46972
Matbord, laminatskiva/metallfot, "Miles", Mio.
Slutpris500 SEK

46986
Stegpall, metall, Lindqvist Verkstads AB.
Slutpris600 SEK

46990
Bänk, bemålat trä.
Slutpris400 SEK

47071
Silversmycken, 11 delar.
Slutpris650 SEK

47116
Ola Billgren, "Trädgård", litografi nr 214/250, signerad, daterad 69.
Slutpris1 300 SEK

47140
Gavlar, ett par, gjutjärn, för utomhusbruk, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

47181
Ring, guld 18k, 1957.
Slutpris1 000 SEK

47205
Klädhängare, trä/metall.
Slutpris950 SEK

47234
Porslinsknoppar, 200 st, mässingsdetaljer, runda, "Elito", Corvino.
Slutpris400 SEK

47281
Snurrfåtölj med fotpall, textil/trä.
Slutpris300 SEK

47289
Tandberg, förstärkare, TR 1000, och ett par högtalare, TL 5010.
Slutpris750 SEK

47292
Carsten Jörgensen, "Naoko", tekanna, metall, Bodum.
Slutpris350 SEK

47351
Ring, guld 18k, 1943.
Slutpris2 200 SEK

47400
Folke Arström, shaker, nysilver, art deco, GAB, 1930-tal.
Slutpris750 SEK

47447
Leksaksfordon med figuriner, 1912 Rolls Royce Silver Ghost, Corgi Toys Hardy Boys 805, Storbritannien.
Slutpris1 600 SEK

47459
Vattekanna, koppar, 1900-talets mitt.
Slutpris350 SEK

47477
Karameller, 24 stycken, konstglas.
Slutpris500 SEK

47521
Taklampa, blyinfattat glas.
Slutpris400 SEK

47699
Glasservisdelar, 11 st, slipat överfångsglas.
Slutpris350 SEK

47704
Tapetserarbord, trä.
Slutpris400 SEK

47710
Öronlappsfåtölj, textil.
Slutpris750 SEK

47740
Tage Olofsson, skåp, teak, Ulferts, Tibro, 1960-tal.
Slutpris450 SEK

47746
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad G. Jacobsson, daterad 1915.
Slutpris300 SEK

47768
Soffbord med utdragbar skiva, teak, 1950/60-tal.
Slutpris500 SEK

47762
Golvur, sk Moraklocka, bemålat trä, märkt "Anno 1793".
Slutpris450 SEK

47787
Tobaksburk, gjutjärn, "Inter Bibendum Large Fumandum 1800", 1900-tal.
Slutpris250 SEK

47793
Golvljusstake för 4 ljus, gjutjärn, Qvesarum, 1900-talets slut.
Slutpris1 100 SEK

47812
Piedestal, metall.
Slutpris350 SEK

47848
Thorvald Marthinsen, ljusstakar, ett par, silver, Norge, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

47854
Figurin, porslin, Wallendorf.
Slutpris350 SEK

47896
Wilhelm Kåge, "Pyro", ugnsfasta formar, porslin, 3 st, Gustavsberg.
Slutpris300 SEK

47905
Fruktkross/kvarn, metall.
Slutpris550 SEK

47917
Ljuststakar och skulptur, trä/metall.
Slutpris450 SEK

47920
Henri Lloyd, herrjacka, strl XXL, fodrad.
Slutpris350 SEK

47941
Svant Skogh, stolar, 6 st, bok, Gottfrid Karlsson och söner stolfabrik.
Slutpris350 SEK

47952
Madeleine Pyk, tillskriven, olja på åra.
Slutpris650 SEK

47963
Pokemonkort och seriemagasin m.m, ett parti.
Slutpris450 SEK

47998
Gryta, emaljerad gjutjärn.
Slutpris400 SEK

48002
Speceri-/kryddhylla, trä, skäppor i grönt glas, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

48021
Espressomaskin, Sjöstrand, för kapslar, rostfritt stål.
Slutpris1 200 SEK

48053
Trappstege, aluminium, Wibe VHS 2020-4.
Slutpris450 SEK

48086
Etikettskrivare, Zebra GX430t, samt kablar.
Slutpris600 SEK

48098
Stenar m.m, ett parti.
Slutpris400 SEK

48114
Diverse tenn, ett parti, bl.a Scandia Tenn.
Slutpris550 SEK

48113
Speglar, väggdekoration, bordslampa, 4 delar, mässing/trä.
Slutpris750 SEK

48132
Muggar och skål, 7 delar, porslin, "Swedish Grace", Rörstrand.
Slutpris600 SEK

48133
Ytterfoder, 2 st, porslin, "Prins Eugens Waldemarsudde", Gustavsberg.
Slutpris600 SEK

48184
LP-skivor, ett parti, blandat.
Slutpris550 SEK