Kategorier

Avslutad
Högtalare, HI PRO Italienska Musik, Malmö.
57674
Högtalare, HI PRO Italienska Musik, Malmö.
Slutpris700 SEK
Avslutad
Likörservis, 12 delar, grönt glas, 1900-talet.
57720
Likörservis, 12 delar, grönt glas, 1900-talet.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Cirkelskärare för tunnplåt, Tabergs Maskinfabriks AB.
57746
Cirkelskärare för tunnplåt, Tabergs Maskinfabriks AB.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Soppservis med lock, 41 delar, porslin, Rörstrand.
57747
Soppservis med lock, 41 delar, porslin, Rörstrand.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Seriemagasin , ett parti, bl,a Fantomen, Kronblom och Stengubbar.
57749
Seriemagasin , ett parti, bl,a Fantomen, Kronblom och Stengubbar.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Armbandsur och pennor, 6 delar, bl.a Skagen, Jaques Lemans och Certina.
57787
Armbandsur och pennor, 6 delar, bl.a Skagen, Jaques Lemans och Certina.
Slutpris900 SEK
Avslutad
Alvar Levaus, olja på duk, signerad.
57789
Alvar Levaus, olja på duk, signerad.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Tallrikar, 12 st, porslin, Mikasa, Maxima, Japan.
57810
Tallrikar, 12 st, porslin, Mikasa, Maxima, Japan.
Slutpris700 SEK
Avslutad
Helmer Ringström, servisdelar, 14 st, flintgods, "Palace", Gefle, 1950-tal.
57815
Helmer Ringström, servisdelar, 14 st, flintgods, "Palace", Gefle, 1950-tal.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Hörnskåp, mahogny/glas, engelsk stil, 1900-talet senare del.
57838
Hörnskåp, mahogny/glas, engelsk stil, 1900-talet senare del.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Bijouterier m.m, ett parti.
57846
Bijouterier m.m, ett parti.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Piedestal, björk.
57867
Piedestal, björk.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Lisa Larson, figurin, stengods, "Öst" ur serien Världens Barn, Gustavsberg.
57878
Lisa Larson, figurin, stengods, "Öst" ur serien Världens Barn, Gustavsberg.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Ljusstakar, 11 st, mässing, bl. a Cawa, Danmark.
57879
Ljusstakar, 11 st, mässing, bl. a Cawa, Danmark.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Kopparföremål m.m, ett parti, 1900-tal.
57894
Kopparföremål m.m, ett parti, 1900-tal.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Transportlådor, 3 st, trä, metallskodda, Televerket.
57897
Transportlådor, 3 st, trä, metallskodda, Televerket.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Figurin, porslin, häst,''The Winner'', Beswick, England.
57918
Figurin, porslin, häst,''The Winner'', Beswick, England.
Slutpris700 SEK
Avslutad
Figuriner, 2 st, porslin, bl.a GDR.
57921
Figuriner, 2 st, porslin, bl.a GDR.
Slutpris1 100 SEK
Avslutad
Tallrikar och skålar, 6 delar, stengods, Le Creuset.
57938
Tallrikar och skålar, 6 delar, stengods, Le Creuset.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
57953
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Yttefoder, porslin, Prins Eugens Waldermansudde, Gustavsberg.
57980
Yttefoder, porslin, Prins Eugens Waldermansudde, Gustavsberg.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Servisdelar, 17 st, flintgods, Willow-mönster, Gustavsberg och Wood & Sons, England.
57995
Servisdelar, 17 st, flintgods, Willow-mönster, Gustavsberg och Wood & Sons, England.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Carl Malmsten "Staken", golvlampor, ett par, björk, brännmärkta CM.
58011
Carl Malmsten "Staken", golvlampor, ett par, björk, brännmärkta CM.
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Skåpbil, Toyota Proace, 2014.
57012
Skåpbil, Toyota Proace, 2014.
Slutpris50 000 SEK
Värdering65 000 SEK
Avslutad
Vaser, 11 delar, porslin/glas, 1900-tal.
58022
Vaser, 11 delar, porslin/glas, 1900-tal.
Slutpris750 SEK
Avslutad
Urnor, ett par, betong.
58027
Urnor, ett par, betong.
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Handdukar, ett parti, linne, olika modeller.
58062
Handdukar, ett parti, linne, olika modeller.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Kniv, Muela, Spanien.
58073
Kniv, Muela, Spanien.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Gert Kaffa, olja på duk, signerad, daterad 1984.
58086
Gert Kaffa, olja på duk, signerad, daterad 1984.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Vaser, 4 st, glas.
58107
Vaser, 4 st, glas.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Figurin, porslin, kvinna på häst, Schaubach Kunst, Tyskland.
58118
Figurin, porslin, kvinna på häst, Schaubach Kunst, Tyskland.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Moccaskedar och kaktänger, 14 delar, silver.
58136
Moccaskedar och kaktänger, 14 delar, silver.
Slutpris1 300 SEK
Avslutad
Klädställning på hjul, krom.
58172
Klädställning på hjul, krom.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Gungstol, "Isabella", bonad björk, snörad sits, Gemla, 1930/40-tal.
58188
Gungstol, "Isabella", bonad björk, snörad sits, Gemla, 1930/40-tal.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Henrik Allert, figurin, höna, keramik, monogramsignerad H.A.
58187
Henrik Allert, figurin, höna, keramik, monogramsignerad H.A.
Slutpris1 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Silver, 13 delar.
58226
Silver, 13 delar.
Slutpris3 500 SEK
Avslutad
Taklampa, metall, TS Belysning, Danmark, 1960-tal.
58268
Taklampa, metall, TS Belysning, Danmark, 1960-tal.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Sidobord med en låda, njurformat, trä/sten/mässing, 1900-talets senare hälft.
58330
Sidobord med en låda, njurformat, trä/sten/mässing, 1900-talets senare hälft.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Walter Liljenberg, olja på duk, signerad.
58414
Walter Liljenberg, olja på duk, signerad.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Gunilla Mann, ''Piratens Österlen'', tryck, signerad i trycket.
58413
Gunilla Mann, ''Piratens Österlen'', tryck, signerad i trycket.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Tomteglas och kanna, ett parti, bl.a mummaglas och glöggmuggar, 1900-tal.
58443
Tomteglas och kanna, ett parti, bl.a mummaglas och glöggmuggar, 1900-tal.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Gunnar Willford, "Ringmuren, Visby", olja på duk, signerad.
58478
Gunnar Willford, "Ringmuren, Visby", olja på duk, signerad.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Vicke Lindstrand, glasservis, 36 delar, "Diamant", Kosta Boda.
58531
Vicke Lindstrand, glasservis, 36 delar, "Diamant", Kosta Boda.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Kaffeservis, 36 delar, porslin, Ballerina, Bing & Gröndahl.
58614
Kaffeservis, 36 delar, porslin, Ballerina, Bing & Gröndahl.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Bestickservis, 66 delar, nysilver, "Augsburger", Nils Johan.
58624
Bestickservis, 66 delar, nysilver, "Augsburger", Nils Johan.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Viola Gråsten, plädar, ett par, ull,  Tidstrand.
58680
Viola Gråsten, plädar, ett par, ull, Tidstrand.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Dagbädd, teak, 1900-talets andra hälft.
58707
Dagbädd, teak, 1900-talets andra hälft.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Ytterfoder, 2 st, flintgods/porslin, bl.a ''Daldansen'', Rörstrand.
58710
Ytterfoder, 2 st, flintgods/porslin, bl.a ''Daldansen'', Rörstrand.
Slutpris350 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.