Vattenkokare och matberedare, Severin och Kenwood.
52875
Slutpris450 SEK
Bertil Berntsson, olja på duk, signerad.
52908
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Fårskinnsjacka, herr, storlek 54.
52957
Slutpris300 SEK
Timo Sarpaneva, ölglas, 12 st, "Kekkerit", Iittala.
52958
Slutpris500 SEK
Mat/kaffe/teservis, 85 delar, porslin, "Vatikan", Pirken Hammer.
52960
Slutpris300 SEK
Fiskerullar, spön m.m, ett parti, bl.a Abu.
52976
Slutpris350 SEK
Farzin Ghoreishi, matta, Gabbeh, handtuftad,  ull, med monogram FG.
52988
Slutpris500 SEK
Sortimentskåp, korslaser, hylsnyckelsats m.m, ett parti.
52997
Slutpris400 SEK
Hasse Andersson, litografier, 4 st, signerade.
53007
Slutpris450 SEK
Volvo, tavla med silverplaketter m.m, 4 delar.
53019
Slutpris450 SEK
Metalldetektor, plast.
53054
Metalldetektor, plast.
Slutpris300 SEK
Kaffeservis, 31 delar, porslin, ''Blå Måsen'', Bing & Gröndahl.
53056
Slutpris450 SEK
Barbro Widholm, "Blåsippor", olja på pannå, signerad, daterad -90.
53080
Slutpris450 SEK
Ljusstakar, 8 st, gjutjärn, Tom Stepp, Skeppshult.
53094
Slutpris350 SEK
Figurin, porslin, Goebel.
53106
Figurin, porslin, Goebel.
Slutpris450 SEK
Taklampa, 6 ljuspunkter, mässing/glas, Emil Stejnar, Österrike.
53144
Slutpris450 SEK
Karmstol, trä/textil, Lysberg & Hansen, Kgl. Hofleverandør, Köpenhamn, Danmark, 1900-tal.
53150
Slutpris300 SEK
Tennföremål, ett parti.
53207
Tennföremål, ett parti.
Slutpris850 SEK
Nils Fougstedt, tillskriven, C.G. Hallberg, handspegel med delfin, art deco, 1930-tal.
53208
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
Transportbackar, 2 st, trä.
53220
Transportbackar, 2 st, trä.
Slutpris225 SEK
Stig Lindberg, "Karneval", vas, fajans, Studiohanden, Gustavsberg.
53250
Slutpris500 SEK
Krus, 5 st, stengods, bl.a Höganäs.
53256
Slutpris400 SEK
Ljusstakar och vägglampett, 8 delar, olika metaller.
53275
Slutpris400 SEK
Coupeskålar, 11 st, glas,1900-tal.
53307
Slutpris350 SEK
Skiftnycklar m.m, ett parti, bl.a , Bahco.
53315
Slutpris650 SEK
Oidentifierad konstnär, "Fiskargubbe", olja på duk, otydligt signerad.
53319
Slutpris500 SEK
Stereo-receiver, Sonab R-4000-2.
52552
Slutpris600 SEK
Pallkragar, 6 st, 114x74 cm.
53408
Pallkragar, 6 st, 114x74 cm.
Slutpris400 SEK
Figurin, keramik, Llardo.
53435
Figurin, keramik, Llardo.
Slutpris850 SEK
Carl Fagerlund, bordslampa, glas/mässing, Orrefors.
53497
Slutpris650 SEK
Telefonhylla, teak/metall, 1950/60-tal.
53504
Slutpris400 SEK
Figuriner, 5 st, fåglar, porslin, bl.a Goebel.
53527
Slutpris250 SEK
Bordsur, nyrokoko, brons, 1800-tal.
53534
Slutpris900 SEK
Ljusstakar, figurin m.m, 6 delar, porslin, bl.a Von Schierholz, Tyskland.
53607
Slutpris750 SEK
Oidentifierad konstnär, blandteknik, otydligt signerad.
53616
Slutpris350 SEK
Ralf Arzt, litografi 43/250, signerad.
53619
Slutpris700 SEK
Emaljföremål, ett parti, Kockums.
53640
Slutpris650 SEK
Vicke Lindstrand, skål på fot, ''Kantarell'', Kosta, signerad.
53694
Slutpris850 SEK
Dahliaknölar, ett parti, röda.
53821
Slutpris350 SEK
Piedestal med skiva i Kolmårdsmarmor, 1900-tal.
53773
Slutpris850 SEK
Kylbox, plast, Carwise.
53793
Kylbox, plast, Carwise.
Slutpris300 SEK
Bordslampor, ett par, metall, samtida.
53792
Slutpris550 SEK
Tvättfat och tvålhållare, metall, Marocko.
53858
Slutpris350 SEK
Köksverktygsset, 9 delar, rostfritt stål, Novaline.
53912
Slutpris450 SEK
Kaffeservis, 24 delar , porslin, "Ballerina", Bing & Gröndahl.
53930
Slutpris300 SEK
Kylskåp, 91 liter, Klarstein.
53958
Kylskåp, 91 liter, Klarstein.
Slutpris600 SEK
Bockar, 2 st, metall/trä, hopfällbara.
53961
Slutpris250 SEK
Kaffeskedar m.m, 14 delar, silver, ''Rosen'', Gewe.
53962
Slutpris1 000 SEK