Servisdelar, 11 st, stengods, "Colonial Village", Old Staffordshire, England.
59475
Slutpris350 SEK
Marianne Westman, tekanna och sockerburk, porslin, "Mon Ami", Rörstrand.
57648
Slutpris400 SEK
Kompressor, FINI 40060 Zola Predosa, Italien.
57679
Slutpris450 SEK
Lasse Åberg, glas, 10 st.
57683
Lasse Åberg, glas, 10 st.
Slutpris450 SEK
Champagneglas, 9 st, slipad dekor med förgylld kant.
57820
Slutpris300 SEK
Träfigur, skuren, ''Hästhandel'', osignerad, 1900-tal.
58435
Slutpris400 SEK
Lasse Åberg, snapskaraff och snapsglas, 9 delar.
58192
Slutpris500 SEK
Golvlampa, metall, flätad lampskärm.
59497
Slutpris600 SEK
Carl-Einar Borgström, "Lilja", ljusstake, mässing, Ystad Metall.
59510
Slutpris650 SEK
Spegel, förgylld ram.
59513
Spegel, förgylld ram.
Slutpris500 SEK
Gunnar Eklöf, stol, mahogny och björk, modell 804/3B Åkerblom, omkring 1950.
59553
Slutpris500 SEK
Kökskniv, Global, Japan.
59566
Kökskniv, Global, Japan.
Slutpris500 SEK
Vinylskivor, 42 st, 1980/90-tal, bl. a Prince, Billy Idol och Tina Turner.
59600
Slutpris550 SEK
Piedestaler, 2 st, keramik, 1900-tal.
59621
Slutpris500 SEK
Armbandsur, 3 st, Certina och Caravelle.
59631
Slutpris600 SEK
Ring, guld 18k med sten.
59641
Ring, guld 18k med sten.
Slutpris1 200 SEK
Ljusstakar, ett par, metall, barockstil, 1900-tal.
59659
Slutpris500 SEK
Sparkbil, plåt/plast, Hook & Lader.
59673
Slutpris450 SEK
Golvlampa, ställbar, metall/textil.
59699
Slutpris300 SEK
Trädgårdsgrupp, 4 delar, metall.
59717
Slutpris650 SEK
Matbord och 6 stolar, jakaranda, Skaraborgs Möbelindustri, Tibro.
59723
Slutpris2 300 SEK
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, metall/trä/glas.
59725
Slutpris350 SEK
Skruvdragare med tillbehör, DeWalt.
59730
Slutpris550 SEK
Tågbana, ett parti, trä.
59743
Tågbana, ett parti, trä.
Slutpris550 SEK
Cecilia Sikström, litografi nr 45/150, signerad.
59751
Slutpris450 SEK
Salongsbord, ek/furu stenskiva, nyrokoko, 1800-talets slut.
59779
Slutpris450 SEK
Matbord med iläggsskiva, furu, 1900-talets senare del.
59810
Slutpris500 SEK
Satineringsmaskin, Metabo SE 17-200 RT, med tillbehör och väska.
59828
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Ljusstakar och placeringssvanar m.m., 20 delar, bl. a nysilver.
59871
Slutpris450 SEK
Systemkamera, Canon EOS 1000, med tillbehör.
59888
Slutpris500 SEK
Juldekorationer, ett parti.
59916
Juldekorationer, ett parti.
Slutpris300 SEK
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall, troligen italien, 1900-talets andra hälft.
59920
Slutpris700 SEK
Takkrona, 9 ljuspunkter, glas/metall, barockstil, 1900-tal.
59922
Slutpris400 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, Schaubasch Kunst och Wallendorf, Tyskland.
59939
Slutpris450 SEK
Tommie Kjellberg, olja på duk, signerad.
59945
Slutpris500 SEK
Kaffeskedar, 11 st, silver 830.
59958
Slutpris950 SEK
Matskedar, 7 st, silver, olika modeller.
59963
Slutpris3 800 SEK
Luftvärmepump, Toshiba, RAS-25N4AVPG-ND.
59987
Slutpris600 SEK
Fiskespön och rullar, ett parti, bl.a ABU.
59989
Slutpris350 SEK
Järnsäng på hjultrissor, Frankrike, 1800/1900-tal.
59999
Slutpris500 SEK
Lisa Larson, figurin, stengods, "Väst" ur serien världens barn, Gustavsberg.
60016
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
Fohundar, ett par, porslin, Kina, 1900-tal.
60027
Slutpris350 SEK
Konfektskål på fot, porslin, Wien-liknande märke , Österrike, 1900-tal.
60028
Slutpris600 SEK
Skeppor, 14 delar, glas, BOET.
60031
Slutpris450 SEK
Symaskin, Husqvarna Automatic 21E.
60046
Slutpris500 SEK
Armband, gulddoublé.
60050
Armband, gulddoublé.
Slutpris550 SEK
Beck och Jung, litografi nr 220/390, signerad, 1982-86.
60054
Slutpris550 SEK
Ångmaskin med tillbehör, Wilesco.
60059
Slutpris350 SEK