SV
Flest antal bud

45746
Figurin, porslin, Wallendorf.
Slutpris350 SEK

45761
Tobakiana, bl. a. Georg Jensen.
Slutpris550 SEK

45821
Servisdelar, 22 delar, flintgods, "Röd fasan", Old Gustavsberg.
Slutpris650 SEK

45831
Spjutspets, flinta, ca äldre stenåldern (10000-4100 f.kr.)
Slutpris1 600 SEK

45876
Boulespel, 3 st..
Slutpris400 SEK

45903
Bokmärkessamling, ett parti.
Slutpris550 SEK

45929
Agavekaktus.
Slutpris500 SEK

45931
Avfuktare, Woods.
Slutpris600 SEK

45949
Bandspelare, Sony TC-270.
Slutpris600 SEK

45963
Bijouterier, ett parti.
Slutpris400 SEK

44352
Cykel, 18", Monark, 1900-talets andra hälft.
Slutpris300 SEK

45998
Plädar, ett par, ull.
Slutpris350 SEK

46004
Figurin, porslin, Wallendorf, Tyskland.
Slutpris500 SEK

46020
Vykort, ett parti.
Slutpris400 SEK

46023
Ölglas, 16 st, Lasse Åberg, signerade.
Slutpris650 SEK

46058
Ulrica Hydman-Vallien, skål, glas, ''Caramba'', Kosta Boda.
Slutpris400 SEK

46068
Smycken, 4 st, silver 830-925 samt ett pärlhalsband.
Slutpris450 SEK

46098
Glödlampor, ett parti, mestadels obegagnade.
Slutpris300 SEK

46106
Matservis, 81 delar, porslin, Thomas Bavaria, Tyskland.
Slutpris500 SEK

46263
Marianne Westman, salt och pepparkar, porslin, ''Picknick'', Rörstrand.
Slutpris550 SEK

46271
Väggskåp med låda, trä, 1800/1900-tal.
Slutpris300 SEK

46273
Schumann Arzberg, bestickservis, 27 delar, porslin/rostfritt stål, julmotiv, Christineholm Fyrklövern.
Slutpris500 SEK

46276
Musselmalet, ströare, 2 st, porslin, halvblond, Royal Copenhagen
Slutpris450 SEK

46295
Matta, Kina, ull, Nessims.
Slutpris400 SEK

46304
Matta, ull, Original Kasthall.
Slutpris500 SEK

46383
Matta, ull, Kirman-Super.
Slutpris350 SEK

45885
Halvmånebord, avlutad furu.
Slutpris750 SEK

46390
Matta, ull, Kirman-Super.
Slutpris350 SEK

46471
Stol, "Tripp Trapp", trä, Stokke.
Slutpris700 SEK

46473
Tomtar, ett par, Rolf Berg, keramik, signerade.
Slutpris350 SEK

46487
Torkställningar, 3 st.
Slutpris225 SEK

46559
Hylla, trä,"Hemmets
lycka är förnöjsamhet".
Slutpris600 SEK

46553
Yxa & servettringar m.m., 12 delar.
Slutpris500 SEK

46587
Kniv med slida, KJ Eriksson, Mora.
Slutpris700 SEK

46605
Mobiltelefoner, 3 st, Samsung/Huawei/Motorola, samt Sony Smartband.
Slutpris650 SEK

46616
Överhandsfräs, Elu MOF 96, med tillbehör.
Slutpris850 SEK

46640
Såsskål/båtskål, silver, 1900-tal.
Slutpris3 200 SEK

45347
Banjo, Levin.
Slutpris400 SEK

46690
Bertil Vallien, "Satellite", pokaler, 2 st, glas, Kosta Boda, signerade.
Slutpris400 SEK

45504
Bert Håge Häverö, "Midsommar i Skärgården", litografi 198/360, signerad.
Slutpris600 SEK

46761
Karl Arthur Fredriksson, miniatyrvaser, 3 st, keramik, signerade.
Slutpris400 SEK

46766
John Andersson, miniatyrvaser, 3 st, Höganäs, signerade.
Slutpris400 SEK

46799
Vägglampor, mässing/glas, Garali Impex.
Slutpris450 SEK

46801
Gitarr, Landola SL-25, Finland.
Slutpris300 SEK

46838
Ljusstake, porslin, "God Jul", Rörstrand.
Slutpris550 SEK

46850
Lisa Bauer, "Maskrosfat", skålfat, glas, Kosta Boda, signerad.
Slutpris650 SEK

46951
Keyboard, Roland E-86, med stativ.
Slutpris750 SEK

46952
Tomte med lykta, plast.
Slutpris450 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


