SV
Flest antal bud

57674
Högtalare, HI PRO Italienska Musik, Malmö.
Slutpris700 SEK

57720
Likörservis, 12 delar, grönt glas, 1900-talet.
Slutpris400 SEK

57746
Cirkelskärare för tunnplåt, Tabergs Maskinfabriks AB.
Slutpris350 SEK

57747
Soppservis med lock, 41 delar, porslin, Rörstrand.
Slutpris550 SEK

57749
Seriemagasin , ett parti, bl,a Fantomen, Kronblom och Stengubbar.
Slutpris600 SEK

57787
Armbandsur och pennor, 6 delar, bl.a Skagen, Jaques Lemans och Certina.
Slutpris900 SEK

57789
Alvar Levaus, olja på duk, signerad.
Slutpris500 SEK

57810
Tallrikar, 12 st, porslin, Mikasa, Maxima, Japan.
Slutpris700 SEK

57815
Helmer Ringström, servisdelar, 14 st, flintgods, "Palace", Gefle, 1950-tal.
Slutpris550 SEK

57838
Hörnskåp, mahogny/glas, engelsk stil, 1900-talet senare del.
Slutpris400 SEK

57846
Bijouterier m.m, ett parti.
Slutpris400 SEK

57867
Piedestal, björk.
Slutpris600 SEK

57878
Lisa Larson, figurin, stengods, "Öst" ur serien Världens Barn, Gustavsberg.
Slutpris500 SEK

57879
Ljusstakar, 11 st, mässing, bl. a Cawa, Danmark.
Slutpris350 SEK

57894
Kopparföremål m.m, ett parti, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

57897
Transportlådor, 3 st, trä, metallskodda, Televerket.
Slutpris450 SEK

57918
Figurin, porslin, häst,''The Winner'', Beswick, England.
Slutpris700 SEK

57921
Figuriner, 2 st, porslin, bl.a GDR.
Slutpris1 100 SEK

57938
Tallrikar och skålar, 6 delar, stengods, Le Creuset.
Slutpris550 SEK

57953
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
Slutpris600 SEK

57980
Yttefoder, porslin, Prins Eugens Waldermansudde, Gustavsberg.
Slutpris550 SEK

57995
Servisdelar, 17 st, flintgods, Willow-mönster, Gustavsberg och Wood & Sons, England.
Slutpris400 SEK

58011
Carl Malmsten "Staken", golvlampor, ett par, björk, brännmärkta CM.
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK

57012
Skåpbil, Toyota Proace, 2014.
Slutpris50 000 SEK
Värdering65 000 SEK

58022
Vaser, 11 delar, porslin/glas, 1900-tal.
Slutpris750 SEK

58027
Urnor, ett par, betong.
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK

58062
Handdukar, ett parti, linne, olika modeller.
Slutpris450 SEK

58073
Kniv, Muela, Spanien.
Slutpris400 SEK

58086
Gert Kaffa, olja på duk, signerad, daterad 1984.
Slutpris350 SEK

58107
Vaser, 4 st, glas.
Slutpris350 SEK

58118
Figurin, porslin, kvinna på häst, Schaubach Kunst, Tyskland.
Slutpris650 SEK

58136
Moccaskedar och kaktänger, 14 delar, silver.
Slutpris1 300 SEK

58172
Klädställning på hjul, krom.
Slutpris550 SEK

58188
Gungstol, "Isabella", bonad björk, snörad sits, Gemla, 1930/40-tal.
Slutpris450 SEK

58187
Henrik Allert, figurin, höna, keramik, monogramsignerad H.A.
Slutpris1 200 SEK
Värdering3 000 SEK

58226
Silver, 13 delar.
Slutpris3 500 SEK

58268
Taklampa, metall, TS Belysning, Danmark, 1960-tal.
Slutpris500 SEK

58330
Sidobord med en låda, njurformat, trä/sten/mässing, 1900-talets senare hälft.
Slutpris650 SEK

58414
Walter Liljenberg, olja på duk, signerad.
Slutpris450 SEK

58413
Gunilla Mann, ''Piratens Österlen'', tryck, signerad i trycket.
Slutpris350 SEK

58443
Tomteglas och kanna, ett parti, bl.a mummaglas och glöggmuggar, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

58478
Gunnar Willford, "Ringmuren, Visby", olja på duk, signerad.
Slutpris450 SEK

58531
Vicke Lindstrand, glasservis, 36 delar, "Diamant", Kosta Boda.
Slutpris400 SEK

58614
Kaffeservis, 36 delar, porslin, Ballerina, Bing & Gröndahl.
Slutpris300 SEK

58624
Bestickservis, 66 delar, nysilver, "Augsburger", Nils Johan.
Slutpris300 SEK

58680
Viola Gråsten, plädar, ett par, ull, Tidstrand.
Slutpris400 SEK

58707
Dagbädd, teak, 1900-talets andra hälft.
Slutpris200 SEK

58710
Ytterfoder, 2 st, flintgods/porslin, bl.a ''Daldansen'', Rörstrand.
Slutpris350 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


