50018
Slutpris300 SEK
Trappstege, aluminium, hopfällbar, Scando.
50024
Slutpris350 SEK
Trasmattor, 7 st, textil.
50043
Trasmattor, 7 st, textil.
Slutpris450 SEK
Börge Lindau, "Blå Station", metall/trä, 2007.
50067
Slutpris850 SEK
Pussel, 5 st, 1000 bitar, "Puzzle what you see", Wasgij.
50083
Slutpris450 SEK
50084
Slutpris450 SEK
50085
Slutpris550 SEK
Karin Nathorst Westfelt, olja på duk, monogramsignerad, daterad -46.
50086
Slutpris650 SEK
Carl Larsson, efter, "Två systrar", etsning.
50090
Slutpris500 SEK
Åke Arenhill, litografi 17/300, signerad.
50091
Slutpris850 SEK
Modellskepp, trä.
50099
Modellskepp, trä.
Slutpris400 SEK
Balja, koppar.
50101
Balja, koppar.
Slutpris400 SEK
Stege, trä, hopfällbar, 1900-tal.
50111
Slutpris350 SEK
Mikrofoner m.m, ett parti, i väska, bl.a AKG Acoustics och TSM.
50115
Slutpris450 SEK
Bordslampor, ett par, glas/mässing.
50131
Slutpris500 SEK
Trädgårdsbord/piedestal, gjutjärn.
50142
Slutpris800 SEK
Rullator, NRS.
50160
Rullator, NRS.
Slutpris700 SEK
Gunnar Nylund, skål, stengods, harpälsglasyr, Rörstrand.
50211
Slutpris1 100 SEK
Pallar och kista, 4 delar, trä.
50265
Slutpris500 SEK
Modelltåg, hus, m.m, ett parti, Märklin.
50279
Slutpris400 SEK
Armlänstolar, ett par, gustaviansk stil, trä/textil, 1900-tal.
50290
Slutpris300 SEK
Matbord med Perstorpsskiva, 1950/60-tal.
50293
Slutpris400 SEK
Modellbåt och bok, S/S Skibladner,  1856.
50306
Slutpris650 SEK
Trädgårdsdekorationer, klot, 2 st, glaserad keramik, samtida.
50339
Slutpris450 SEK
Mumin, serveringsfat, porslin, ''Vänskap'', Arabia.
50386
Slutpris350 SEK
Biografstol, trä/textil, 1950/60-tal.
50391
Slutpris300 SEK
Mats Nyman, skulptur, päron, stengods, signerad.
50394
Slutpris350 SEK
Ulla Procopé, "Ruska", matservis, 46 delar, stengods, Arabia.
50418
Slutpris450 SEK
Ulla Procopé, "Ruska", kaffe- och teservis, 40 delar, stengods, Arabia.
50420
Slutpris400 SEK
Trädgårdsgrupp, bord och 2 stolar.
50438
Slutpris350 SEK
Verktygsskåp till arbetsbil, metall/plast, System Edström.
50469
Slutpris1 000 SEK
Sideboard med spegel, 2 delar, trä, 2010-tal.
50475
Slutpris400 SEK
Pär Gunnar Thelander, etsning nr 2/20, signerad.
50484
Slutpris350 SEK
Stolar, 11 st, trä/metall, stabelbara.
50501
Slutpris350 SEK
Kartor, ett parti, Generalstabens Litografiska Anstalt Stockholm, 1900-talets början.
50509
Slutpris350 SEK
Takfotogenlampa, majolika, elektrifierad, 6 ljuspunkter, omkring 1900.
50533
Slutpris350 SEK
Taklampor, 2 st, plåt, 1900-talets andra hälft.
50591
Slutpris500 SEK
Gunnar Ander, ljusstakar, 3 st, mässing/glas, Ystad Metall.
50596
Slutpris300 SEK
Fredrik Holm, matskedar, 9 st, silver, Helsingborg, 1874.
50621
Slutpris1 300 SEK
Ljuskrona, rokokostil, glasprismor/mässing, 8 ljuspunkter, 1900-talets andra hälft.
50651
Slutpris400 SEK
Kaffeservis, 25 delar, porslin, ''Blå Måsen'', Bing & Gröndahl, Danmark.
50652
Slutpris500 SEK
Taklampa, senjugend,  mässing, 4 ljuspunkter, 1900-talets första hälft.
50654
Slutpris850 SEK
Märklin, räls, modelltåg, m.m, ett parti, bl.a 3090.
50699
Slutpris500 SEK
Fleischmann, räls, modelltåg, m.m, ett parti.
50701
Slutpris700 SEK
Stig Lindberg, matservisdelar, 15 delar, stengods, "Terma", Gustavsberg.
50713
Slutpris550 SEK
Wilke Adolfsson, vinglas, 4 st, glas, signerade, daterade 1991/92/93.
50755
Slutpris350 SEK
Sybord med låda, björk, 1900-tal.
50766
Slutpris600 SEK
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Tiger'' ur serien Afrika. Gustavsberg.
50798
Slutpris900 SEK