SV
Flest antal bud

58719
Hundkorg, flätad.
Slutpris300 SEK

58722
Dalahästar, 4 st, trä, 1900-talets mitt.
Slutpris550 SEK

58779
Jordfräs, Mantis.
Slutpris500 SEK

58788
Skivspelare, Thorens TD166 MkII.
Slutpris600 SEK

58821
Niels Nielsen och Svend Jespersen, figuriner, 2 st, porslin, Bing & Grøndahl.
Slutpris500 SEK

58831
Knud Möller, figurin, sjölejon, porslin, nr 1733, Bing & Gröndahl.
Slutpris500 SEK

58861
Tapio Wirkkala, skålar, 2 st, "Ultima Thule", Iittala, 1968.
Slutpris450 SEK

58863
Andersson & Johansson, golvurna, stengods, Höganäs.
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 SEK

58872
Elljusstakar, 2 st, mässing, bl.a Norsholm, Markslöjd.
Slutpris400 SEK

58873
Fåtöljer, ett par, snurrbara, metall/textil. 1900-talets andra hälft.
Slutpris650 SEK

58892
Kobratelefon, plast, LM Ericsson.
Slutpris250 SEK

58922
Teservis, 14 delar, flintgods, Vinranka, Gefle.
Slutpris450 SEK

58928
Tygrullar, 7 st, bl.a Strömma.
Slutpris300 SEK

58932
Väggskåp, furu.
Slutpris350 SEK

58948
Hasse Andersson, Skanör, olja på duk, signerad, daterad 91.
Slutpris600 SEK

58998
Bilbana m.m, ett parti, Scalextric, 2000-tal.
Slutpris400 SEK

59008
Àlvar Suñol, litografi nr XLII/L, signerad.
Slutpris500 SEK

59017
Lisa Larson, tomtefamilj, 4 delar, keramik, Gustavsberg.
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK

59019
Byggradio, DeWalt DCRE016.
Slutpris400 SEK

59049
Kaffeskedar och tårtspade, 12+1 st, silver, "Rosen", 161 gram.
Slutpris950 SEK

59052
Bordslampa, glas/plast, typ 4516, Graewe, 1960/70-tal.
Slutpris350 SEK

59080
Erik Wörtz, vitrinskåp, ekfanér, IKEA, 1900-talets andra hälft.
Slutpris500 SEK

59083
Champagnekylare, "Lanson", metall.
Slutpris650 SEK

59091
Matservis, 52 delar, flintgods, "Formosa", röd kant, Rörstrand, 1886-87.
Slutpris950 SEK
Värdering2 000 SEK

59095
Speglar, ett par, bemålat gjutjärn, 1800/1900-tal.
Slutpris350 SEK

59103
Gunnar Ander, ljusstakar, 3 st, metall/glas, Ystad Metall.
Slutpris350 SEK

59112
Ulrika Hydman Vallien och Bertil Vallien, miniatyrer, 4 st, Kosta Boda.
Slutpris400 SEK

59117
Hallampa, metall/glas, 1930/40-tal.
Slutpris500 SEK

59134
Vykort, ett parti, mest Skåne.
Slutpris500 SEK

59148
Trädgårdstomtar, 4 st, konstmaterial.
Slutpris350 SEK

59170
Skålar, vas, ljuslyktor, 5 delar, glas, bl.a Kosta Boda och Royal Krona.
Slutpris450 SEK

59176
Snurrpall och stegpall, trä.
Slutpris350 SEK

59186
Märklin, räls, växlar och transformator, ett parti.
Slutpris300 SEK

59194
Stig Lindberg, skål och burk med lock, stengods, "Silur", Gustavsberg.
Slutpris550 SEK

59224
Glas, ett parti, bl.a Kosta Boda och Pukeberg.
Slutpris450 SEK

59230
Armbandsur, Seiko Sportsman, Sea Horse, manuell, 17-jewels, 1960/70-tal.
Slutpris650 SEK

59320
Solstolar och regissörstol, 4 delar, trä/textil, hopfällbara, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

59330
Fiskfat, 2 delar, metall, Stelton, Danmark.
Slutpris350 SEK

59335
Julkrubba och figurer, 13 delar, trä, Bethlehem.
Slutpris400 SEK

59339
Taklampa, metall/glas.
Slutpris500 SEK

59348
Stegstol, med strykbräda, trä, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

59345
Kuddar, m.m, ett parti, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

59351
Dockhus och möbler, ett parti, bl. a Lundby.
Slutpris600 SEK

59367
Bordsdukar, 15 st, linne.
Slutpris350 SEK

59373
Öltunna, trä och metall, tidigt 1900-tal.
Slutpris500 SEK

59380
Bang & Olufsen, TV, BeoVision 7, med fjärrkontroll.
Slutpris650 SEK

59436
Kontorsstol, snurrbar, trä/metall.
Slutpris450 SEK

59454
Sideboard, 3 lådor och 2 skåp, teak, Oscar Edv. Ekelunds Snickerifabriks AB.
Slutpris550 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


