Vas, glas, Hein Studio, Polen.
54960
Slutpris700 SEK
Elfa, hyllsystem.
54975
Elfa, hyllsystem.
Slutpris350 SEK
Kaspsylöppnare, 6 st, metall.
55010
Kaspsylöppnare, 6 st, metall.
Slutpris550 SEK
Spegel, förgylld ram.
55023
Spegel, förgylld ram.
Slutpris350 SEK
Gudrun Sjödén, dörrmatta, kokosfiber.
55055
Slutpris400 SEK
Hörnskåp, bemålat trä, allmoge.
55062
Slutpris650 SEK
Skulpturer, skål m.m, 4 delar, glas, bl.a Bertil Vallien.
55070
Slutpris450 SEK
Trädgårdsstolar med dynor, ett par, Ashby Garden.
55074
Slutpris400 SEK
Gasolkamin, Termo, samt gasolflaska.
55080
Slutpris300 SEK
Skåp med låda, avlutad furu, 1800/1900-tal.
55082
Slutpris1 000 SEK
Set med bilmattor, 7 st, olika modeller, Wave, obegagnade.
55102
Slutpris450 SEK
Koffertar, 2 st, metall.
55139
Koffertar, 2 st, metall.
Slutpris450 SEK
Bordslampa, lackerad metall och mässing, nr 40, EWÅ, 1940/50-tal.
55142
Slutpris350 SEK
Bordslampa, metall, Boréns, 1960/70-tal.
55157
Slutpris250 SEK
Kaffeservis, 26 delar, benporslin, "Old Royal China", England.
55163
Slutpris700 SEK
Halllampa, blyinfattat glas, 1900-tal.
55177
Slutpris450 SEK
Oscar Reutersvärd, litografi 3/150, signerad.
55183
Slutpris450 SEK
Gryta, koppar.
55202
Gryta, koppar.
Slutpris250 SEK
Fåtölj, trä/textil, Stouby, Bella, Danmark.
55213
Slutpris850 SEK
55234
Slutpris550 SEK
Matryoshka, ryska dockor, 10 st, trä.
55244
Slutpris550 SEK
Såsskålar, ett par, porslin, ''Ostindia'', Rörstrand.
55265
Slutpris350 SEK
Miniatyrer, 3 st, keramik, bl.a Rolf Palm, Mölle.
55273
Slutpris300 SEK
Figurin, porslin, Bing & Gröndahl.
55331
Slutpris350 SEK
Oidentifierad konstnär, blandteknik, 2 st, otydligt signerade.
55361
Slutpris500 SEK
Axel Locher, figuriner, 2 st, porslin, Bing & Gröndahl.
55380
Slutpris350 SEK
Astrid Hede, akvarell, ''Höst'', signerad, daterad 1979.
55400
Slutpris350 SEK
Peter Dahl, litografi ur Bellmanmappen, signerad.
55413
Slutpris400 SEK
Båtratt m.m, 6 delar.
55437
Båtratt m.m, 6 delar.
Slutpris450 SEK
Ulrica Hydman Vallien, skål, glas, ''Happy going'', Kosta Boda.
55477
Slutpris450 SEK
Taxidermi, rapphöns, 2 st, inramade, målad bakgrund.
55482
Slutpris500 SEK
Hålslagare, ''Tolvan'' och förstorningsglas, metall/glas, 1900-talets första hälft, bl.a AB Tengwall Helsingborg.
55525
Slutpris350 SEK
Tête-à-tête-servis, 5 delar, äggskalsporslin, Sèvres, Frankrike, 1900-tal.
55579
Slutpris900 SEK
Inkeri Leivo, servisdelar, 25 st, "Harlekin", Arabia, Finland.
55636
Slutpris450 SEK
Plastbackar, 3 st.
55642
Plastbackar, 3 st.
Slutpris400 SEK
Vaser och ljusstakar, 8 delar, stengods, Michael Andersen & Son, Bornholm.
55659
Slutpris400 SEK
Fat och tekanna, stengods, Michael Andersen & Son, Bornholm.
55661
Slutpris300 SEK
Bordslampor, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm.
55663
Slutpris1 300 SEK
Golvlampa, metall, 2 ljuspunkter, 1900-talets slut.
55681
Slutpris250 SEK
Carl Fagerlund, taklampa, glas, Orrefors.
55707
Slutpris500 SEK
Gitarr, Landola, med golvställ.
55721
Slutpris350 SEK
Verktygslådor, 2 st, med innehåll.
55749
Slutpris550 SEK
Kopparbaljor, 2 st.
55757
Kopparbaljor, 2 st.
Slutpris600 SEK
Byrå, 3 lådor, furu, 1900-tal.
55774
Slutpris300 SEK
Karmstol, ek, möjligen Bengt Åkerblom,1900-tal.
55791
Slutpris700 SEK
Senapskål med kula, järn/trä.
55792
Senapskål med kula, järn/trä.
Slutpris500 SEK
Spegeltrymå med stenskiva, bronserat trä, 1900-tal.
55794
Slutpris250 SEK
Spegel, förgylld ram, trä, rokokostil, 1900-tal.
55805
Slutpris400 SEK