55813
Piedestal, trä/marmor, 1900-talets andra hälft.
Slutpris450 SEK

55833
Skrivbord med 5 lådor samt stol, björk, 1800/1900-tal.
Slutpris600 SEK

55841
Lykta och torparlampa, metallglas, bl.a Tyskland.
Slutpris500 SEK

55852
Gåbil, metall, Retro roller.
Slutpris500 SEK

55888
Spegel, glas, venetiansk.
Slutpris300 SEK

55901
Lampkupor och lampor, ett parti.
Slutpris400 SEK

55919
Väggur, flintgods, Gustavsberg.
Slutpris550 SEK

55963
Aldo Londi , katt, keramik, Bitossi, Italien.
Slutpris650 SEK

55977
Taklampa och hallampa, glas/mässing.
Slutpris500 SEK

55983
Matta, orientalisk stil, ull
Slutpris450 SEK

56014
Kikare, 10x42 mm, tasco FUTURA SE.
Slutpris500 SEK

56021
Le Creuset, kanna, form m.m, 7 delar, stengods.
Slutpris550 SEK

56046
Sablar, 2 st, dekorativa, Indien.
Slutpris350 SEK

56074
Dan Leonette, olja på duk, signerad, daterad 77.
Slutpris400 SEK

56105
Soffa och fåtölj, rotting.
Slutpris550 SEK

56132
Matservis, 22 delar, stengods, Old Höganäs.
Slutpris600 SEK

56164
Bokhylla, blankpolerad mahogny, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1900-talets andra hälft.
Slutpris400 SEK

56166
Lull Kärfve, olja på duk, signerad, daterad 1944.
Slutpris450 SEK

56180
Chiffonje, mahogny, svärtat trä och intarsia, 1800-talets mitt.
Slutpris850 SEK
Värdering3 000 SEK

55443
Janeric Johansson, "70 Hästkrafter", litografi 80/100, signerad.
Slutpris950 SEK

56191
Mobil luftkonditionering med fjärrkontroll, Malmbergs, samt tillbehör.
Slutpris600 SEK

56197
Blomsterbord, rotting/glasskiva, 1900-talets mitt.
Slutpris300 SEK

56222
Golvlampor, ett par, gulmetall, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

56255
Vinggranat och patron.
Slutpris125 SEK

56261
Gunnar Andersson, skulpturer, 2 st, handdrejad stengods, signerade, daterade -94.
Slutpris600 SEK

56266
Ljuskrona, för 5 ljus, 3 ljuspunkter, glasprismor/mässing, Krebs.
Slutpris350 SEK

56276
Penselvas, porslin, Kina, 1800-tal.
Slutpris750 SEK

56283
Viktor Rasmussen, olja på duk uppfodrad på pannå, 3 st, signerade.
Slutpris350 SEK

55607
Slutpris600 SEK

56343
Stig, Slas, Claesson, litografi nr 86/300, signerad, daterad 76.
Slutpris600 SEK

56367
Smurfar och smurfhus, ett parti.
Slutpris450 SEK

56379
Ljusstakar, 6 delar, bl.a Markslöjd.
Slutpris400 SEK

56444
Timo Sarpaneva, ljusstakar, 4 st, glas, ''Festivo'', Iittala.
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK

56452
Ann Blom, ''Möte'', serigrafi nr 95/120, signerad.
Slutpris550 SEK

56480
Taklampa, koppar, 4 ljuspunkter, jugend.
Slutpris600 SEK

56484
Albert Larsen, olja på duk, signerad, daterad 1933.
Slutpris400 SEK

56487
Brickbord, ek, hopfällbart.
Slutpris600 SEK

56491
Digitalkamera, Sony Alpha 33, 2 extra objektiv samt tillbehör.
Slutpris350 SEK

56498
Servisdelar, 8 st, porslin, "Adria", Rörstrand.
Slutpris400 SEK

56536
Dörrstoppar och dörrkläpp, 4+1 st, gjutjärn.
Slutpris400 SEK

56554
Silversmycken m.m, 10 delar.
Slutpris500 SEK

56577
Bo Borgström, vaser, 6 st, "Bambu", glas, Åseda Glasbruk.
Slutpris550 SEK

56578
Kaffeservis, 23 delar, porslin, Bavaria, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

56584
Tak och vägglampor, 3 delar, glas/metall, bl.a Orginal Tiffany, Gramcery Park, New York, USA.
Slutpris750 SEK

56610
Skänk med 4 lådor och 2 skåp, trä.
Slutpris450 SEK

56620
Auguste Moreau, efter, gjutmetall, på träsockel, 1800-tal.
Slutpris600 SEK

56627
Kornett, mässing.
Slutpris350 SEK

56636
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK