52875
Vattenkokare och matberedare, Severin och Kenwood.
Slutpris450 SEK

52908
Bertil Berntsson, olja på duk, signerad.
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK

52957
Fårskinnsjacka, herr, storlek 54.
Slutpris300 SEK

52958
Timo Sarpaneva, ölglas, 12 st, "Kekkerit", Iittala.
Slutpris500 SEK

52960
Mat/kaffe/teservis, 85 delar, porslin, "Vatikan", Pirken Hammer.
Slutpris300 SEK

52976
Fiskerullar, spön m.m, ett parti, bl.a Abu.
Slutpris350 SEK

52988
Farzin Ghoreishi, matta, Gabbeh, handtuftad, ull, med monogram FG.
Slutpris500 SEK

52997
Sortimentskåp, korslaser, hylsnyckelsats m.m, ett parti.
Slutpris400 SEK

53007
Hasse Andersson, litografier, 4 st, signerade.
Slutpris450 SEK

53019
Volvo, tavla med silverplaketter m.m, 4 delar.
Slutpris450 SEK

53054
Metalldetektor, plast.
Slutpris300 SEK

53056
Kaffeservis, 31 delar, porslin, ''Blå Måsen'', Bing & Gröndahl.
Slutpris450 SEK

53080
Barbro Widholm, "Blåsippor", olja på pannå, signerad, daterad -90.
Slutpris450 SEK

53094
Ljusstakar, 8 st, gjutjärn, Tom Stepp, Skeppshult.
Slutpris350 SEK

53106
Figurin, porslin, Goebel.
Slutpris450 SEK

53144
Taklampa, 6 ljuspunkter, mässing/glas, Emil Stejnar, Österrike.
Slutpris450 SEK

53150
Karmstol, trä/textil, Lysberg & Hansen, Kgl. Hofleverandør, Köpenhamn, Danmark, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

53207
Tennföremål, ett parti.
Slutpris850 SEK

53208
Nils Fougstedt, tillskriven, C.G. Hallberg, handspegel med delfin, art deco, 1930-tal.
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK

53220
Transportbackar, 2 st, trä.
Slutpris225 SEK

53250
Stig Lindberg, "Karneval", vas, fajans, Studiohanden, Gustavsberg.
Slutpris500 SEK

53256
Krus, 5 st, stengods, bl.a Höganäs.
Slutpris400 SEK

53275
Ljusstakar och vägglampett, 8 delar, olika metaller.
Slutpris400 SEK

53307
Coupeskålar, 11 st, glas,1900-tal.
Slutpris350 SEK

53315
Skiftnycklar m.m, ett parti, bl.a , Bahco.
Slutpris650 SEK

53319
Oidentifierad konstnär, "Fiskargubbe", olja på duk, otydligt signerad.
Slutpris500 SEK

52552
Stereo-receiver, Sonab R-4000-2.
Slutpris600 SEK

53408
Pallkragar, 6 st, 114x74 cm.
Slutpris400 SEK

53435
Figurin, keramik, Llardo.
Slutpris850 SEK

53497
Carl Fagerlund, bordslampa, glas/mässing, Orrefors.
Slutpris650 SEK

53504
Telefonhylla, teak/metall, 1950/60-tal.
Slutpris400 SEK

53527
Figuriner, 5 st, fåglar, porslin, bl.a Goebel.
Slutpris250 SEK

53534
Bordsur, nyrokoko, brons, 1800-tal.
Slutpris900 SEK

53607
Ljusstakar, figurin m.m, 6 delar, porslin, bl.a Von Schierholz, Tyskland.
Slutpris750 SEK

53616
Oidentifierad konstnär, blandteknik, otydligt signerad.
Slutpris350 SEK

53619
Ralf Arzt, litografi 43/250, signerad.
Slutpris700 SEK

53640
Emaljföremål, ett parti, Kockums.
Slutpris650 SEK

53694
Vicke Lindstrand, skål på fot, ''Kantarell'', Kosta, signerad.
Slutpris850 SEK

53821
Dahliaknölar, ett parti, röda.
Slutpris350 SEK

53773
Piedestal med skiva i Kolmårdsmarmor, 1900-tal.
Slutpris850 SEK

53793
Kylbox, plast, Carwise.
Slutpris300 SEK

53792
Bordslampor, ett par, metall, samtida.
Slutpris550 SEK

53858
Tvättfat och tvålhållare, metall, Marocko.
Slutpris350 SEK

53912
Köksverktygsset, 9 delar, rostfritt stål, Novaline.
Slutpris450 SEK

53930
Kaffeservis, 24 delar , porslin, "Ballerina", Bing & Gröndahl.
Slutpris300 SEK

53958
Kylskåp, 91 liter, Klarstein.
Slutpris600 SEK

53961
Bockar, 2 st, metall/trä, hopfällbara.
Slutpris250 SEK

53962
Kaffeskedar m.m, 14 delar, silver, ''Rosen'', Gewe.
Slutpris1 000 SEK