Kategorier

Avslutad
Hundkorg, flätad.
58719
Hundkorg, flätad.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Dalahästar, 4 st, trä, 1900-talets mitt.
58722
Dalahästar, 4 st, trä, 1900-talets mitt.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Jordfräs, Mantis.
58779
Jordfräs, Mantis.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Skivspelare, Thorens TD166 MkII.
58788
Skivspelare, Thorens TD166 MkII.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Niels Nielsen och Svend Jespersen, figuriner, 2 st, porslin, Bing & Grøndahl.
58821
Niels Nielsen och Svend Jespersen, figuriner, 2 st, porslin, Bing & Grøndahl.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Knud Möller, figurin, sjölejon, porslin, nr 1733, Bing & Gröndahl.
58831
Knud Möller, figurin, sjölejon, porslin, nr 1733, Bing & Gröndahl.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Tapio Wirkkala, skålar,  2 st, "Ultima Thule", Iittala, 1968.
58861
Tapio Wirkkala, skålar, 2 st, "Ultima Thule", Iittala, 1968.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Andersson & Johansson, golvurna, stengods, Höganäs.
58863
Andersson & Johansson, golvurna, stengods, Höganäs.
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Elljusstakar, 2 st, mässing, bl.a Norsholm, Markslöjd.
58872
Elljusstakar, 2 st, mässing, bl.a Norsholm, Markslöjd.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Fåtöljer, ett par, snurrbara, metall/textil. 1900-talets andra hälft.
58873
Fåtöljer, ett par, snurrbara, metall/textil. 1900-talets andra hälft.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Kobratelefon, plast, LM Ericsson.
58892
Kobratelefon, plast, LM Ericsson.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Teservis, 14 delar, flintgods, Vinranka, Gefle.
58922
Teservis, 14 delar, flintgods, Vinranka, Gefle.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Tygrullar, 7 st, bl.a Strömma.
58928
Tygrullar, 7 st, bl.a Strömma.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Väggskåp, furu.
58932
Väggskåp, furu.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Hasse Andersson, Skanör, olja på duk, signerad, daterad 91.
58948
Hasse Andersson, Skanör, olja på duk, signerad, daterad 91.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Bilbana m.m, ett parti, Scalextric, 2000-tal.
58998
Bilbana m.m, ett parti, Scalextric, 2000-tal.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Àlvar Suñol, litografi nr XLII/L, signerad.
59008
Àlvar Suñol, litografi nr XLII/L, signerad.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Lisa Larson, tomtefamilj, 4 delar, keramik, Gustavsberg.
59017
Lisa Larson, tomtefamilj, 4 delar, keramik, Gustavsberg.
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Byggradio, DeWalt DCRE016.
59019
Byggradio, DeWalt DCRE016.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Kaffeskedar och tårtspade, 12+1 st, silver, "Rosen", 161 gram.
59049
Kaffeskedar och tårtspade, 12+1 st, silver, "Rosen", 161 gram.
Slutpris950 SEK
Avslutad
Bordslampa, glas/plast, typ 4516, Graewe, 1960/70-tal.
59052
Bordslampa, glas/plast, typ 4516, Graewe, 1960/70-tal.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Erik Wörtz, vitrinskåp, ekfanér, IKEA, 1900-talets andra hälft.
59080
Erik Wörtz, vitrinskåp, ekfanér, IKEA, 1900-talets andra hälft.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Champagnekylare, "Lanson", metall.
59083
Champagnekylare, "Lanson", metall.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Matservis, 52 delar, flintgods, "Formosa", röd kant, Rörstrand, 1886-87.
59091
Matservis, 52 delar, flintgods, "Formosa", röd kant, Rörstrand, 1886-87.
Slutpris950 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Speglar, ett par, bemålat gjutjärn, 1800/1900-tal.
59095
Speglar, ett par, bemålat gjutjärn, 1800/1900-tal.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Gunnar Ander, ljusstakar, 3 st, metall/glas, Ystad Metall.
59103
Gunnar Ander, ljusstakar, 3 st, metall/glas, Ystad Metall.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Ulrika Hydman Vallien och Bertil Vallien, miniatyrer, 4 st, Kosta Boda.
59112
Ulrika Hydman Vallien och Bertil Vallien, miniatyrer, 4 st, Kosta Boda.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Hallampa, metall/glas, 1930/40-tal.
59117
Hallampa, metall/glas, 1930/40-tal.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Vykort, ett parti, mest Skåne.
59134
Vykort, ett parti, mest Skåne.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Trädgårdstomtar, 4 st, konstmaterial.
59148
Trädgårdstomtar, 4 st, konstmaterial.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Skålar, vas, ljuslyktor, 5 delar, glas, bl.a Kosta Boda och Royal Krona.
59170
Skålar, vas, ljuslyktor, 5 delar, glas, bl.a Kosta Boda och Royal Krona.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Snurrpall och stegpall, trä.
59176
Snurrpall och stegpall, trä.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Märklin, räls, växlar och transformator, ett parti.
59186
Märklin, räls, växlar och transformator, ett parti.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Stig Lindberg, skål och burk med lock, stengods, "Silur", Gustavsberg.
59194
Stig Lindberg, skål och burk med lock, stengods, "Silur", Gustavsberg.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Glas, ett parti, bl.a Kosta Boda och Pukeberg.
59224
Glas, ett parti, bl.a Kosta Boda och Pukeberg.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Armbandsur, Seiko Sportsman, Sea Horse, manuell, 17-jewels, 1960/70-tal.
59230
Armbandsur, Seiko Sportsman, Sea Horse, manuell, 17-jewels, 1960/70-tal.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Solstolar och regissörstol, 4 delar, trä/textil, hopfällbara, 1900-tal.
59320
Solstolar och regissörstol, 4 delar, trä/textil, hopfällbara, 1900-tal.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Fiskfat, 2 delar, metall, Stelton, Danmark.
59330
Fiskfat, 2 delar, metall, Stelton, Danmark.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Julkrubba och figurer, 13 delar, trä, Bethlehem.
59335
Julkrubba och figurer, 13 delar, trä, Bethlehem.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Taklampa, metall/glas.
59339
Taklampa, metall/glas.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Stegstol, med strykbräda, trä, 1900-tal.
59348
Stegstol, med strykbräda, trä, 1900-tal.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Kuddar, m.m, ett parti, 1900-tal.
59345
Kuddar, m.m, ett parti, 1900-tal.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Dockhus och möbler, ett parti, bl. a Lundby.
59351
Dockhus och möbler, ett parti, bl. a Lundby.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Bordsdukar, 15 st, linne.
59367
Bordsdukar, 15 st, linne.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Öltunna, trä och metall, tidigt 1900-tal.
59373
Öltunna, trä och metall, tidigt 1900-tal.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Bang & Olufsen, TV, BeoVision 7, med fjärrkontroll.
59380
Bang & Olufsen, TV, BeoVision 7, med fjärrkontroll.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Kontorsstol, snurrbar, trä/metall.
59436
Kontorsstol, snurrbar, trä/metall.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Sideboard, 3 lådor och 2 skåp, teak, Oscar Edv. Ekelunds Snickerifabriks AB.
59454
Sideboard, 3 lådor och 2 skåp, teak, Oscar Edv. Ekelunds Snickerifabriks AB.
Slutpris550 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.