"Österlen", tryck, copyright Rolf Gösta Calmeyer.
54234
Slutpris400 SEK
54240
Slutpris400 SEK
Väggpendyl, ommålad,  sengustaviansk, 1800-talets första del.
54284
Slutpris550 SEK
Crosstrainer, Abiblica.
54323
Crosstrainer, Abiblica.
Slutpris550 SEK
Lampetter, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
54354
Slutpris300 SEK
Bestickserviser, 60 delar, 2 modeller, nysilver, ''Svensk spets'' och ''Vasa''.
54366
Slutpris350 SEK
Plåtburkar, biljetter, mynt m.m, ett parti.
54376
Slutpris450 SEK
Gertrud Carlsson, olja på pannå, 2 st, signerade, daterade -78 och -79.
54379
Slutpris250 SEK
Helge Lundström, olja på pannå, signerad, daterad 1959.
54389
Slutpris450 SEK
Skålar, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark, bl.a Noomi.
54394
Slutpris300 SEK
Skärmväggar, 4 sektioner, aluminium.
54406
Slutpris225 SEK
Herrcykel, 26 tum, DBS Classic, 5 växlar.
54448
Slutpris300 SEK
Cykel, 26 tum, Crescent Orion, 21 växlar.
54480
Slutpris400 SEK
Herrbetjänt, trä, hjultrissor.
54504
Slutpris400 SEK
Domkraft, 2,5 ton, Meec Tools.
54506
Slutpris400 SEK
Pall, galon/bok, 1900-talets andra hälft.
54509
Slutpris250 SEK
Överkast till dubbelsäng, virkat.
54530
Slutpris350 SEK
"Slott och borgar i Sydöstra Skåne", affisch, tecknade av Lennart Frantzén.
54535
Slutpris300 SEK
Maria Philippi, teservis, 53 delar, stengods, ''Granit'', Bornholm,  Söholm, Danmark.
54559
Slutpris300 SEK
Afrikanska stenskulpturer, 2 st.
54577
Slutpris550 SEK
Märklin, räls, byggnader och vagn, ett parti.
54584
Slutpris300 SEK
Verktyg, ett parti.
54593
Verktyg, ett parti.
Slutpris250 SEK
Jacob Jensen, Bang & Olufsen, stereoreceiver, Beomaster 3000-2.
54617
Slutpris450 SEK
Byrå med stenskiva, 2 lådor, olika träslag, intarsia, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
54637
Slutpris400 SEK
Skålar, 5 st, glas, Orrefors, bl.a ''Corona''.
54639
Slutpris400 SEK
Campingset, 5 delar, Weile,1900-talets mitt.
54654
Slutpris400 SEK
Matservisdelar, ett parti, porslin, mest "Willow", Gustafsberg.
54672
Slutpris700 SEK
Knivar, 6 st, med slidor, bl.a Normark.
54677
Slutpris650 SEK
Oscar C H Wickström, olja på duk, monogramsignerad.
54699
Slutpris300 SEK
Slangvinda med slang, Gardena.
54718
Slutpris350 SEK
Bordslampa och figuriner, 4 delar, porslin, Goebel.
54720
Slutpris400 SEK
54739
Slutpris350 SEK
Byrå, 7 lådor, trå, 1900-tal.
54764
Byrå, 7 lådor, trå, 1900-tal.
Slutpris550 SEK
Motorsåg, Partner, bensindriven.
54765
Slutpris450 SEK
Bengt Fredriksson, blandteknik, signerad.
54772
Slutpris500 SEK
Skottkärra, Ekeby, Hörby Bruk.
54777
Slutpris400 SEK
Vägghylla, trä.
54784
Vägghylla, trä.
Slutpris400 SEK
Sidobord och byrå med två lådor, bemålat trä, 1900-tal.
54795
Slutpris600 SEK
54798
Slutpris650 SEK
53995
Slutpris650 SEK
54835
Slutpris350 SEK
Bestickservis, 36 delar, nysilver, ''Rådhus''.
54839
Slutpris300 SEK
Fotogenlampa, majolika.
54847
Fotogenlampa, majolika.
Slutpris650 SEK
Paul Hoff, figurin, stengods, ''Ishavstärna'', Gustavsberg.
54859
Slutpris250 SEK
Vaser, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm.
54915
Slutpris250 SEK
Simon Gate, vas, glas, "Tusen fönster", Orrefors.
54923
Slutpris300 SEK
Stenbordsdukar m.m, 5 delar, allmogetextil.
54938
Slutpris400 SEK
Skålar, brickor m.m, ett parti, trä, Söwe Konst, Sövestad.
54940
Slutpris350 SEK