Piedestal, trä/marmor, 1900-talets andra hälft.
55813
Slutpris450 SEK
Skrivbord med 5 lådor samt stol, björk, 1800/1900-tal.
55833
Slutpris600 SEK
Lykta och torparlampa, metallglas, bl.a Tyskland.
55841
Slutpris500 SEK
Gåbil, metall, Retro roller.
55852
Gåbil, metall, Retro roller.
Slutpris500 SEK
Spegel, glas, venetiansk.
55888
Spegel, glas, venetiansk.
Slutpris300 SEK
Lampkupor och lampor, ett parti.
55901
Slutpris400 SEK
Väggur, flintgods, Gustavsberg.
55919
Slutpris550 SEK
Aldo Londi , katt, keramik, Bitossi, Italien.
55963
Slutpris650 SEK
Taklampa och hallampa, glas/mässing.
55977
Slutpris500 SEK
Matta, orientalisk stil, ull
55983
Matta, orientalisk stil, ull
Slutpris450 SEK
Kikare, 10x42 mm, tasco FUTURA SE.
56014
Slutpris500 SEK
Le Creuset, kanna, form m.m, 7 delar, stengods.
56021
Slutpris550 SEK
Sablar, 2 st, dekorativa,  Indien.
56046
Slutpris350 SEK
Dan Leonette, olja på duk, signerad, daterad 77.
56074
Slutpris400 SEK
Soffa och fåtölj, rotting.
56105
Soffa och fåtölj, rotting.
Slutpris550 SEK
Matservis, 22 delar, stengods, Old Höganäs.
56132
Slutpris600 SEK
Bokhylla, blankpolerad mahogny, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1900-talets andra hälft.
56164
Slutpris400 SEK
Lull Kärfve, olja på duk, signerad, daterad 1944.
56166
Slutpris450 SEK
Chiffonje, mahogny, svärtat trä och intarsia, 1800-talets mitt.
56180
Slutpris850 SEK
Värdering3 000 SEK
Janeric Johansson, "70 Hästkrafter", litografi 80/100, signerad.
55443
Slutpris950 SEK
Mobil luftkonditionering med fjärrkontroll, Malmbergs, samt tillbehör.
56191
Slutpris600 SEK
Blomsterbord, rotting/glasskiva, 1900-talets mitt.
56197
Slutpris300 SEK
Golvlampor, ett par, gulmetall, 1900-tal.
56222
Slutpris400 SEK
Vinggranat och patron.
56255
Vinggranat och patron.
Slutpris125 SEK
Gunnar Andersson, skulpturer, 2 st, handdrejad stengods, signerade, daterade -94.
56261
Slutpris600 SEK
Ljuskrona, för 5 ljus, 3 ljuspunkter, glasprismor/mässing, Krebs.
56266
Slutpris350 SEK
Penselvas, porslin, Kina, 1800-tal.
56276
Slutpris750 SEK
Viktor Rasmussen, olja på duk uppfodrad på pannå, 3 st, signerade.
56283
Slutpris350 SEK
55607
Slutpris600 SEK
Stig, Slas, Claesson, litografi nr 86/300, signerad, daterad 76.
56343
Slutpris600 SEK
Smurfar och smurfhus, ett parti.
56367
Slutpris450 SEK
Ljusstakar, 6 delar, bl.a Markslöjd.
56379
Slutpris400 SEK
Timo Sarpaneva, ljusstakar, 4 st, glas, ''Festivo'', Iittala.
56444
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Ann Blom, ''Möte'',  serigrafi nr 95/120,  signerad.
56452
Slutpris550 SEK
Taklampa, koppar, 4 ljuspunkter, jugend.
56480
Slutpris600 SEK
Albert Larsen, olja på duk, signerad, daterad 1933.
56484
Slutpris400 SEK
Brickbord, ek, hopfällbart.
56487
Brickbord, ek, hopfällbart.
Slutpris600 SEK
Digitalkamera, Sony Alpha 33, 2 extra objektiv samt tillbehör.
56491
Slutpris350 SEK
Servisdelar, 8 st, porslin, "Adria", Rörstrand.
56498
Slutpris400 SEK
Dörrstoppar och dörrkläpp, 4+1 st, gjutjärn.
56536
Slutpris400 SEK
Silversmycken m.m, 10 delar.
56554
Silversmycken m.m, 10 delar.
Slutpris500 SEK
Bo Borgström, vaser, 6 st, "Bambu", glas, Åseda Glasbruk.
56577
Slutpris550 SEK
Kaffeservis, 23 delar, porslin, Bavaria, 1900-tal.
56578
Slutpris550 SEK
Tak och vägglampor, 3 delar, glas/metall, bl.a Orginal Tiffany, Gramcery Park, New York, USA.
56584
Slutpris750 SEK
Skänk med 4 lådor och 2 skåp, trä.
56610
Slutpris450 SEK
Auguste Moreau, efter, gjutmetall, på träsockel, 1800-tal.
56620
Slutpris600 SEK
Kornett, mässing.
56627
Kornett, mässing.
Slutpris350 SEK
56636
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK