54960
Vas, glas, Hein Studio, Polen.
Slutpris700 SEK

54975
Elfa, hyllsystem.
Slutpris350 SEK

55010
Kaspsylöppnare, 6 st, metall.
Slutpris550 SEK

55023
Spegel, förgylld ram.
Slutpris350 SEK

55055
Gudrun Sjödén, dörrmatta, kokosfiber.
Slutpris400 SEK

55062
Hörnskåp, bemålat trä, allmoge.
Slutpris650 SEK

55070
Skulpturer, skål m.m, 4 delar, glas, bl.a Bertil Vallien.
Slutpris450 SEK

55074
Trädgårdsstolar med dynor, ett par, Ashby Garden.
Slutpris400 SEK

55080
Gasolkamin, Termo, samt gasolflaska.
Slutpris300 SEK

55082
Skåp med låda, avlutad furu, 1800/1900-tal.
Slutpris1 000 SEK

55102
Set med bilmattor, 7 st, olika modeller, Wave, obegagnade.
Slutpris450 SEK

55139
Koffertar, 2 st, metall.
Slutpris450 SEK

55142
Bordslampa, lackerad metall och mässing, nr 40, EWÅ, 1940/50-tal.
Slutpris350 SEK

55157
Bordslampa, metall, Boréns, 1960/70-tal.
Slutpris250 SEK

55163
Kaffeservis, 26 delar, benporslin, "Old Royal China", England.
Slutpris700 SEK

55177
Halllampa, blyinfattat glas, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

55183
Oscar Reutersvärd, litografi 3/150, signerad.
Slutpris450 SEK

55202
Gryta, koppar.
Slutpris250 SEK

55213
Fåtölj, trä/textil, Stouby, Bella, Danmark.
Slutpris850 SEK

55234
Slutpris550 SEK

55244
Matryoshka, ryska dockor, 10 st, trä.
Slutpris550 SEK

55265
Såsskålar, ett par, porslin, ''Ostindia'', Rörstrand.
Slutpris350 SEK

55273
Miniatyrer, 3 st, keramik, bl.a Rolf Palm, Mölle.
Slutpris300 SEK

55331
Figurin, porslin, Bing & Gröndahl.
Slutpris350 SEK

55361
Oidentifierad konstnär, blandteknik, 2 st, otydligt signerade.
Slutpris500 SEK

55380
Axel Locher, figuriner, 2 st, porslin, Bing & Gröndahl.
Slutpris350 SEK

55400
Astrid Hede, akvarell, ''Höst'', signerad, daterad 1979.
Slutpris350 SEK

55413
Peter Dahl, litografi ur Bellmanmappen, signerad.
Slutpris400 SEK

55437
Båtratt m.m, 6 delar.
Slutpris450 SEK

55477
Ulrica Hydman Vallien, skål, glas, ''Happy going'', Kosta Boda.
Slutpris450 SEK

55482
Taxidermi, rapphöns, 2 st, inramade, målad bakgrund.
Slutpris500 SEK

55525
Hålslagare, ''Tolvan'' och förstorningsglas, metall/glas, 1900-talets första hälft, bl.a AB Tengwall Helsingborg.
Slutpris350 SEK

55579
Tête-à-tête-servis, 5 delar, äggskalsporslin, Sèvres, Frankrike, 1900-tal.
Slutpris900 SEK

55636
Inkeri Leivo, servisdelar, 25 st, "Harlekin", Arabia, Finland.
Slutpris450 SEK

55642
Plastbackar, 3 st.
Slutpris400 SEK

55659
Vaser och ljusstakar, 8 delar, stengods, Michael Andersen & Son, Bornholm.
Slutpris400 SEK

55661
Fat och tekanna, stengods, Michael Andersen & Son, Bornholm.
Slutpris300 SEK

55663
Bordslampor, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris1 300 SEK

55681
Golvlampa, metall, 2 ljuspunkter, 1900-talets slut.
Slutpris250 SEK

55707
Carl Fagerlund, taklampa, glas, Orrefors.
Slutpris500 SEK

55721
Gitarr, Landola, med golvställ.
Slutpris350 SEK

55749
Verktygslådor, 2 st, med innehåll.
Slutpris550 SEK

55757
Kopparbaljor, 2 st.
Slutpris600 SEK

55774
Byrå, 3 lådor, furu, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

55791
Karmstol, ek, möjligen Bengt Åkerblom,1900-tal.
Slutpris700 SEK

55792
Senapskål med kula, järn/trä.
Slutpris500 SEK

55794
Spegeltrymå med stenskiva, bronserat trä, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

55805
Spegel, förgylld ram, trä, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris400 SEK