Kategorier

Avslutad
Sittgrupp, 4 delar, bambu, samtida.
53996
Sittgrupp, 4 delar, bambu, samtida.
Slutpris700 SEK
Avslutad
Trädgårdsmöbler, 4 delar, bemålat trä.
53997
Trädgårdsmöbler, 4 delar, bemålat trä.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Handväskor, 4 st, skinn, bl.a Lancaster.
54017
Handväskor, 4 st, skinn, bl.a Lancaster.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Vedställ, smide, 1900-tal.
54077
Vedställ, smide, 1900-tal.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Ryamatta, 1970-tal.
53394
Ryamatta, 1970-tal.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Matservisdelar, 52 st, flintgods, "Willow", Gustavsberg.
54155
Matservisdelar, 52 st, flintgods, "Willow", Gustavsberg.
Slutpris800 SEK
Avslutad
Bestickservis, 83 delar, nysilver, ''Amsterdam''.
54225
Bestickservis, 83 delar, nysilver, ''Amsterdam''.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Sideboard, trä, Jysk, samtida.
54251
Sideboard, trä, Jysk, samtida.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Tång och saltkar, 3 delar, silver/glas.
54253
Tång och saltkar, 3 delar, silver/glas.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Bordsfotogenlampa, mässing/trä/glas, Kosmos Brenner.
54297
Bordsfotogenlampa, mässing/trä/glas, Kosmos Brenner.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Brosch/hänge till folkdräkt, metall, filigranarbete.
54319
Brosch/hänge till folkdräkt, metall, filigranarbete.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Moccaskedar, 12 st, silver, 1949.
54332
Moccaskedar, 12 st, silver, 1949.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Skålar, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
54396
Skålar, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
54420
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Kaffeservisdelar, 15 delar, benporslin, Blå Blom", Old Gustavsberg.
54458
Kaffeservisdelar, 15 delar, benporslin, Blå Blom", Old Gustavsberg.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Krus och skålar, 5 delar, stengods, bl.a Höganäs.
54498
Krus och skålar, 5 delar, stengods, bl.a Höganäs.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Byrå, 5 lådor, bemålat trä, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
54538
Byrå, 5 lådor, bemålat trä, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Träskulpturer, fåglar, 4 delar.
54539
Träskulpturer, fåglar, 4 delar.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Stringhylla, 3-plan, teak/metall.
54553
Stringhylla, 3-plan, teak/metall.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Symaskin, Husqvarna Automatic, CI 21.
54554
Symaskin, Husqvarna Automatic, CI 21.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Bord med låda, avlutad furu.
54560
Bord med låda, avlutad furu.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Fiskservis, 15 delar, porslin, Karlskrona Upsala-Ekeby.
54563
Fiskservis, 15 delar, porslin, Karlskrona Upsala-Ekeby.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Bockbord med klaffar, avlutad furu, 1900-tal.
54568
Bockbord med klaffar, avlutad furu, 1900-tal.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Stege, trä, hopfällbar.
54601
Stege, trä, hopfällbar.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Ljusstakar, ett par, silverpläterade, England.
54605
Ljusstakar, ett par, silverpläterade, England.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Christian Dior, scarf, silke.
54611
Christian Dior, scarf, silke.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
54644
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
54655
Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Väggur och barometer, trä/glas.
54681
Väggur och barometer, trä/glas.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Ulf Trotzig, färgetsning, Èpreuve d´artiste, signerad.
54688
Ulf Trotzig, färgetsning, Èpreuve d´artiste, signerad.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Frans Lundberg, olja på pannå, signerad.
54704
Frans Lundberg, olja på pannå, signerad.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Kaffeservis, 36 delar, porslin, ''Flora Alpina'', Svaneholm.
54713
Kaffeservis, 36 delar, porslin, ''Flora Alpina'', Svaneholm.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Gösta Calmeyer, olja på duk, signerad.
54726
Gösta Calmeyer, olja på duk, signerad.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Verktygstavla med verktyg.
54744
Verktygstavla med verktyg.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Dockskåp med dockor och möbler, ett parti, Lundby
54762
Dockskåp med dockor och möbler, ett parti, Lundby
Slutpris550 SEK
Avslutad
Kruka, glaserad keramik.
54779
Kruka, glaserad keramik.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Sidobord med 3 lådor, trä, mässingsdetaljer, gustaviansk stil, 1900-tal.
54789
Sidobord med 3 lådor, trä, mässingsdetaljer, gustaviansk stil, 1900-tal.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Sidobord med låda, 2 hyllplan, trä, mässingsdetaljer, 1900-tal.
54791
Sidobord med låda, 2 hyllplan, trä, mässingsdetaljer, 1900-tal.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Böcker, 4 st, Bauhaus.
54806
Böcker, 4 st, Bauhaus.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Tissot Seven Automatic, armbandsur, automatiskt, datumvisare.
54816
Tissot Seven Automatic, armbandsur, automatiskt, datumvisare.
Slutpris350 SEK
Avslutad
John Andersson, skål, lergods, Höganäs, 1900-talets första del.
54845
John Andersson, skål, lergods, Höganäs, 1900-talets första del.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, ''Tulpan'', Kosta Boda, signerad.
54852
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, ''Tulpan'', Kosta Boda, signerad.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Kabel m.m, ett parti, 3-fas, 16-125 amp.
54879
Kabel m.m, ett parti, 3-fas, 16-125 amp.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Henning Nilsson, vas, stengods, oxblodsglasyr, Höganäs, signerad.
54890
Henning Nilsson, vas, stengods, oxblodsglasyr, Höganäs, signerad.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Bilbanor, 2 st, Scalextric, John Cooper Challenge och Start!.
54916
Bilbanor, 2 st, Scalextric, John Cooper Challenge och Start!.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Vas, stengods, Söholm, Bornholm.
54921
Vas, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Simon Gate, skål med lock, glas, Sandviks Glasbruk, 1918-1919.
54928
Simon Gate, skål med lock, glas, Sandviks Glasbruk, 1918-1919.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Bestickservisdelar, ett parti, nysilver, olika modeller, bl.a "Amsterdam", Nilsjohan.
54946
Bestickservisdelar, ett parti, nysilver, olika modeller, bl.a "Amsterdam", Nilsjohan.
Slutpris300 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.