59475
Servisdelar, 11 st, stengods, "Colonial Village", Old Staffordshire, England.
Slutpris350 SEK

57648
Marianne Westman, tekanna och sockerburk, porslin, "Mon Ami", Rörstrand.
Slutpris400 SEK

57679
Kompressor, FINI 40060 Zola Predosa, Italien.
Slutpris450 SEK

57683
Lasse Åberg, glas, 10 st.
Slutpris450 SEK

57820
Champagneglas, 9 st, slipad dekor med förgylld kant.
Slutpris300 SEK

58435
Träfigur, skuren, ''Hästhandel'', osignerad, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

58192
Lasse Åberg, snapskaraff och snapsglas, 9 delar.
Slutpris500 SEK

59497
Golvlampa, metall, flätad lampskärm.
Slutpris600 SEK

59510
Carl-Einar Borgström, "Lilja", ljusstake, mässing, Ystad Metall.
Slutpris650 SEK

59513
Spegel, förgylld ram.
Slutpris500 SEK

59553
Gunnar Eklöf, stol, mahogny och björk, modell 804/3B Åkerblom, omkring 1950.
Slutpris500 SEK

59566
Kökskniv, Global, Japan.
Slutpris500 SEK

59600
Vinylskivor, 42 st, 1980/90-tal, bl. a Prince, Billy Idol och Tina Turner.
Slutpris550 SEK

59621
Piedestaler, 2 st, keramik, 1900-tal.
Slutpris500 SEK

59631
Armbandsur, 3 st, Certina och Caravelle.
Slutpris600 SEK

59641
Ring, guld 18k med sten.
Slutpris1 200 SEK

59659
Ljusstakar, ett par, metall, barockstil, 1900-tal.
Slutpris500 SEK

59673
Sparkbil, plåt/plast, Hook & Lader.
Slutpris450 SEK

59699
Golvlampa, ställbar, metall/textil.
Slutpris300 SEK

59717
Trädgårdsgrupp, 4 delar, metall.
Slutpris650 SEK

59723
Matbord och 6 stolar, jakaranda, Skaraborgs Möbelindustri, Tibro.
Slutpris2 300 SEK

59725
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, metall/trä/glas.
Slutpris350 SEK

59730
Skruvdragare med tillbehör, DeWalt.
Slutpris550 SEK

59743
Tågbana, ett parti, trä.
Slutpris550 SEK

59751
Cecilia Sikström, litografi nr 45/150, signerad.
Slutpris450 SEK

59779
Salongsbord, ek/furu stenskiva, nyrokoko, 1800-talets slut.
Slutpris450 SEK

59810
Matbord med iläggsskiva, furu, 1900-talets senare del.
Slutpris500 SEK

59828
Satineringsmaskin, Metabo SE 17-200 RT, med tillbehör och väska.
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK

59871
Ljusstakar och placeringssvanar m.m., 20 delar, bl. a nysilver.
Slutpris450 SEK

59888
Systemkamera, Canon EOS 1000, med tillbehör.
Slutpris500 SEK

59916
Juldekorationer, ett parti.
Slutpris300 SEK

59920
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall, troligen italien, 1900-talets andra hälft.
Slutpris700 SEK

59922
Takkrona, 9 ljuspunkter, glas/metall, barockstil, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

59939
Figuriner, 2 st, porslin, Schaubasch Kunst och Wallendorf, Tyskland.
Slutpris450 SEK

59945
Tommie Kjellberg, olja på duk, signerad.
Slutpris500 SEK

59958
Kaffeskedar, 11 st, silver 830.
Slutpris950 SEK

59963
Matskedar, 7 st, silver, olika modeller.
Slutpris3 800 SEK

59987
Luftvärmepump, Toshiba, RAS-25N4AVPG-ND.
Slutpris600 SEK

59989
Fiskespön och rullar, ett parti, bl.a ABU.
Slutpris350 SEK

59999
Järnsäng på hjultrissor, Frankrike, 1800/1900-tal.
Slutpris500 SEK

60016
Lisa Larson, figurin, stengods, "Väst" ur serien världens barn, Gustavsberg.
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK

60027
Fohundar, ett par, porslin, Kina, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

60028
Konfektskål på fot, porslin, Wien-liknande märke , Österrike, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

60031
Skeppor, 14 delar, glas, BOET.
Slutpris450 SEK

60046
Symaskin, Husqvarna Automatic 21E.
Slutpris500 SEK

60050
Armband, gulddoublé.
Slutpris550 SEK

60054
Beck och Jung, litografi nr 220/390, signerad, 1982-86.
Slutpris550 SEK

60059
Ångmaskin med tillbehör, Wilesco.
Slutpris350 SEK