60084
Fiskedrag och fiskrullar, ett parti, bl.a Abu Garcia.
Slutpris400 SEK

60156
Bestickservis, 34 delar, nysilver, Christofle, Frankrike, 1900-talets första del.
Slutpris400 SEK

60191
Taklampa, plexiglas/mässing, 1950-tal.
Slutpris750 SEK

60207
Gerda Strömberg, glasservis, 66 delar, slipat glas, Strömbergshyttan.
Slutpris300 SEK

60219
Rökbord, björk/koppar, 1900-tal.
Slutpris500 SEK

60230
Vaser och skål, 6 delar, glas.
Slutpris400 SEK

60248
Pussel, 5 st á 1000 bitar, Wasgij.
Slutpris350 SEK

59391
Damcykel, 28 tum, 3 växlar, Rocky Arena.
Slutpris300 SEK

43250
Munspel, gulmetall, "Hohner Comet", M Hohner, med etui.
Slutpris400 SEK

43252
Bordslampa, brons/glas, art deco.
Slutpris300 SEK

43255
Bordslampa, smidesjärn/marmorerat glas, tidigt 1900-tal.
Slutpris250 SEK

43393
Lampkupor, 2 st, glas.
Slutpris250 SEK

43398
Byrå, 4 lådor, bemålat trä, 1900-talets andra hälft.
Slutpris400 SEK

43406
Matta, ull, rölakan, 1900-tal.
Slutpris500 SEK

43412
Bokhylla, teakfanér, 1950/60-tal.
Slutpris550 SEK

43441
Matta, ull, handknuten, Pakistan.
Slutpris500 SEK

43446
Vattenbehållare med tappkran, koppar.
Slutpris350 SEK

43469
Vinglas/remmare, 8 st, etsad dekor, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

43498
Ekiperingsskåp, 7 lådor, trä/glas, 1900-tal.
Slutpris1 300 SEK

43503
Kapsylöppnare, andhuvud, mässing.
Slutpris400 SEK

43576
Diverse koppar m.m, 14 delar.
Slutpris300 SEK

43583
Eric Smith, bordsdekoration, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
Slutpris450 SEK

43588
Anna-Lisa Thomson, vas, lergods.
Slutpris400 SEK

43590
Slagbord, björk, "Björka", Nils-Göran Gustafsson, Stolab.
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK

43596
Eric Smith, hylla, 4 st hyllfack, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
Slutpris300 SEK

43605
Högtryckstvätt och lövblås, Nilfisk.
Slutpris350 SEK

43787
Opalglasbitar, ett parti.
Slutpris250 SEK

43794
Opalglasbitar, ett parti.
Slutpris250 SEK

43833
Arbetsbord, verktyg m.m, ett parti.
Slutpris400 SEK

43881
Blyinfattade fönster med metallram, 2 st, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

43924
Byrå med marmorskiva, trä/mässing, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

43927
Byrå med marmorskiva, mahognyfaner, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

43937
Förstoringsslampa.
Slutpris350 SEK

43987
Pippi Långstrump-docka och Lyckotroll, med tillbehör.
Slutpris250 SEK

44060
Medaljer, 9 st, silver, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

44085
Satsbord, 3-delar, trä, 1900-talets mitt.
Slutpris400 SEK

44100
Etikettskrivare, Brother QL-800.
Slutpris350 SEK

44112
Vägglampa, 2 ljuskällor, mässing/metall, AJH, 1900-talets mitt.
Slutpris600 SEK

44157
Ulrica Hydman Vallien, champagneglas, 2 st, ''Tulipa'', signerade, Kosta Boda.
Slutpris350 SEK

44178
Displayhyllor, ett par, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
Slutpris500 SEK

44203
Hängare, smide.
Slutpris350 SEK

44252
Kantskärare, Texas.
Slutpris550 SEK

44265
Stormlyktor, 2 st, metall/glas, Feuerhand.
Slutpris350 SEK

44268
Dragspel med väska, Ebert Special.
Slutpris450 SEK

44296
Slutpris250 SEK

44323
Max Walter Svanberg, litografi nr XLIX/C, signerad.
Slutpris550 SEK

44332
Fickkniv, damaskusstål/läder, 1900-talets andra hälft.
Slutpris400 SEK

44333
Joseph Simon, väggrelief, keramik, Söholm.
Slutpris500 SEK