porslin, Wallendorf, Tyskland.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Vykort, ett parti.
46020
Vykort, ett parti.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Ölglas, 16 st, Lasse Åberg, signerade.
46023
Ölglas, 16 st, Lasse Åberg, signerade.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Ulrica Hydman-Vallien, skål, glas, ''Caramba'', Kosta Boda.
46058
Ulrica Hydman-Vallien, skål, glas, ''Caramba'', Kosta Boda.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Smycken, 4 st, silver 830-925 samt ett pärlhalsband.
46068
Smycken, 4 st, silver 830-925 samt ett pärlhalsband.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Glödlampor, ett parti, mestadels obegagnade.
46098
Glödlampor, ett parti, mestadels obegagnade.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Matservis, 81 delar, porslin, Thomas Bavaria, Tyskland.
46106
Matservis, 81 delar, porslin, Thomas Bavaria, Tyskland.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Marianne Westman, salt och pepparkar, porslin, ''Picknick'', Rörstrand.
46263
Marianne Westman, salt och pepparkar, porslin, ''Picknick'', Rörstrand.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Väggskåp med låda, trä, 1800/1900-tal.
46271
Väggskåp med låda, trä, 1800/1900-tal.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Schumann Arzberg, bestickservis, 27 delar, porslin/rostfritt stål, julmotiv, Christineholm Fyrklövern.
46273
Schumann Arzberg, bestickservis, 27 delar, porslin/rostfritt stål, julmotiv, Christineholm Fyrklövern.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Musselmalet, ströare, 2 st, porslin, halvblond, Royal Copenhagen
46276
Musselmalet, ströare, 2 st, porslin, halvblond, Royal Copenhagen
Slutpris450 SEK
Avslutad
Matta, Kina, ull, Nessims.
46295
Matta, Kina, ull, Nessims.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Matta, ull, Original Kasthall.
46304
Matta, ull, Original Kasthall.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Matta, ull, Kirman-Super.
46383
Matta, ull, Kirman-Super.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Halvmånebord, avlutad furu.
45885
Halvmånebord, avlutad furu.
Slutpris750 SEK
Avslutad
Matta, ull, Kirman-Super.
46390
Matta, ull, Kirman-Super.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Stol, "Tripp Trapp", trä, Stokke.
46471
Stol, "Tripp Trapp", trä, Stokke.
Slutpris700 SEK
Avslutad
Tomtar, ett par, Rolf Berg, keramik, signerade.
46473
Tomtar, ett par, Rolf Berg, keramik, signerade.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Torkställningar, 3 st.
46487
Torkställningar, 3 st.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Hylla, trä,"Hemmets 
lycka är förnöjsamhet".
46559
Hylla, trä,"Hemmets lycka är förnöjsamhet".
Slutpris600 SEK
Avslutad
Yxa & servettringar m.m., 12 delar.
46553
Yxa & servettringar m.m., 12 delar.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Kniv med slida, KJ Eriksson, Mora.
46587
Kniv med slida, KJ Eriksson, Mora.
Slutpris700 SEK
Avslutad
Mobiltelefoner, 3 st, Samsung/Huawei/Motorola, samt Sony Smartband.
46605
Mobiltelefoner, 3 st, Samsung/Huawei/Motorola, samt Sony Smartband.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Överhandsfräs, Elu MOF 96, med tillbehör.
46616
Överhandsfräs, Elu MOF 96, med tillbehör.
Slutpris850 SEK
Avslutad
Såsskål/båtskål, silver, 1900-tal.
46640
Såsskål/båtskål, silver, 1900-tal.
Slutpris3 200 SEK
Avslutad
Banjo, Levin.
45347
Banjo, Levin.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Bertil Vallien, "Satellite", pokaler, 2 st, glas, Kosta Boda, signerade.
46690
Bertil Vallien, "Satellite", pokaler, 2 st, glas, Kosta Boda, signerade.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Bert Håge Häverö, "Midsommar i Skärgården", litografi 198/360, signerad.
45504
Bert Håge Häverö, "Midsommar i Skärgården", litografi 198/360, signerad.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Karl Arthur Fredriksson, miniatyrvaser, 3 st, keramik, signerade.
46761
Karl Arthur Fredriksson, miniatyrvaser, 3 st, keramik, signerade.
Slutpris400 SEK
Avslutad
John Andersson, miniatyrvaser, 3 st, Höganäs, signerade.
46766
John Andersson, miniatyrvaser, 3 st, Höganäs, signerade.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Vägglampor, mässing/glas, Garali Impex.
46799
Vägglampor, mässing/glas, Garali Impex.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Gitarr, Landola SL-25, Finland.
46801
Gitarr, Landola SL-25, Finland.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Ljusstake, porslin, "God Jul", Rörstrand.
46838
Ljusstake, porslin, "God Jul", Rörstrand.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Lisa Bauer, "Maskrosfat", skålfat, glas, Kosta Boda, signerad.
46850
Lisa Bauer, "Maskrosfat", skålfat, glas, Kosta Boda, signerad.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Keyboard, Roland E-86, med stativ.
46951
Keyboard, Roland E-86, med stativ.
Slutpris750 SEK
Avslutad
Tomte med lykta, plast.
46952
Tomte med lykta, plast.
Slutpris450 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.