54234
"Österlen", tryck, copyright Rolf Gösta Calmeyer.
Slutpris400 SEK

54240
Slutpris400 SEK

54284
Väggpendyl, ommålad, sengustaviansk, 1800-talets första del.
Slutpris550 SEK

54323
Crosstrainer, Abiblica.
Slutpris550 SEK

54354
Lampetter, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Slutpris300 SEK

54366
Bestickserviser, 60 delar, 2 modeller, nysilver, ''Svensk spets'' och ''Vasa''.
Slutpris350 SEK

54376
Plåtburkar, biljetter, mynt m.m, ett parti.
Slutpris450 SEK

54379
Gertrud Carlsson, olja på pannå, 2 st, signerade, daterade -78 och -79.
Slutpris250 SEK

54389
Helge Lundström, olja på pannå, signerad, daterad 1959.
Slutpris450 SEK

54394
Skålar, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark, bl.a Noomi.
Slutpris300 SEK

54406
Skärmväggar, 4 sektioner, aluminium.
Slutpris225 SEK

54448
Herrcykel, 26 tum, DBS Classic, 5 växlar.
Slutpris300 SEK

54480
Cykel, 26 tum, Crescent Orion, 21 växlar.
Slutpris400 SEK

54504
Herrbetjänt, trä, hjultrissor.
Slutpris400 SEK

54506
Domkraft, 2,5 ton, Meec Tools.
Slutpris400 SEK

54509
Pall, galon/bok, 1900-talets andra hälft.
Slutpris250 SEK

54530
Överkast till dubbelsäng, virkat.
Slutpris350 SEK

54535
"Slott och borgar i Sydöstra Skåne", affisch, tecknade av Lennart Frantzén.
Slutpris300 SEK

54559
Maria Philippi, teservis, 53 delar, stengods, ''Granit'', Bornholm, Söholm, Danmark.
Slutpris300 SEK

54577
Afrikanska stenskulpturer, 2 st.
Slutpris550 SEK

54584
Märklin, räls, byggnader och vagn, ett parti.
Slutpris300 SEK

54593
Verktyg, ett parti.
Slutpris250 SEK

54617
Jacob Jensen, Bang & Olufsen, stereoreceiver, Beomaster 3000-2.
Slutpris450 SEK

54637
Byrå med stenskiva, 2 lådor, olika träslag, intarsia, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Slutpris400 SEK

54639
Skålar, 5 st, glas, Orrefors, bl.a ''Corona''.
Slutpris400 SEK

54654
Campingset, 5 delar, Weile,1900-talets mitt.
Slutpris400 SEK

54672
Matservisdelar, ett parti, porslin, mest "Willow", Gustafsberg.
Slutpris700 SEK

54677
Knivar, 6 st, med slidor, bl.a Normark.
Slutpris650 SEK

54699
Oscar C H Wickström, olja på duk, monogramsignerad.
Slutpris300 SEK

54718
Slangvinda med slang, Gardena.
Slutpris350 SEK

54720
Bordslampa och figuriner, 4 delar, porslin, Goebel.
Slutpris400 SEK

54739
Slutpris350 SEK

54764
Byrå, 7 lådor, trå, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

54765
Motorsåg, Partner, bensindriven.
Slutpris450 SEK

54772
Bengt Fredriksson, blandteknik, signerad.
Slutpris500 SEK

54777
Skottkärra, Ekeby, Hörby Bruk.
Slutpris400 SEK

54784
Vägghylla, trä.
Slutpris400 SEK

54795
Sidobord och byrå med två lådor, bemålat trä, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

54798
Slutpris650 SEK

53995
Slutpris650 SEK

54835
Slutpris350 SEK

54839
Bestickservis, 36 delar, nysilver, ''Rådhus''.
Slutpris300 SEK

54847
Fotogenlampa, majolika.
Slutpris650 SEK

54859
Paul Hoff, figurin, stengods, ''Ishavstärna'', Gustavsberg.
Slutpris250 SEK

54915
Vaser, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris250 SEK

54923
Simon Gate, vas, glas, "Tusen fönster", Orrefors.
Slutpris300 SEK

54938
Stenbordsdukar m.m, 5 delar, allmogetextil.
Slutpris400 SEK

54940
Skålar, brickor m.m, ett parti, trä, Söwe Konst, Sövestad.
Slutpris350 SEK